Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
55 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

IV. "Sranda výstava" HafBezObav - report

Vydáno dne 23. 09. 2011 (3106 přečtení)

V neděli 18.9.2011 se konal další ročník Sranda výstavy. .....

Reklama


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlouhé týdny jsme se těšili a modlili za pěkné počasí. Den D konečně nadešel a po roce jsme se opět setkali, se známými tvářemi i nováčky, na již 4. ročníku HafBO sranda výstavy. Letos se výstava prvně nekonala ve Velké Dobré, ale na cvičáku ve Stodůlkách. Z mraků se na nás začínalo usmívat slunce, a tak jsme všichni doufali, že vydrží celý den. To jsme však ještě nevěděli, co se na nás chystá, ale nebudu předbíhat.

 

Neděle nám začala přípravami na tuto velkolepou událost. Vše nachystat, přivítat účastníky i rozhodčí a můžeme začít. Letos byly ceny a dárky opravdu hojné, ostatně jako každý rok. Za účast a výhru si každý mohl odnést krásné odměny od firem Alkion, Alavis, Orion Pharma, Vetcentrum Stodůlky, Beaphar, Žufrikův Zmrzlík Shop, Dooop, Brit Care, 4dox, nakladatelství Plot, Teoušov, Husse a časopisu Psí kusy. Jak už se stalo tradicí, nechyběly ani nádherné poháry s logem HafBO a pestrobarevné kokardy, které vítězům moc slušely. Navštívila nás také televize Prahy 13 (TV13), která celou akci dokumentovala.

 

Krása pejsků, jejich povaha a předvedení byly posuzovány a hodnoceny ve dvou kruzích zároveň. Letos pozvání přijaly dvě dámy, které se tohoto nelehkého úkolu zhostily. O štěňátka a seniory se starala Nikol Štíbrová a dospělé pejsky měla na starost Kristýna Másilková. Posuzování nebylo jednoduché, ale své úkoly zvládly obě na jedničku.

 

I přes kazící se počasí výstava plynula podle plánu a mohli jsme se nerušeně kochat krásnými pejsky. Všichni byli zařazeni do skupin dle FCI a v přesném pořadí vystavováni. Konkurence byla opravdu veliká a jako nejpočetnější skupinky se ukázaly FCI I. a střední a velcí kříženci. Ovšem ani ostatní se nenechali zahanbit a dorazili v hojném počtu. Celkem bylo letos přihlášeno 106 pejsků a dorazilo jich 89.

 

Já se svými psími dětmi jsem se letos aktivně účastnila pouze jako fotograf, a tak jsem si mohla naplno užívat všechny načinčané pejsky a šikovné páníčky. A že bylo na co se dívat. Předvedení chlupáčů bylo perfektní a myslím, že čtyřnozí miláčci si to opravdu užívali. Počasí nám začínalo nabírat dramatický, deštivý spád, ale nás, nezdolné pejskaře to neodradilo. Po krátké pauze na oběd a nákup pamlsků a krmiv od firmy Husse, zmrzlinek od Zmrzlíka, hraček u Vetcentra a prohlídce nabízených útulkových pejsků ze sdružení Dog point jsme mohli pokračovat v předvádění pejsků.

 

Jakmile byly ceny rozdány, na programu byly ukázky psích sportů. Jako první nastoupila Kristýna Hávová s RR Sunny a ukázkou dogdancingu. Holkám to spolu krásně šlo a myslím, že spoustu lidí nadchly pro tento sport. Následovala ukázka dogfrisbee, které se zhostil Pavel Kos s borderákem Coffeem (současní 2. vicemistři ČR ve freestylu). Opravdu bylo na co se dívat. Jejich souhra a radost byla neuvěřitelná. Bylo vidět, že je to oba moc baví. Za vytrvalého deště jsme se také podívali na předvedení signálních a asistenčních pejsků Pestré společnosti o.s.. Šikovná borderka a malý pudlík nám ukázali, že pejsek je nejlepším pomocníkem člověka, zejména pokud je člověk nemocný. Zvládli podávání léků z lékárny, sundávání rukavic, podávání věcí, přikrývání paničky a mnoho dalšího. Neuvěřitelná práce. Mají můj obrovský obdiv.

 

Po krásné a inspirativní podívané ještě zbývaly junior handling, soutěž o nejkrásnější pár a pejsek šikulka. Na řadě tak bylo opět posuzování, tentokrát v hlavní roli Kristýna, Nikol a Pavel. 

V soutěži o psího šikulku se to talenty jen hemžilo. Tolik šikovných pejsků na jediném místě se hned tak nevidí. Na řadu přišlo vyhlášení nejsympatičtější dvojice výstavy, o které hlasováním rozhodli diváci. Vyhlašování to bylo značně adrenalinové, uprostřed předvádění nám vítr odnesl stan i s částí cen. Stan jsme zachytili, a mohli si tak natrénovat podzimní pouštění draka. Zminimalizovali jsme škody, uklidili promočené ceny, katalogy a diplomy a hrdě jsme pokračovali dál. Tentokrát už trošku ve spěchu a s obavami. Vše se zvládlo bez dalších komplikací a úspěšně jsme dovedli celou výstavu do zdárného konce. Mrzí mě ale, že jsme přišli o ukázku obedience v podání Ivy Paboučkové s Ellie a Melounkem. Déšť však neustával a předvedení nebylo možné.

 

 

 

 

 

 

Díky pořadatelským dovednostem Aleny Balcarové a celého velkého HafBO Týmu se vše podařilo podle představ a doufám, že počasím způsobené škody na majetku a zdraví byli minimální. V ideálním případě žádné. Moc jsem si celou akci užila a už teď se těším na další ročník. Děkujeme všem, že dorazili v tak hojném počtu.

 

 

Fotogalerie: ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Ivana Švelchová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1588  (1588 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1230  (1230 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1062  (1062 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1109  (1109 hl.)
Neřeším to
1159  (1159 hl.)

Celkem hlasovalo: 6148


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie