Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
79 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Reportáž ze VII. HafBO tábora

Vydáno dne 21. 07. 2011 (3161 přečtení)

Prázdniny jsou v plném proudu a my jsme 9.7. vyrazili na „pejskařskou dovolenou“. Letos jsme se opět účastnili HafBO tábora. Tentokrát se konal v Lachově kousek od Teplice nad Metují a byl to již 7. ročník. .....

Reklama


 

Čím více jsme se blížili k místu konání, tím více jsme potkávali výběhů plných oveček, krav a koní. Pomalu, ale jistě jsme se všichni přepnuli na dovolenkový režim a těšili se na pension, který nám „teta Alča“ vybrala. Hned po příjezdu na místo bylo jasné, že výběr byl správný a okamžitě jsme si to tu zamilovali. Pension Kačeří se nachází na kopci obklopen polem, loukami a lesem. Hned před budovou již bylo připravené venkovní sezení. Už jsem se těšila, až budeme mít vybaleno a vše si zde pečlivě prohlédneme a obejdeme okolí.

 

V klidu jsme se ubytovali, pejsci pokoje pečlivě očichali a vydali se na společný první večer k ohni. V plánu bylo opékání buřtů, popíjení a volná zábava u ohně. Myslím, že to bylo krásně zvolené, neformální zahájení.

Následující den jsme zahájili výbornou snídaní a dopolední poslušností. Hned po cvičení už jsme se těšili na oběd a bylo opravdu na co. Nebudu vám psát, co vše jsme si celý týden užívali k jídlu, protože by každý záviděl, a kdo nebyl, ani by nevěřil, že jsme se měli tak dobře. Byl to vážně sen. Po báječném obídku opět trocha té práce, hlavně pro pejsky a společné soutěžení. Večerní program byl více než jasný a neobešel se bez společného posezení a vyprávění, co se za ten rok, když jsme se neviděli, událo. Jelikož se sešla téměř ta stejná parta lidí, bylo opravdu o čem povídat. Probrali jsme nové psí a lidské přírůstky, změny v životech lidských i psích, no zkrátka co se dalo.

 

Druhý den jsme vyrazili ještě před snídaní na stopičky a následnou poslušnost. Nám to teda moc nešlo, se musím přiznat. Koloušek zklamal a Nikitka se víc zajímala o krávy, které ji z ohrady kontrolovaly, jak si čuchá, než o stopičku samotnou. Cvičení už bylo o kousek lepší a navíc není všem dnům konec. Dopoledne nás navštívila Kristýna Másilková se Sophinkou a Koníkem. Přijela nás letos opět trošku vzdělat, co se týká obedience. Na obedience nás krásně navnadila teorií a ukázkou se Sophinkou. Neobešlo se to bez testu Sophinky schopností a dovedností, a i když záludnosti hafbáckých mužů neprokoukla, nesla to s hrdostí a později si reputaci napravila. Začátek obedience tréninku Kristýna zaměřila na motivaci a navádění psa. Cvičili jsme také ale čtverce, obíhání kuželu, učili jsme směry a mnoho dalšího. Nás osobně tyto dva dny s obediencí zase trošku pošťouchli k další činnosti.

 

Večer se konal coursing, na který jsme se s Nikitkou moc těšily. Kolouška jsem nechala po obedience odpočívat a udělaly jsme si s Nýnou dámskou jízdu. Už jak jsme se začali blížit na kopec, kde byla vytyčena coursingová dráha, začínala Niki nabírat na intenzitě hlasového projevu. To byl poslední okamžik, kdy jsem slyšela. Veškeré běhy a ještě chvíli poté mi v uších znělo jen „haf, haf, haf“ , oni to prostě milují. Závěrečný běh jsme dali Easynku, Dinu a Niki dohromady. Běžely jako tři grácie, ale Niki má přece jen krátké nožičky a holky trochu nestíhala. Samozřejmě v zatáčkách toho ale dokázala využít a do cíle doběhly všechny holky společně. Byla to nádhera.

 

V úterý nás navštívil Dušan Erbs s přednáškou o canicrossu a pan Soumar s Manmatem. Povídali nám o individuálních disciplínách i psích spřeženích a jejich historii. Dozvěděli jsme se také, jakou výbavu používají ve světě a co vše nám může nabídnout firma Manmat. Mnozí neodolali a zakoupili postroje, sedáky i vodítka, o kterých pan Soumar velmi hezky povídal a jejichž využití i individuálně vysvětlil. Ani canicross se neobešel bez ukázky s nádherným psem Artušem (ESP). Odvážlivci si mohli běh s Artušem i vyzkoušet, ale řekla bych, že i pro mě jako diváka to byl velmi silný zážitek.

 

Středa byla věnována celodennímu výletu. Jelikož jsou někteří z nás méně, někteří více chodiví, naplánoval si každý trasu individuálně. My jsme vyrazili autem do Adršpašsko-Teplických skal, odkud jsme s novou výstrojí od Manmatu absolvovali 6km naučnou stezku. Jelikož Niki s Dízanem byli nabiti energií a moc se jim líbilo v chladných prostorách skal, vyrazili jsme s Katkou a Dinou trochu napřed. Měli jsme trochu náskok, a tak jsme přes krátkou zastávku v teplické cukrárně vyrazili k penzionu pěšky. Byla to krásná procházka přibližně na 11,5 km, kterou jsme završili krátkým sprintem do kopce. U venkovního posezení na nás už čekala loňská účastnice tábora s novým stafbulím přírůstkem. Výlet jsme tak znovu zakončili posezením a pomuchlováním štěňátka.

 

Ve čtvrtek jsme hned po snídani vyrazili do firmy Manmat dokoupit nějakou tu výbavu a obhlédnout novinky. Já si odvážela nový pamlskovník a obojky pro oba psíky. Rychle jsme spěchali zpátky do penzionu, protože už na nás čekala Míša Andrová a seminář o dogfrisbee. Celý den jsme házeli a někdy i chytali, poslouchali rady a nakupovali nové disky. Já si zacvičila s oběma psíkama a myslím, že jsem si zaběhala víc než oni. Ještě zlepšit ty moje levé ruce a bude to ono. Program se nám moc líbil a našli jsme další disciplínu, která nás všechny tři moc baví a na které je potřeba zapracovat.

 

Čtvrtek a pátek byl věnován celotáborové soutěži týmů, kdy bylo za úkol sestavit „agility“ překážky, které se převezou na pražský cvičák. Také nějakou tu chvilku jsme museli věnovat úklidu, bez toho to nešlo. Večer jsme si na nových překážkách zasoutěžili a těšili se na závěrečné vyhlášení výsledků a těch nejšikovnějších pejsků. V celkové soutěži tak skončila na prvním místě Terka s tollerkou Wicky, na 2. místě Jana se zlaťákem Bertem a na místě 3. Katka s bordero-beardetkou Dinou. Terka s Katkou byly na HafBO táboře poprvé a hned na takových krásných místech. Bert byl „ostřílený mazák“, který soutěžil jako by se nechumelilo a všem dal najevo, že to má zkrátka v krvi . Všichni byli moc šikovní a ke krásnému umístění gratulujeme. Nejen tato tři první místa si odvážela krásné ceny především od firmy Brit. Byla spousta dalších ocenění a táborových úspěchů. Výcvikáři a já (jakožto „podržtaška“ ) jsme od účastníků dostali krásné ocenění ve formě náramků a dortíku. Moc to potěšilo.
Až do 16. 7. jsme se věnovali poslušnosti, stopám, coursingu, dogfrisbee, obedinci, dogtrekkingu, canicrossu, soutěžení a volnočasovým aktivitám. Zkrátka program byl příjemně nabitý a rozhodně jsme se nenudili a získali spoustu nových poznatků.

 

Chtěla bych proto všem ještě jednou poděkovat za příjemnou atmosféru, dárečky a celkovou náplň tábora. V neposlední řadě bych ještě jednou vyzdvihla kvality kuchaře Davida. Byl to sen a obávám se, že jsme všichni domů dorazili o pár kilo těžší. A jedno zvláštní ocenění Aleně Balcarové za celkovou organizaci, zajištění a výběr krásného místa pro konání takovéto akce, na kterou se vždy celý rok těším.

Díky.

 

 

Kompletní fotogalerie: ZDE!
 

 

 

 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Ivana Švelchová | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2815  (2815 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2119  (2119 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2087  (2087 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2090  (2090 hl.)
Neřeším to
2293  (2293 hl.)

Celkem hlasovalo: 11404


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie