Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
35 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Reportáž z Tajného orientačního dogtreku - 1. etapa

Vydáno dne 21. 07. 2012 (3610 přečtení)

Report z akce.

Reklama


 

 

Je sobota ráno. Předpověď hlásila déšť, ale nás budí sluneční paprsky. Narychlo balím, jako vždy jsem to nechala na poslední chvíli. Hlavně hodně vody, ať mi při dogtrekové premiéře feňule nelekne. V propozicích TODu bylo sice napsáno, že po cestě potkáme potoky a lesní říčky, kde se můžou pejsci (i páníčci) vyráchat, ale jistota je jistota. Navlékám Saně postroj, samou radostí se tak kroutí, že ho nemůžu dopnout. Hotovo. Mapu máme, lístek na vlak koupíme na nádraží, vodítko, košík, pevné boty, do batohu hážu 2 tatranky a připínám si nabitý pamlskovník. Na něco jsem zapomněla? Snad ne. Radostný štěk u vchodových dveří... a vyrážíme. Ve vlaku se potkáváme s kamarádkou, která je v naší smečce (narozdíl ode mne) ta, která má orientační smysl. Na místě srazu - v Srbsku - jsme mezi prvními. Pozorujeme přicházivší vytuněná psí spřežení s vysmátými paničkami a páníčky, jimž v jejich dogtrekovém vybavení nechybí sedáky, pohorky a odpružená vodítka. Zvědavost a vzrušení v očích - nejen psích - je znatelná 

 

Na start - první stanoviště - se přesouváme vlakem dvoupatrákem a v Berouně přesedáme na motoráček. Působíme na ostatní nejspíš trochu směšně. "Psí tábor vyrazil na celodenní výlet," jede hlavou spolucestujícím :) Náš "oddíl mnoha noh" se však chová ukázkově. Žádné šarvátky ani blafání, hafani dokonce ochotně pózují na společných fotografiích.

 

Vystupujeme a znovu si poslechneme pravidla celé hry. "Stanoviště jsou od sebe vzdálená tak tři až čtyři kilometry. Pokud půjdete moc dlouho, je to signál, že jdete špatně a radši se vraťte nebo otevřete pomocnou obálku," vysvětluje trpělivě Tereza, organizátorka dnešního dogtreku, která celou tajnou hru vymyslela. "Pomocné obálky nebudem potřebovat, to dáme!" mrknu na kámošku, která mi vrací pohled s výrazem, že by si tím nebyla tak jistá. Ona je ta zodpovědná a při zemi, já ta, která chce vyhrát. Jenže měla pravdu. Dostáváme první obálku. A sakra! "Co to je? Víš?" ptám se kamarádky, která kroutí hlavou a už pro jistotu studuje mapu. Ale kam jít? Co teď? Přece neotevřeme první nápomocnou obálku hned na startu? "Až budete vědět, kterým směrem se vydat, řekněte a můžete postupně vyrazit," pronáší Tereza s úsměvem od ucha k uchu. První dvojice vyráží… druhá... třetí... Jsme ztracené hned v začátku. Otevírám pomocnou obálku a vyvalím oči. To jsme si teda pomohly... Chvíle přemýšlení. "No tak jdem, myslím, že by to mohl být tenhle kopec!" vyhrkne na mě kámoška.

 

Sana tahá a tahá a tahááááááá... a my pochodujeme a potkáváme kolegy z jiných týmů. Funíme do kopce, koukáme do mapy, házíme klacíky, ještě jsme všechny tři plné energie... vysoptíme na druhé stanoviště. Bingo. "Sana, vodička," dávám svojí pejsce napít a rozbaluji svačinu. Kamarádka zatím zírá do další obálky. "Na, ty jsi tábornice, tohle já neumím," předává mi papír plný teček a čárek. Blýskavice... cílovníci... dálava... Lovím v paměti. Ufff, zpráva vyluštěna, kuk do mapy a po chvíli můžeme vyrazit. Tipujeme, kam bychom mohly jít dál, a tentokrát trochu kufrujeme. Pejska se mi válí v čerstvě pohnojeném poli. Vypadá šťastně a tak ji nechávám  Cestou se zastavujeme u potoka, takže na další část trasy už je zase voňavá. Na dalším stanovišti se opět setkáváme s kolegy trekaři. Páníčkové vypadají už mírně vyčerpaně - není divu, ten krpál stál vážně za to - čtyřnozí si to ale očividně užívají. Další stanoviště a hurá! Občerstvovačka. Dáváme si pivo. Sana nabírá síly vleže s přivřenýma očima a my necháváme ostatní týmy, aby nás předešly. Povídáme, dopíjíme, ale trochu nás začíná mást, když vidíme holčiny z vedoucího spřežení, jak se vrací na místo, kde si přečetly instrukce k dalšímu stanovišti. Jsme na naučné stezce a to by bylo, aby Terka nevymyslela nějakou zapeklitost. Asi se pěkně nachodíme! Štěstí nám však přeje a naše trojka vyráží z tohoto stanoviště na další jako první a se značným náskokem. Ačkoliv celá hra není bodována na čas, soutěživého ducha potěší, když víte, že alespoň na čas vedete :) Dál už to jde jako po másle. Kocháme se panoramaty, míjíme pole a louky, kráčíme po lesní pěšině a z další obálky už víme, že míříme zpátky do Srbska. Ale kde přesně je cíl??? Hřbitov, kostel, nádraží? Ale ne - restaurace U Lva!!!! Z podloubí na nás mává Tereza s dalšími organizátorkami a my víme, že jsme v cíli! Konečně! Objednáváme si smažený sýr a druhé pivo. Sana s chutí vychlemtá celou misku s vodou a zařízne to pod stůl. Utahanou, tak ji mám nejradši :) Přichází poslední psí spřežení. Páníčci se zmrzlinou v ruce spokojeně pokynou! Rozdávají se ceny nejzdatnějším. Že jsme nakonec nevyhrály? Nevadí. Důležité je zúčastnit se… a užít si to!

 

Těšíme se na další TOD. 

 

Sana & Jana Urbanová

 

 

 

 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2916  (2916 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2214  (2214 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2199  (2199 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2182  (2182 hl.)
Neřeším to
2407  (2407 hl.)

Celkem hlasovalo: 11918


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie