Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
225 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Mistrovství Evropy 2012 v dogdancingu

Vydáno dne 13. 07. 2012 (1247 přečtení)

Máte rádi dogdancing? Věnujete se mu a chcete načerpat novou inspiraci? Nebo jen mlhavě tušíte, co to je, a chtěli byste zjistit víc? Máte jedinečnou šanci – na konci září se do Prahy sjedou světové špičky dogdancingu, aby změřili své síly na Mistrovství Evropy 2012.

Reklama


 

 

 

Co je to dogdancing? Kynologická disciplína, kdy pes pod vedením psovoda předvádí různé cviky a triky za doprovodu hudby. Psovod sestaví cviky do "choreografie" tak, aby dobře zapadaly do hudby, a snaží se, aby jeho povely byly pro publikum co nejméně nápadné, tedy aby to vypadalo, že pes skutečně "tančí".

Soutěží se ve dou hlavních kategoriích – Heelwork to Music a Freestyle.

"Heelwork to Music" v překladu znamená "Práce u nohy na hudbu". Pes soutěžící v této kategorii musí kromě všem známého chození u levé nohy ovládat i další pozice, jako chodit u pravé, před psovodem, za psovodem, mezi jeho nohama...hodnotí se hlavně přesnost a udržení těchto pozic během pohybu a samozřejmě také aby to pěkně pasovalo do hudby.

Freestyle je tzv. volná sestava, kdy na rozdíl od Heelworku nejsou žádné pozice předepsány a vše je jen na fantazii psovoda a na schopnostech psa. Na tanečním parketu tak můžete sledovat piráty bojující o poklad, kuchaře vařícího dobrůtky, nebo třeba kouzelníka, co tahá z klobouku králíka. A pes tam vždy hraje hlavní roli.

 

Diváci "Talentmáne" a "Československo má talent" si jistě vzpomenou na úžasnou Alenu Smolíkovou s Keysi a neméně úžasnou Lucku Smolíkovou s Angelem. Většina lidí si říkala "Jak to ten pes dělá, že si to takhle celé pamatuje a všechno to tak krásně umí?" A přitom je to vlastně snadné – pes kromě Sedni a Lehni umí i další cviky, jako dávat packy, válet sudy, skákat, panáčkovat a další, a psovod to pak všechno poslepuje dohromady a během vystoupení psa nenápadně naviguje a dává povely, co se zrovna má dělat. Jednoduché, že? Pro předvedení tak skvělých sestav, jako jsme viděli v televizi, je zapotřebí mnoho a mnoho hodin nacvičování, procvičování a pilování, ale dogdancingu se můžete věnovat, i když nemáte ty nejvyšší ambice.

 

Na dogdancingu je úžasné to, že nepotřebujete žádné specielní vybavení, velký prostor, ani čas. Nemusíte jezdit dvakrát týdně na cvičák (případně tam vozit vaše děti), dogdancing lze trénovat v parku, na psí louce, kdekoli. Dokonce i doma v obýváku, pokud zrovna nebydlíte v garsonce a netančíte s dogou. Máte pocit, že nemáte čas? Zkuste začít s nácvikem třeba dávání pac během bloku reklam mezi zprávami a počasím. Již za pár dní budete překvapeni, jaký váš chlupáč podá výkon. A nic vás to nestálo, že? Navíc si všimnete jednoho vedlejšího účinku – pes se cvičením příjemně unaví a místo okusování vaší pantofle bude po zbytek večera podřimovat ve svém pelíšku. Je známo, že "unavený pes = spokojený pes", a vaše pantofle to určitě ocení.

 

Zaujal vás dogdancing a chtěli byste ho vidět v praxi? Nebo už s pejsekm cvičíte a přemýšlíte, jaký nový cvik ho naučit, kam směřovat? Přijďte se ve dnech 29. - 30. září 2012 podívat do pražské haly Slavie (Vladivostocká 1460/10, Praha 10), kde se bude konat Mistrovství Evropy v Dogdancingu 2012. Uvidíte to nejlepší z dogdancingového světa (mistrovství je otevřené i pro neevropské závodníky), budete moci obdivovat přesnost a soustředění v kategorii Heelwork to Music a uvidíte dechberoucí choreografie v kategorii Freestyle. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, nebudou chybět stánky nabízející širokou škálu knologického zboží. Přijďte slavit tento kynologický svátek s námi!

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
01.11.2019: On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2429  (2429 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1799  (1799 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1721  (1721 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1726  (1726 hl.)
Neřeším to
1827  (1827 hl.)

Celkem hlasovalo: 9502


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie