Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
52 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Pozvánka na kurz masáží

Vydáno dne 01. 03. 2013 (3080 přečtení)

Asi bychom těžko hledali tvora, který by byl schopen svými mentálními schopnostmi, vnímavostí a interaktivitou vůči člověku psa nahradit. Psi nejsou jen domácími mazlíčky, stali se hlavně společníky, parťáky téměř při všem, co děláme a čím se bavíme.

Reklama


Tím, jak žijí s námi a jak blízko k nám mají, chtě nechtě kopírují náš životní styl se všemi jeho klady i nešvary. Jsou tedy aktivní,  společenští, výkonní ve všech možných sportech a aktivitách jako my. Trpí tedy obezitou, civilizačními chorobami, výhřezy plotének, pohybovými nedostatky, neurastenií – jako my.  Jako my mají svého lékaře, kadeřníka, psychologa, …a maséra.

Psí maséři  jsou méně v povědomí lidí než psí kadeřníci či psycho guru, nicméně pomalu, ale jistě jsou na vzestupu. Opět zároveň s tím, jak čím dál častěji potřebují masáže psovodi. Kynologové jsou většinou  empatičtí lidé: uvědomují si, že, stejně jako je samotné, i psa můžou bolet záda, nohy, že i pes může mít po tréninku přetížené svaly. Že výživu a trénink  je třeba doplnit relaxací. Že po operaci nebo  přestálé nemoci pes potřebuje rehabilitační péči.

Také  pes je obětí civilizačních návyků, stresu a navíc ještě šlechtitelských úspěchů. Spoustu bolístek pohybového aparátu lze odstranit, mnoho nervových poruch je možné zmírnit vhodným výběrem masáže nebo protahovacím cvičením. Psí maséři jsou či měli by být odborníci – vyznat se v anatomii, fyziologii psa, v jeho nervovém a oběhovém systému, znát možné příčiny toho kterého problému. Nemívají  titul veterináře, vědí ale o zdravotní problematice pohybového aparátu podstatně více než běžný smrtelník a snaží se vašemu psu v rámci svých kompetencí pomoci.

Běžnou regenerační masáž, která uvolní psovi svaly po zátěži nebo jej stimuluje k výkonu, stejně jako masáž a protažení svalů staršího psa zvládnete dobře i vy sami. A nemusíte být psím fyzioterapeutem. Stačí, když máte základní znalosti o tom, co má pes pod kůží a jak to funguje, a umíte správně použít masážní hmaty.

Psi masáže milují a ochotně přijímají (naše smečka se v pravidelnou denní dobu v očekávání masáže řadí na terase).  Jakmile si váš pes zvykne na tuto proceduru, bude ji vyhledávat. Coby psovod  jste ten, od koho ji může čekat. Zároveň s uměním masáže tak získáváte v očích psa výjimečný status a posiluje vaše autorita vůdce smečky naprosto nenásilným způsobem.

Můžete si  nastudovat nějakou odbornou literaturu, knížky s touto tématikou u nás vycházejí.  Ale protože jednou vidět je více než desetkrát si přečíst a jednou si vyzkoušet je lepší než desetkrát vidět, chcete-li účinně masírovat svého svěřence, zkuste raději kurz masáží psů.

Na jeden takový (lépe řečeno hned na několik termínů téhož kurzu) vás mohu pozvat. Na víkendový kurz masáží a stretchingu psů, pořádaný ve spolupráci brněnského rekondičního centra pro psy WillToGo a kynologického areálu Herolky v Herolticích u Tišnova, kde je zajištěno ubytování , stravování a velká vytápěná masérna.

Od pátku do neděle vás a vašeho psa čeká nabitý program, vždy ráno nepovinná běžecká rozcvička se psem a povinný stretching, dopolední i odpolední program masáží (pokaždé nezbytná trocha teorie a spousta praxe), večer debata, při které se dostane na všechny vaše dotazy k tématu. Psa můžete mít u sebe neustále a všude celý víkend, případný rodinný doprovod všude krom vlastní výuky.

Masáže i stretching se učíte pod dohledem a poradenstvím lektora  na vlastních psech, ale můžete si jednotlivé hmaty vyzkoušet i na těch našich, z WillToGo, budou k dispozici a rádi se nechají masírovat.

Cílem kurzu je naučit vás protahovat  psa, masírovat psa a vnímat psa dotekem. To poslední vám může hodně pomoci také při výchově či převýchově problematického zvířete, usnadní vám práci při výcviku, pomůže  výrazně zmírnit psychické obtíže psa.

Krom toho si odvezete účastnický certifikát, něco malého na památku, hezké zážitky a zajímavé obohacení  vašeho vztahu se psem .  A to je hlavní.

Termíny a program kurzu najdete na www.willtogo.cz. Těšíme se na vás.

 

                                                                                                                                           Míša Kučerová, WillToGo

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta

30.03.2019: Seminář Hrátky s klecí
Chtěli byste, aby váš pes měl pobyt v kleci rád a ne „za trest“? Aby se do klece těšil a vydržel v ní bez stresu odpočívat i cestovat? Představme klec svému psovi jako boudu, která skýtá nejen mnoho zábavy, ale zároveň psovi nabízí bezpečné místo pro odpočinek. Hry s klecí zlepšují i drive psa a prohlubují vztah mezi pánem a psem. Více info ZDE

13.03.2019: HafBO na For Pets
Ve dnech 4. - 7. dubna 2019 se bude konat veletrh For Pets, na kterém se ve čtvrtek a v neděli odpoledne můžete potkat s našimi instruktorkami, které budou provádět ukázky dogfitness. Stavte se, rády Vás uvidí.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2321  (2321 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1715  (1715 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1616  (1616 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1640  (1640 hl.)
Neřeším to
1733  (1733 hl.)

Celkem hlasovalo: 9025


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie