Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
61 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Den přivolávačských her Susan Garrett

Vydáno dne 21. 08. 2012 (3087 přečtení)

Jedním z ústředních principů Susan Garrett je, že hra se rovná práci a práce se rovná hře. Díky jejím hrám se pes od štěněte učí, že je potřeba sledovat nějaká pravidla a jejich dodržování s sebou přináší odměny, a všechna cvičení jsou upravená tak, aby se pes jen tak mimochodem učil, zatímco se ohromně baví. 
Pro velký zájem přidána místa pro diváky. Více v článku.

Reklama


 

 

KDY: 22. 9. 2012 (10:00 – 16:00)

 

KDE: Výcvikový areál Stodůlky, ulice K Hájům, Praha 5
(http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/vycvik/stranka/27)

 

CO: Jedním z ústředních principů Susan Garrett je, že hra se rovná práci a práce se rovná hře. Díky jejím hrám se pes od štěněte učí, že je potřeba sledovat nějaká pravidla a jejich dodržování s sebou přináší odměny, a všechna cvičení jsou upravená tak, aby se pes jen tak mimochodem učil, zatímco se ohromně baví. Různé hry jsou zaměřené na to, aby pes udržel sebekontrolu, reagoval na povely psovoda rychle, udržel pozornost při cvičení, uměl si brát pamlsky i hračky a hlavně, a to mají všechny přivolávačské hry společné, aby pes vnímal svého psovoda jako zdroj největší zábavy v širokém i dalekém okolí.

Co tedy budeme dělat? Pochopitelně si budeme hrát, dokud budeme mít síly, a když je mít nebudeme, tak si budeme o hraní povídat. Projdeme pravidla her (Hry s klecí, Tvoje volba, Chytání obojku, Strč a uteč, Pamlsky v rohu, Dotyky ruky, Na schovávanou, Na babu, Drž-sedni-drž, 1-2-3-Běž, Pozice u nohy, Rychlé sedy-lehy ...) a neobejdeme se ani bez výkladu základních principů tréninkového programu Say Yes (výcviková škola Susan Garrett). Doufám, že rozvineme i plodnou diskusi, tak hry využít v tréninku i životě, protože v sobě skrývají opravdu velké množství vedlejších efektů – jak získat bez rozčilování solidní odložení, jak pracovat na nábězích do slalomu, jak psovi pomoci, aby sledoval cvičení ostatních v klidu, jak reagovat, když jde trénink jiným směrem, než si psovod představoval.

 

Susan Garrett je kanadská závodnice a trenérka v několika sportovních disciplínách, ale poslední dobou hlavně v agility, kde se poslední roky pravidelně účastní mistrovství světa se svými dvěma nejmladšími borderkami Encore a Feature. V minulosti trénovala a závodila s jack russel teriéry, border colliemi a křížencem, s většinou z nich získala alespoň jeden titul národního šampiona. Vydala několik výukových knih a DVD. Otevírá online kurzy, z nichž jeden je právě zaměřený na přivolání, a každý se může přihlásit do programu, kde veřejně sdílí klipy z tréninku svého posledního štěněte Swaggera a diskutuje o metodách výcviku, které pro něj zvolila. Více toho o Susan Garrett zjistíte na stránkách Say Yes (http://www.clickerdogs.com) nebo jejím blogu (http://susangarrettdogagility.com/).

 

Já, Kateřina Lerlová, jsem česká závodnice a trenérka zejména v agility a dogdancingu, naší republiku jsem reprezentovala jen jednou na mistrovství Evropy mládeže, mám jen dva tituly mistra mládeže (každý z mých borderáků si dokázal vyběhat vlastní) a žádný titul z otevřeného mistrovství (ale několik vicemistrů z MČR border collií) a napsala jsem jen jednu knihu o dogdancingu. Mám borderku a welsh corgiho, kteří v současné době pravidelně hrají přivolávačské hry a nijak zvlášť proti tomu neprotestují. Více toho o nás zjistíte na mém blogu (http://katachyon.lerl.info/).

 

PRO KOHO JE SEMINÁŘ VHODNÝ:

 • pro každého, kdo má pocit, že v životě není nikdy dost zábavy

 • pro toho, kdo by chtěl dál rozvíjet svůj vztah se psem a mít nad tréninkem kontrolu

 • kdo by si o programech Susan Garrett hrozně rád něco zjistil sám, ale se svou angličtinou si na to netroufá

 • pro psy mladé i staré, dolní hranice 3 měsíce, horní neomezeně

 

CO S SEBOU:

 • klec! (nebo boudičku či přepravku), protože ji budeme potřebovat na Hry s klecí – (v případě, že nemáte svou je možnost se předem dohodnout při přihlašování a mohu vám zapůjčit svoji – k dispozici mám 3)

 • alespoň 5 různých druhů pamlsků (maso, sýr, piškoty, paštiku….) v dostatečném množství

 • alespoň 5 druhů hraček (tahací, pískací, plyšové, s pamlsky uvnitř, ručně vyráběné…)

 • poznámkový blok a něco na psaní

 • delší vodítko (na stopovačku, ale určitě něco delšího než metr)

 • dále můžete přibalit clicker, foťák, kameru, deku pod psa, cukroví

 

PŘIHLÁŠKY: http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/vycvik/prednasky

 

CENA:
400 Kč tým, celou částku je nutno zaplatit předem na účet
200 Kč divák bez psa. Celou částku je nutno zaplatit předem na účet

Počet účastníků je omezen na 8 + 8 diváků bez psa.  

Přihlášením se zavazujete k uhrazení účastnického poplatku a souhlasíte s podmínkami akce, pokud se nebudete moci z nějakého důvodu účastnit, můžete za sebe poslat náhradníka.

 

 

 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1585  (1585 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1229  (1229 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1060  (1060 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1107  (1107 hl.)
Neřeším to
1157  (1157 hl.)

Celkem hlasovalo: 6138


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie