Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
60 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Liberec zná Mistry světa v agility

Vydáno dne 13. 10. 2017 (966 přečtení)

V neděli 8. října 2017 skončil boj o tituly světových šampionů v agility. Liberecká Home Credit Arena hostila v rámci Mistrovství světa v agility přes 500 závodníků se psy ze 42 zemí světa. Češi opět dokázali, že patří ke světové špičce. Česká reprezentace získala zlatou a stříbrnou medaili v jednotlivcích a stříbrnou v družstvech.  Společnost VAFO PRAHA, český výrobce krmiv Brit, byla hrdým partnerem tohoto světového šampionátu.


Kromě samotných závodníků se do Liberce sjely i celé jejich fankluby. „Velmi populární je agility například v Německu, ale fanoušci váží cestu i z mnohem větší dálky. Podpořit své favority přijeli diváci i z Japonska, Francie či Skandinávie. Soutěže mají tedy naprosto jedinečnou atmosféru a jsou divácky velice atraktivní,“ popisuje Michaela Bakrlíková, výkonná ředitelka šampionátu, která je zároveň vedoucí české reprezentace v agility. Dokázala připravit Mistrovství světa úspěšné v obou směrech – organizačně i sportovně. Na úžasné sportovní výkony lidských i psích sportovců se do liberecké Home Credit Arény přišlo podívat na 3 600 diváků. Ten, kdo dorazil, si mohl užít jedinečnou podívanou a třeba si i podat tlapku s hlavním maskotem šampionátu – psem Britem.

Soutěžilo se ve třech kategoriích, vždy ve dvou kolech – v jumpingu a agility. Českou republiku v kategoriích dle velikostí psů – Small, Medium a Large – reprezentovalo 15 závodníků. Největší favoritkou byla Martina Magnoli Klimešová s fenkou Kiki, držitelka dvou mistrovských titulů (2014 a 2016). I přes skvělé výkony svůj loňský titul bohužel neobhájila. Tereza Králová se svou fenkou Say loni vyhrála European Open, a na letošním šampionátu se stala mistryní světa v kategorii Large. Fantastický výkon předvedla rovněž Katka Malačková, která s fenkou Izzy získala stříbrnou medaili v kategorii Medium. Stříbro v této velikostní kategorii patří také českému družstvu ve složení Kateřina Malačková, Radka Mokrišová, Eliška Panáčová a Martina Magnoli Klimešová. Medailové zisky české reprezentace dokázala překonat pouze reprezentační výprava z Německa, která se vrací se 2 zlatými medailemi z jednotlivců a 1 stříbrem z družstev.

Letošní Mistrovství světa v agility v Liberci tedy skončilo pro českou reprezentaci i organizační tým velmi úspěšně. Předsedkyně Komise FCI paní Christa Bremer ve své závěrečné řeči při zakončení šampionátu nešetřila chválou: „Bylo to nádherné Mistrovství, naprosto perfektně zorganizované a cítili jsme, že bylo připravené s nadšením a láskou k agility. Moje poklona patří také pomocníkům, kteří přes náročnou práci celé čtyři dny neztráceli úsměv ze rtů. Liberec již úspěšně hostil šampionát v roce 2012, tentokrát organizátoři překonali sami sebe. A pokud by se někdy v budoucnu opět ucházeli o pořádání MS, nebudu váhat ani jednu vteřinu.“

 

 

 
Přehled medailí
 

Družstva kategorie Small                  Družstva kategorie Medium            Družstva kategorie Large

1. Itálie                                                 1. Slovinsko                                         1. Polsko

2. Francie                                             2. Česko                                              2. Německo

3. Litva                                                 3. Francie                                             3. Estonsko

 
 
Jednotlivci kategorie Small             

1.       Tobias Wüst – Doerte, Německo

2.       Sandra Sjöberg – Milla, Švédsko

3.       Eli Beate Saether – Zelda, Norsko

 
 
Jednotlivci kategorie Medium       

1.       Daniel Schröder – Cashew, Německo

2.       Kateřina Malačková – Izzy, Česko

3.       Svetlana Gushchina – Tory, Rusko

 
 
Jednotlivci kategorie Large

1.       Tereza Králová – Say, Česko

2.       Anita Szilágyi – Dita, Maďarsko

3.       Nicola Giraudi – Eira, Itálie

 

Katka Malackova a Izzy

 
Tereza Kralova a Say 
 

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1579  (1579 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1227  (1227 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1056  (1056 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1105  (1105 hl.)
Neřeším to
1154  (1154 hl.)

Celkem hlasovalo: 6121


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie