Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
153 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Zábava velikosti XXL

Vydáno dne 08. 08. 2012 (1810 přečtení)

Vlastníte doma čtyřnohého miláčka velkého nebo obřího plemene? Pokud ano, čtěte rozhodně dále…

Reklama


 

 

Každý z nás se snaží svému psímu kamarádovi zpříjemnit život po našem boku. Kromě společně strávených chvil plných procházek je výborným způsobem jak zabavit a unavit všech 6 nohou některý z mnoha psích sportů. Zde ovšem majitelé velkých a obřích plemen mohou narazit na problém, kterým je právě XXL velikost čtyřnohého miláčka. Výška a váha jsou v tomto případě leckdy limitujícím faktorem. Ale i s tímto je možné se hravě vypořádat.

 

Téměř každý již slyšel o sportu jménem agility. Cílem tohoto báječného psího sportu je překonat stanovenou trať/parkur v co nejlepším čase a pokud možno bez chyb. Na trati se můžete setkat s třemi druhy překážek – skokovými, zónovými a probíhacími. 

Zde ovšem majitelé XXL psích kamarádů naráží na ony zmíněné limitující faktory, jakými jsou například výška tunelu, která je dle oficiálních pravidel stanovena na 60 cm. Pro ilustraci, standard Německé dogy je nejméně 72 cm u fen a 80 cm u psů. Podobně na tom je i Irský vlkodav s minimálně 71 cm u fen a 79 cm u psů. Těžko si představit, jak se plně dorostlý pes v rychlosti řítí do tunelu. Stejně tak zónové překážky mohou být příliš úzké pro psí „XXL tlapky“.

 

Hodit tzv. „flintu do žita“ a na tento psí sport zapomenout je ovšem velmi jednoduché. I pejsci velkých a obřích plemen mohou společně se svými páníčky objevit kouzlo tohoto sportu, stačí navštívit speciální Agihrátky XXL – hodiny agility, které jsou vyhrazené speciálně pro majitele velkých a obřích plemen. Rozměry překážek jsou přizpůsobené XXL velikostem, a proto se pejsci ani jejich páníčci nemusí bát pádů z úzkých a vysokých zónovek, uvíznutí v tunelu či zaseknutí pejska v malém kruhu. I skokové překážky jsou svou výškou nastavené tak, aby byly šetrné k pohybovému aparátu, který je u pejsků velkých a obřích plemen obzvláště zatěžován.

 

A i když málokterý z obříků dosáhne na medaili z oficiálních agility závodů, není důvod se o tento psí sport ochudit. Jde o skvělý způsob, jak zpříjemnit pejska zabavit, udržet ho v dobré fyzické kondici a obohatit vaše společné soužití o další příjemný zážitek.

 

Hodiny Agihrátek XXL naleznete v rozvrhu zde: http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/vycvik/rozvrh

 

Autor článku a instruktor: Pavla Vašíčková

Autor fotek: Tomáš Kašpar

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
01.11.2019: On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2429  (2429 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1799  (1799 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1721  (1721 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1726  (1726 hl.)
Neřeším to
1827  (1827 hl.)

Celkem hlasovalo: 9502


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie