Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
28 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

I. "Sranda dogfrisbee závody"

Vydáno dne 17. 08. 2011 (3392 přečtení)

Reporty z akce a výsledky.

Reklama


 

Ráno 13. 8. 2011 jsme s Dinou vyrazily na HafBO dogfrisbee závůdky. Protože jsme vstaly s malým zpožděním a cvičák máme skoro za rohem, vytáhla jsem kolo a byly jsme na místě za pár minut. V Řeporyjích už bylo celkem živo, většina z 11 účastníků už byla taky na místě a Pavla „Rusťákovka“ s dalšími pomocníky vyznačovaly hřiště a sypaly mouku všude možně .

 

Na poslední chvíli mě Pavla vyslala na kole rozvěsit slíbené fáborky na označení trasy, abychom na cvičák dostali i posledního účastníka, který jel z pořádné dálky a cestu neznal. Nakonec úspěšně dojeli i oni.

 

Na programu byly dvě prostorově nejméně náročné disciplíny - DogDartbee (aneb doskakování psa do terče) a TimeTrial (2 úspěšné 20m pokusy za co nejkratší čas). Jako první přišlo na řadu první kolo TimeTrialu, kde se málokomu dařilo a dokončily ho pouze 3 týmy, ostatní bohužel limit 1 minuty na každý hod nestihly. Ani Dině se nedařilo, a tak do druhého kola jsme šly také bez času.

 

Pokračovalo se kvalifikací DogDartbee. Týmy se zřejmě potřebovaly na začátek rozházet, protože tohle už bylo o něčem jiném. Psíci chytali a trefovali se na terč, a tak získávali body důležité pro postup do čtvrtfinále, kam se mohlo dostat jen 8 nejlepších. Nakonec to Pavle vyšlo krásně a nějaké body naházelo přesně 8 týmů, takže bylo jasné, kdo bude házet i nadále.

 

Na to, že ze všech účastníků se běžných závodů účastní jen 3, padaly body, které mnohdy nevidíme ani u zkušených závodníků. DogDartbee je zkrátka hlavně o štěstí. Ze čtvrtfinále postoupily 4 týmy, které už se jen snažily naházet co nejvíc bodů, podle kterých se určovalo konečné pořadí. Některým to přišlo málo zajímavé, takže díky rovnosti bodů dvou týmů přišel na řadu rozstřel jedním hodem. Nakonec hody házeli cca 3, protože se stále nemohli trefit .

 

Mezi některými koly DogDartbee se muselo odběhat ještě 2. kolo TimeTrialu, které bylo taky úspěšnější, a většina týmů už oba své hody stihla. Zbývalo určit výsledná pořadí, připravit ceny a diplomy a vyhlásit vítěze.

 

I přes relativně malý počet účastníků se závody moc povedly, všechno šlo hladce a vyhlášení se stihlo chvíli před tím, než se z nebe spustily první kapky, takže i počasí bylo dobře objednané .

 

 

Katka a Dina

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V sobotu 13.8.2011 se na Hafbu konaly první závody v dogfrisbee a i přes to, že jsme v tomto sportu totálními amatéry, přihlásili jsme se - sranda závod je sranda závod  ...  Akcička probíhala v ryze komorní a kamarádské společnosti a Kessynka byla do chytání disku zpočátku velmi nabuzená ...  závodilo se v Time Trialu (hody na čas) a v Dog Dartbee (hody na přesnost) ... hody na čas není nic pro nás, jak jsem záhy zjistila  ... v Dogdartbee jsme si vedli o trošičku lépe, dokonce jsme se kvalifikovali do semifinále (netuším jakým zázrakem), ale pak přišla na řadu Kessynky znuděnost (a fingovaná únava) a za diskem běhala jen z "povinnosti", tak jsem naše působení v semifinále ukončila dřív, než se z povinnosti stane nechuť, to jsem nechtěla ... holt pro disky holka nevydrží být tak dlouho zapálená, ale to nám nevadí, i tak jsme si den na Hafbu užili . Akorát mi přišlo, že zrzavá furt čekala, kdy vytáhneme ty překážky .

 

Akce to byla podařená a snad se podobné frisbee akce stanou na Hafbu tradicí, nevím tedy jestli s námi, jako s pravidelnými závodícími účastníky  ... to nejspíše ne, případně jen v jedné disciplíně, ale jako diváci dorazíme rádi .

 

 

Lenka a Kessy

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

A jak to tedy dopadlo?

 

Time Trial
1. místo
- Maruška a Arlin (chodský pes)
2. místo - Alča a Franco (kříženec)
3. místo - Katka a Dina (kříženec)

 

Dog Dartbee
1. místo - Maruška a Arlin (chodský pes)
2. místo - Katka a Dina (kříženec)
3. místo - Alča a Easy (australský ovčák)
rozhodoval rozstřel o třetí místo s Martinem a Abby (border kolie)

 

Speciální ceny
Nejúspěšnější tým - Maruška a Arlin (chodský pes)
Nejvzdálenější tým - Michal a Percy (kříženka)
Nejstarší pes - Max (anglický špringršpaněl)
Nejzapálenější pes - Mia (pitbulteriér)

 

 

Fotogalerie z akce: ZDE
 

 

 

 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2914  (2914 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2213  (2213 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2196  (2196 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2180  (2180 hl.)
Neřeším to
2403  (2403 hl.)

Celkem hlasovalo: 11906


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie