Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
45 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Novela zákona o myslivosti

Vydáno dne 09. 05. 2016 (1558 přečtení)

Ministerstvo zemědělství představilo novelu mysliveckého zákona. Ta by měla pomoci myslivcům, ale bohužel s tím omezí obyčejné lidi.

ReklamaServer Bezpecnedolesa.cz na svém webu uvádí: „Ministerstvo zemědělství představilo novelu mysliveckého zákona. V jejím zdůvodnění uvádí, že pohyb veřejnosti v honitbách komplikuje myslivcům hospodaření. Navrhuje proto změnit způsob vydávání zákazů vstupu do přírody a využít výjimky dané správním řádem. Významně tím omezí práva majitelů pozemků i veřejnosti a jejich možnost se vydání zákazu předem bránit. Vágně znějící ustanovení umožňuje vydat zákaz vstupu do volné přírody i na jakkoli dlouhou dobu. Výrazně by se také zvýšily pokuty za porušení zákazu. O zákazu navíc bude nově rozhodovat úředník, který má mít povinně složenu mysliveckou zkoušku. „Ministr Marian Jurečka svým návrhem nesmí vzít houbařům, cyklistům nebo turistům právo na vstup do přírody. Situace, kdy člověk s rodinou nesmí třeba půl roku vyjít na houby pod hrozbou pokuty 30 tisíc korun, je naprosto nepřijatelná,” uvádí Daniel Pitek, soukromý zemědělec a člen předsednictva SZ.“

 

Na serveru Silvarium.cz najdete v článku MZe představilo návrh novely zákona o myslivosti videozáznam z tiskové konference. Návrh novely si můžete stáhnout na tomto odkazu.

 

Navrhovanou změnou je kromě jiného i úprava §63 Přestupky. Podle něj se fyzická osoba dopustí přestupku tím, že:

e)  plaší zvěř, ruší ji při hnízdění, kladení mláďat a provádí další činnosti záporně působící na život zvěře, ničí myslivecká zařízení nebo poruší omezení nebo zákaz nařízené orgánem státní správy myslivosti podle § 9 odst. 1 až 3,

f) v rozporu s § 10 odst. 1 nechá v honitbě volně pobíhat mimo svůj vliv domácí zvíře, včetně zvířete ze zájmového chovu či chovu zvěře v zajetí nebo zvíře z farmového chovu.

 

Znění § 9 (Omezení a zákazy dané v zájmu ochrany) odst. 1 až 3:

(1) Je zakázáno plašit zvěř jakýmkoliv způsobem, s výjimkou opatření k zabránění škodám působeným zvěří a dovolených způsobů lovu. Dále je zakázáno rušit zvěř při hnízdění a kladení mláďat a provádět další činnosti záporně působící na život zvěře jako volně žijících živočichů, pokud nejde o činnosti při obhospodařování pozemků nebo o činnosti při návštěvách honiteb jako součástí krajiny.

(2) Rovněž je zakázáno poškozovat nebo ničit slaniska, napajedla, zařízení pro přikrmování, pozorování a lov zvěře a další myslivecká zařízení. K jejich vybudování a umístění je nutný předchozí souhlas vlastníka honebního pozemku. Nedá-li žádný z vlastníků honebních pozemků v honitbě tento souhlas, rozhodne o umístění slaniska, napajedla nebo zařízení pro přikrmování zvěře orgán státní správy myslivosti. Ustanovení zvláštních právních předpisů9) tím nejsou dotčena.

(3) Z podnětu uživatele honitby může orgán státní správy myslivosti, zejména v době rozmnožování, hnízdění, kladení a odchovu mláďat nebo provádění lovů, opatřením obecné povahy nařídit přiměřená omezení nebo i zákaz vstupu do honitby nebo jejích částí, s výjimkou pozemních komunikací. Uvedená omezení nebo zákazy se nevztahují na hospodářskou činnost vlastníků, nájemců popřípadě pachtýřů honebních pozemků.

 

Znění § 10 (Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků) odst. 1:

(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů, chovů zvěře v zajetí a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

 

Navrhovanou změnou je i změna odst. 5 (§63 Přestupky), kdy nově lze za přestupek uložit pokutu do

a)      20 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. g) a h) nebo odstavce 4,

b)      30 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a) až c), e), f), i) a j) nebo odstavce 2,

c)      40 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 3, nebo

d)      100 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. d).“

Přičemž odst. 6 téhož paragrafu pak navrhuje: „Byl-li přestupek spáchán opakovaně v období jednoho roku, lze uložit pokutu až do výše, která je dvojnásobkem částky stanovené v odstavci 5.“

 

Podle navrhované změny v §64 se pak pokuta v případě právnické či podnikající fyzické osoby zvyšuje na 50 000 Kč.

 

Zkráceně tedy podle novely zákona vás za porušení zákazu vstupu nebo za zaběhnutí psa čeká pokuta až 30 000 Kč. Při opakovaném prohřešku až 60 000 Kč.

 

Aktivitu proti novele mysliveckého zákona můžete podpořit svým podpisem na www.bezpenezdolesanelez.cz.  

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1514  (1514 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1186  (1186 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
996  (996 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1064  (1064 hl.)
Neřeším to
1099  (1099 hl.)

Celkem hlasovalo: 5859


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie