Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
32 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Tajný orientační dogtrek, 1. etapa - report

Vydáno dne 06. 07. 2012 (1969 přečtení)

V neděli 24. 6. 2012 jsme se vydali do Srbska na soutěž zvanou Tajný orientační dogtrek (TOD). Sraz s ostatními účastníky a pořadatelkou Terezou byl v 8:30 hod. na nádraží. Všichni dorazili na čas, nebo jen s lehkým zpožděním. Tereza si odškrtala, jestli jsme všichni na místě, a vydali jsme se na vlak. Pán, který seděl u okénka na pokladně, byl značně překvapený, co se to děje. Jindy asi poklidná stanice byla plná psů a lidí a všichni chtěli lístky do stejného místa. Vlak nám jel za 20 minut. Někteří cestující z náhlého množství psů všech různých velikostí a ras neměli radost, jiní ale reagovali naopak pozitivně a vyptávali se nás, co je to za akci.

Reklama


 

 

Když jsme dorazili na místo určení, Tereza nám rychle vysvětlila, o co vlastně půjde a rozdala nám obálky s nápovědami. Poté zavelela, ať všichni otevřeme obálku č. 1. Někteří se v nápovědě zorientovali rychle, a tak mohli v podstatě ihned vyrazit na cestu, jiným to trvalo o trochu déle, ale nakonec se všichni vydali správným směrem.

 

Energie, která z nás před začátkem závodu jen kypěla, ale záhy zmizela. Hned po startu nás čekal výstup do poměrně strmého kopce. Na vrchol jsme se ale museli vyškrábat, jelikož tam na nás čekala další nápověda jak dál. Když jsme i další úkol úspěšně vyluštili, s napětím jsme pokračovali v cestě. Doufali jsme, že nás už nečeká další téměř horolezecký výstup, ale marně. S vypětím všech sil jsme vyfuněli k dalšímu záchytnému bodu a mohli pokračovat dál. Třetí záchytný bod byl provázen návštěvou místní hospody, kde jsme, alespoň někteří, doplnili energii a mohli plni sil pokračovat v další cestě, která pomalu směřovala do cíle.

 

Celý dogtrek měl v optimální variantě cca 13 km, byl poměrně fyzicky náročný, alespoň pro nás, co nemají natrénováno, nicméně vedl krásnou přírodou a okolo přírodních památek. Cesta měla celkem 5 hlavních stanovišť, kde každý musel otevřít obálku, aby věděl kam se dál hnout. Zúčastnilo se celkem 10 dvoučlenných týmů s přibližně sedmnácti psy různých plemen (afghánský chrt, border kolie, chodský pes, český strakatý pes, Parson Russel teriér atd.). Měla bych vyzvednout i fenku „vořecha“ Funny, která byla nejspíš nejstarší účastnicí a v jedenácti letech trasu zvládla, jako by se nechumelilo.

 

Vítězkami se nakonec po závěrečném rozstřelu stal tým č. 2 - Akuša se svým týmem a s psy Jolie a Barny. Gratulujeme!

 

Počasí nám přálo, nikdo se neztratil a celá akce byla skvěle vymyšlená a zorganizovaná. Děkujeme Tereze Šafránkové za příjemně a aktivně strávený den.

 

 

 

 

 [Akt. známka: 1,50] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Kristýna Hrabětová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2912  (2912 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2211  (2211 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2191  (2191 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2177  (2177 hl.)
Neřeším to
2401  (2401 hl.)

Celkem hlasovalo: 11892


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie