Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
31 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Report z akce Krajem Karla IV.

Vydáno dne 30. 11. 2012 (1408 přečtení)

Ani zamračená obloha a mlhavé počasí neodradilo všechny zapsané, aby se zúčastnili poznávání Českého krasu.

Reklama


Všichni zvolili trasu měřící 17km, která je měla zavést, jak už název napovídá po stopách Karla IV. Na hrad Karlštejn, poté dál po modré turistické značce do vesničky Mořina, z ní pak nahoru k lomu Velká 

Amerika, kde se natáčely mnohé filmy díky stylové atmosféře divokého západu. Cesta obkroužila lom z jeho celé jedné strany, kdo chtěl mohl pokračovat do střední Ameriky a zajít se podívat na vyhlídku na lom Mexiko, kde je také pomník ukazující období konce 50.let minulého století, kdy dva tisíce politických vězňů muselo lámat kámen. Proto se tento lom také občas nazývá trestanecký. Krásnou přírodu pak podtrhává karlštejnský les, kam jsme zabloudili záhy poté, co jsme zdolali bahnitou cestu skrz pole a louku. Zde se nachází mnoho starých opuštěných lomů, ale my jsme jako další kontrolu zvolili malebný zatopený lom Malá Amerika. Cesta se pak stáčela zpátky směrem k Srbsku, podzimním lesem utopeným v mlze. Po cestě ale ještě byla možnost, kterou k mé radosti a překvapení většina soutěžících využila, zajít se podívat na Bubovické vodopády, které v tuto roční dobu skýtají pěkný pohled na zurčící potůček sbíhající přes spoustu drobných kaskád až do drobných jezírek. Nedaleko jeskyně byla druhá a poslední nepovinná kontrola a pro pejsky zde bylo připraveno drobné „občerstvení“ a posilnění na poslední úsek cesty.

Poslední úsek cesty už byl příjemný po sice trochu mokré ale relativně rovné cestě až zpět do Srbska. Cíl na všechny čekal  v útulné hospůdce U Berounky, kde nás přijala velice vstřícná a milá obsluha, která trpělivě snášela vrtochy nás, majitelů tolika pejsků. Musím pochválit všechny pejsky (i jejich majitele J) za to, jak pěkně zvládli pobyt s tolika jinými pejsky v jedné místnosti, nedošlo k žádnému problému, rvačce ani dohadům mezi našimi čtyřnohými kamarády a celé posezení tak proběhlo v přátelském duchu pěkně v teplíčku. Po zodpovězení poslední zákeřné otázky v cíli, jsme zapsali čas návratu a všichni si objednali něco dobrého k snědku. Všichni se stihli vrátit s předstihem, takže vyhlašování proběhlo ještě před setměním, kolem páté hodiny, což se hodilo všem zúčastněným, kteří přijeli z větší dálky.

Jako výhry bylo množství různých dobrůtek pro pejsky nebo hraček, a nějaké to čtení pro páníčky – časopis Svět psů. Hodnotila se rychlost projiti trasy, od které se odečítaly některé časové bonusy – a to, za navštívení nepovinných kontrol. Dále pak jsme vyhodnotily tři nejlepší odpovídače J, kteří se bravurně orientují v psích plemenech a zodpověděli všechno správně.

Jen pro úplnost, správné odpovědi zněly:

K1 – d) basenji

KN1 – e) lhasa apso

K2 – c) sky teriér

K3 – a) argentinská doga

K4 – d) cane corsko

KN2 – e) maltézský psík

 

Ještě jedna prosba pro příště a to, pokud je v pravidlech psáno, že máte mít psa na vodítku, tak ho tak prosím mějte po celou dobu závodu! Pro tentokrát jsme trestaly přidáním pár minut, příště budeme dodržovat pravidla dogtrekkingu a budeme diskvalifikovat. Jde o bezpečí Vašeho pejska při pohybu v honitbách a CHKO.

 

VÝSLEDKY:

 1. Martincová Nina + Drak 2:57
 2. Holubová Hana + Dášenka, Abby 4:12 / Pecháčková Monika + Cheynee, Jimmy 4:12
 3. Jírová Martina + Bree 4:11 / Jentschová Alena + Tali, Balú 4:11 / Jirásek Milan + Dag, Džejmý 4:11 / Hatyláková Petra + Ema 4:11
 4. Polášková Lenka + Snoopy 4:15
 5. Koníčková Hana + Aiwa, Týna 4:27 / Podholová Iva + Aura, Bertík 4:27
 6. Gregorová Denisa + Rose 4:30 / Mikšová Sandra + Dorota, Asta 4:30
 7. Martynková Denisa + Kimmy 4:54 / Tržilová Jana + Bessi 4:54
 8. Nedbalová Jana + Nedy 4:56
 9. Šteflová Simona + Akim 5:01 / Petržílková Bára + Žeryk 5:01
 10. Dorníčová Pavla + Winky 5:08

 

 

Všechny kontroly správně měly Pavla Dorníčová, Hana Holubová a Pecháčková Monika. GRATULUJEME! J

Všem děkuji za účast, doufám, že jste si výlet užili podle očekávání a těším se na Vás na některé z dalších akcí! J

 

 

Tereza Vidimská

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2916  (2916 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2214  (2214 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2199  (2199 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2182  (2182 hl.)
Neřeším to
2407  (2407 hl.)

Celkem hlasovalo: 11918


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie