Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
75 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Víkendový trojboj pro náročné

Vydáno dne 07. 05. 2013 (1830 přečtení)

Propozice.

Reklama


 

Jste všestranní jak Vy, tak Váš pejsek? Přijďte změřit síly! Třídenní sportovní klání, které by mělo prokázat všestrannost Vaši i Vašeho psa. V průběhu jednoho víkendu si vyzkoušíte, jaké to je být se svým psem neustále v kontaktu při různých sportovních aktivitách. Bude záležet na kondici jak Vaší tak Vašeho pejska a hlavně jeho ochotě spolupracovat po celou dobu, i když už bude mít za sebou nějakou tu náročnou činnost. Bude pro Vás připraven večerní orientační běh, naplánovaná trasa přibližně o délce MID klasických tratí dogtrekkingu a pojedete i několik kilometrů na kole. Zároveň Vás ale nečeká spaní pod stanem či pod širákem, ale akce bude v blízkosti Prahy, nebo v příhodných pražských zákoutích, takže se můžete v klidu vyspat v měkké posteli. Budou dvě úrovně obtížnosti, jedna delší a tudíž náročnější a druhá kratší, ale o nic méně náročná J Stačí jen si zvolit pro Vás vhodnou délku a přijít si to vyzkoušet na vlastní kůži.

 

 

Kdy:

21. - 23. 6. 2013

 

21. 6. 2013

Protože v pátek všichni ještě chodíme do práce, tak bude tento den pro Vás připraven večerní orientační běh. Konat se bude u Hostivařské přehrady a bude to takové zahřívací kolo po celotýdenním chození do práce. Na protažení nás bude čekat zhruba 5km, kdy se účastník bude snažit v co nejkratším čase objevit všechny kontrolní stanoviště ve stanoveném pořadí podle slepé mapky s vyznačenými body. Pejskem v této disciplíně musí být po celou dobu na vodítku nebo na pružné šňůře.

Start bude podle libosti mezi 19 – 20h stylem, kdo dřív přijde, ten dřív poběží, přesné místo startu bude upřesněno minimálně tři dny před závodem. Startovat se bude po jednom po časovém intervalu cca 5minut. Soutěž bude ukončena ve 23h, pro ty, kteří se z nějakého důvodu nezúčastní, neznamená to diskvalifikaci, pouze Vám budou chybět body do dalších kol. Body se budou udělovat podle celkového umístění.

Pro tuto disciplínu doporučuji s sebou čelovku nebo baterku.

 

22. 6. 2013

Na sobotní den je pro Vás připravena akce v duchu dogtrekkingu. Zvolit si můžete trasu o délce cca 45km nebo o délce cca 30km. Start této etapy bude v Mníšku pod Brdy na nádraží mezi 8.00-9.30, kde bude taktéž končit. Startovat se bude v intervalech po cca 1minutě. Závodníci na trati mohou tvořit libovolně velké skupinky.

Navštívíte místa jako jsou Slapy, Štěchovice, nebo Bojanovice, projdete se tudíž povltavskou přírodou i kopečky brdských vrchů. Každý účastník obdrží itinerář! Mapa k dispozici nebude, je na Vás, zda si ji opatříte (okolí Prahy jihozápad – Český kras, Slapy, Hřebeny), nebo budete spoléhat na turistické značení. Trasa povede POUZE po turistickém značení.

Budete muset projít několika kontrolními body, kde si poznamenáte do startovní karty průchod razítkem, samolepkou, kleštěmi, barevnou fixou či Vám tam bude někým z nás zapsán čas. Časový limit na kratší trasu je 10h, na delší pak 13h. Celá akce bude ukončena přijitím posledního závodníka do cíle. Na trase je několik míst v dosahu příměstské dopravy, kde můžete trasu ukončit, pokud by to bylo nad Vaše síly, v případě jakýchkoli problémů bude k dispozici i auto k odvozu závodníka z trati (zdarma při zdravotních problémech psa nebo psovoda, za poplatek 50kč při jiných důvodech). Ihned po projití cílem a odevzdání startovní karty můžete vyrazit domů, vyhlášení proběhne v neděli s celkovými výsledky. Pes musí být po celou dobu na vodítku či postroji a šňůře!!!

Povinná výbava pro obě trasy: čelovka, lékárnička (1botička na psa, obinadlo, náplast,…), láhev na vodu, miska pro psa. Výbava bude kontrolována na startu i v cíli, pokud ji nebudete mít, budete diskvalifikováni z celého závodu!

Bodové hodnocení bude stejně jako u OB podle umístění, pro absolvovanou delší trasu bude dvojnásobné oproti krátké trase.

 

23. 6. 2013

V neděli už nás čeká jen krátký závod v jízdě na kole, trasa je opět dvojí (5 a 10km), pro bodování platí to co pro trasy pěší trasy, delší bude bodovaná dvojnásobně. Zde je na Vás, jestli pes poběží na volno, nebo na vodítku, soutěž máte ukončenou ve chvíli kdy pes i psovod na kole projede cílem. Za psa na volno si KAŽDÝ ZODPOVÍDÁ SÁM, nesmí ohrožovat nikoho v okolí ani jiné závodníky!!! Start bude mezi 10 a 11h na Velké Ohradě – točně autobusů 174, 235,… Startovat se bude zhruba po 5 minutách, čas bude zapsán do startovní kartičky. Časový limit pro tuto soutěž není, konec soutěže bude nejpozději ve 14h. Na trase bude opět několik kontrolních bodů, pravděpodobně něco opsat či si opět nějak poznačit do kartičky průjezd. Cíl bude opět na Velké Ohradě, bude domluveno posezení v některé z místních hospůdek, kde bude také vyhlášení, které proběhne cca v 15,30h, pokud všichni závodníci dojedou do cíle dřív, pak bude dřív J. Vyhlášeno bude celkové pořadí všech závodníků a také vítězové jednotlivých kategorií.

 

 

DO VŠECH SOUTEŽÍ VSTUPUJETE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ a doporučuji sjednané úrazové pojištění. Každý majitel si za svého pejska ODPOVÍDÁ SÁM.

 

Zúčastnit se mohou pejsci jakkoli staří, ale akce není vhodná pro štěňata do půl roku. Akce se mohou zúčastnit pouze psi s platným očkováním, očkovací průkaz prosím s sebou na první akci.

S sebou nezapomeňte ani nějaké ty motivační dobrůtky či hračky pro pejsky, sportovního ducha a hlavně DOBROU NÁLADU! J

 

Přihláška:

Přihlašování probíhá přes HafBO, zde : http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/akce/prehled Jeden psovod s sebou může mít více psů. Přihlašovat se můžete do naplnění kapacity, přihlášení na místě je možné, pokud nebude naplněna kapacita, ale startovné se zvyšuje o 100kč. Minimální počet lidí pro konání akce je 7, maximální 25.

 

Startovné:

300,- za závodníka startujícího na kratší trase

350,- za závodníka startujícího na delší trase

Peníze musí být připsány na účet nejpozději 17.6.2013.s tím,že každý platí 300,00 Kč, zájemce o delší trasu zaplatí 50,00 Kč nejpozději v sobotu 22.6.2013 na místě)

 

PŘIHLÁŠENÍM NA AKCI ÚČASTNÍK SOUHLASÍ SE VŠEMI PODMÍNKAMI AKCE A ZAVAZUJE SE JE DODRŽOVAT!

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2815  (2815 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2119  (2119 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2087  (2087 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2090  (2090 hl.)
Neřeším to
2293  (2293 hl.)

Celkem hlasovalo: 11404


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie