Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
69 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Pozvánka na kurz masáží

Vydáno dne 01. 03. 2013 (3242 přečtení)

Asi bychom těžko hledali tvora, který by byl schopen svými mentálními schopnostmi, vnímavostí a interaktivitou vůči člověku psa nahradit. Psi nejsou jen domácími mazlíčky, stali se hlavně společníky, parťáky téměř při všem, co děláme a čím se bavíme.

Reklama


Tím, jak žijí s námi a jak blízko k nám mají, chtě nechtě kopírují náš životní styl se všemi jeho klady i nešvary. Jsou tedy aktivní,  společenští, výkonní ve všech možných sportech a aktivitách jako my. Trpí tedy obezitou, civilizačními chorobami, výhřezy plotének, pohybovými nedostatky, neurastenií – jako my.  Jako my mají svého lékaře, kadeřníka, psychologa, …a maséra.

Psí maséři  jsou méně v povědomí lidí než psí kadeřníci či psycho guru, nicméně pomalu, ale jistě jsou na vzestupu. Opět zároveň s tím, jak čím dál častěji potřebují masáže psovodi. Kynologové jsou většinou  empatičtí lidé: uvědomují si, že, stejně jako je samotné, i psa můžou bolet záda, nohy, že i pes může mít po tréninku přetížené svaly. Že výživu a trénink  je třeba doplnit relaxací. Že po operaci nebo  přestálé nemoci pes potřebuje rehabilitační péči.

Také  pes je obětí civilizačních návyků, stresu a navíc ještě šlechtitelských úspěchů. Spoustu bolístek pohybového aparátu lze odstranit, mnoho nervových poruch je možné zmírnit vhodným výběrem masáže nebo protahovacím cvičením. Psí maséři jsou či měli by být odborníci – vyznat se v anatomii, fyziologii psa, v jeho nervovém a oběhovém systému, znát možné příčiny toho kterého problému. Nemívají  titul veterináře, vědí ale o zdravotní problematice pohybového aparátu podstatně více než běžný smrtelník a snaží se vašemu psu v rámci svých kompetencí pomoci.

Běžnou regenerační masáž, která uvolní psovi svaly po zátěži nebo jej stimuluje k výkonu, stejně jako masáž a protažení svalů staršího psa zvládnete dobře i vy sami. A nemusíte být psím fyzioterapeutem. Stačí, když máte základní znalosti o tom, co má pes pod kůží a jak to funguje, a umíte správně použít masážní hmaty.

Psi masáže milují a ochotně přijímají (naše smečka se v pravidelnou denní dobu v očekávání masáže řadí na terase).  Jakmile si váš pes zvykne na tuto proceduru, bude ji vyhledávat. Coby psovod  jste ten, od koho ji může čekat. Zároveň s uměním masáže tak získáváte v očích psa výjimečný status a posiluje vaše autorita vůdce smečky naprosto nenásilným způsobem.

Můžete si  nastudovat nějakou odbornou literaturu, knížky s touto tématikou u nás vycházejí.  Ale protože jednou vidět je více než desetkrát si přečíst a jednou si vyzkoušet je lepší než desetkrát vidět, chcete-li účinně masírovat svého svěřence, zkuste raději kurz masáží psů.

Na jeden takový (lépe řečeno hned na několik termínů téhož kurzu) vás mohu pozvat. Na víkendový kurz masáží a stretchingu psů, pořádaný ve spolupráci brněnského rekondičního centra pro psy WillToGo a kynologického areálu Herolky v Herolticích u Tišnova, kde je zajištěno ubytování , stravování a velká vytápěná masérna.

Od pátku do neděle vás a vašeho psa čeká nabitý program, vždy ráno nepovinná běžecká rozcvička se psem a povinný stretching, dopolední i odpolední program masáží (pokaždé nezbytná trocha teorie a spousta praxe), večer debata, při které se dostane na všechny vaše dotazy k tématu. Psa můžete mít u sebe neustále a všude celý víkend, případný rodinný doprovod všude krom vlastní výuky.

Masáže i stretching se učíte pod dohledem a poradenstvím lektora  na vlastních psech, ale můžete si jednotlivé hmaty vyzkoušet i na těch našich, z WillToGo, budou k dispozici a rádi se nechají masírovat.

Cílem kurzu je naučit vás protahovat  psa, masírovat psa a vnímat psa dotekem. To poslední vám může hodně pomoci také při výchově či převýchově problematického zvířete, usnadní vám práci při výcviku, pomůže  výrazně zmírnit psychické obtíže psa.

Krom toho si odvezete účastnický certifikát, něco malého na památku, hezké zážitky a zajímavé obohacení  vašeho vztahu se psem .  A to je hlavní.

Termíny a program kurzu najdete na www.willtogo.cz. Těšíme se na vás.

 

                                                                                                                                           Míša Kučerová, WillToGo

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2610  (2610 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1939  (1939 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1888  (1888 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1927  (1927 hl.)
Neřeším to
2040  (2040 hl.)

Celkem hlasovalo: 10404


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie