Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
100 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Zkouška ZOP - report

Vydáno dne 16. 04. 2011 (2891 přečtení)

Reportáž z akce.

Reklama


 

Sluníčko ukázalo své jarní kouzlo, krásně svítilo a snažilo se všechny účastníky nabít pozitivní energií. Nenechali jsme si to ujít a s Dizínkem jsme také vyrazili na „Zkoušku dospělosti“. Zkouška základní ovladatelnosti psa dle KJ Brno se konala na karlštejnském cvičáku. Cvičák je to maličký, ale příjemný a krásně upravený. Měli jsme tu výborné zázemí a myslím, že ani pejsci si neměli nač stěžovat.

Dizínek byl už včera naprosto klidný a vyrovnaný. Vlastně až moc. Při nácviku se tvářil jako když povel „lehni“ nikdy neslyšel a „sedni“ pochopil jako nepřetržité štěkání a skákání na paničku. Už od večera jsem proto byla více než nervózní. Při balení se samozřejmě vše ještě stupňovalo a já plašila, že něco zapomenu.

Na místo jsme dorazili jako první, plni očekávání a s rozklepanými koleny. Postupně přijížděli další a další cvičenci. Dizínek se tvářil, jako když mu vše na karlštejnském cvičáku patří a kontroloval všechny pejsky. Musel to prostě oběhnout, seznámit se, zjistit novinky z psího světa a nějaká nervozita paničky ho vůbec nezajímala. Proč taky, vždyť si sem jedeme jen pohrát, ne?

 

Že se děje něco nestandardního pochopil ve chvíli, kdy při nástupu musel sedět u nohy a nemohl si jít hrát s pejskem „k sousedům“. Tuhle absurdnost nechápal a zaměřil se na odolnost obojku a zkoušel, kam až by se mohl natáhnout. Úspěšně jsme zvládli alespoň nástup a já už se těšila, co Koloušek provede při individuálních cvicích. Jelikož byly ZOP jeho první zkouškou, měla jsem obavy, jak se bude chovat a zda dokáže čekat alespoň trochu v klidu, než půjdem na řadu. Zjistila jsem, že čekat opravdu nedokáže. Sice se výrazně krotil, ale občasné pokňourávání si zkrátka nemohl odpustit. Já mezi tím sledovala všechny pejsky na individuální poslušnosti a odložení, jak si vedou. Hlavně jsem se snažila soustředit, abych nic nepokazila. Na řadu jsme přišli asi kolem desáté hodiny. To už se mi nadobro zastavilo srdce a celou zkoušku jsem odpochodovala se zatajeným dechem.

 

Povel volno a následné přivolání se nám podařilo a na řadu přišla chůze u nohy. Jak je Dizínkovo zvykem, na vodítku samozřejmě tahal, a jak jsem zvyklá, já za vodítko jsem ho tahala zpátky. To nám posléze pan rozhodčí Baudyš vytknul, což se mu nedivím. Dokonce jsem stihla vodítko i upustit z ruky a lovit ho Kolouchovi zpod přední packy. Takové věci se opravdu stávají jen mně. Holt když je panička poleno… Začínám přemýšlet, že mi s těmi psy bude zkouškovat raději někdo jiný. Na chůzi na vodítku jsme tedy ztratili 2 body.

 

Další dva bodíky nám utekly při sedni, lehni, vstaň, kdy Dízan neuznal za vhodné postavit se, když už tak pěkně seděl u nohy. Chůze bez vodítka jsem se bála asi nejvíc. Čekala jsem, že ho odepnu z vodítka a první, co Dizík udělá, že půjde přivítat tetu Alču. Jak to tak ale bývá, toto se nestalo a chůzi bez vodítka jsme měli lepší, než když byl připnutý.

 

Chybělo nám už jen odložení k ukončení individuálních cviků. To jsme zvládli na jedničku. Odložen vleže, vyvalen na trávě - to je Dizínkova parketa.

 

Po krátkém občerstvení páníčků i pejsků jsme přešli ke skupinovým cvikům. Byli jsme rozděleni do 4 skupin po 5 a 4 psech, převážně podle velikosti plemen. Začínali jsme znovu chůzí na vodítku, obraty na místě a následovalo sedni, lehni vstaň. U chůze a poloh u nohy jsme opět ztratili po dvou bodech. Zkrátka jsme nepoučitelní a dělali jsme stejné chyby. Tedy tentokrát jsem neupustila vodítko, ale pro změnu jsem Dizínkovi málem šlápla na nohu, když usoudil, že je lepší, aby šel první a táhl mě za sebou . Po odložení psů ve skupince už nás čekalo jen přenášení s náhubkem, které se nám moc líbilo a chůze po nepříjemném materiálu. Chůze byla bez problémů, jen to sedání nám přišlo příliš namáhavé. Ale nakonec jsme to zvládli.

 

Pan rozhodčí šel počítat a zapisovat výsledky a my jsme ty naše šelmičky vypustili ke hře. Panovala výborná atmosféra, pejsci si krásně hráli a Dizínek se zamiloval. Asi mu chyběla Nikitka, která kvůli hárání zůstala doma, a dorážel na každou fenku, která jen prošla okolo. Zvlášť hubený, vysoký a zrzavý - to je jeho . Po pořádném proběhnutí, popovídání páníčků a občerstvení jsme nastoupili na vyhlašování výsledků. To už Koloušek nevnímal ten náš fádní svět a raději se válel po zádech a opaloval si bříško. Pan rozhodčí nám sdělil nejčastější chyby, poděkoval za účast a předal slovo Aleně Balcarové, která vyhlásila výsledky. Na stupních vítězů se jako nejúspěšnější umístili kokřice Sunny (Taranie z Březnického Balkánu) se 100 body, howavart Cailin (Cailin Sun Kesidy) také se 100 body a kříženka Elina s 99 body. Byly to opravdu mimořádné výkony a před pejsky i páníčky smekám. Byla radost tu souhru a dobře vykonanou práci sledovat. Jsou zkrátka moc šikovní. My s Dizínkem jsme splnili na výborně s 92 body. Tento den byl úspěšný a všichni pejsci odjeli do svých pelíšků se složenou zkouškou ZOP. A co víc, všichni na Velmi dobře nebo Výborně. Byli jsme zkrátka talentovaná skupinka. Myslím, že zejména díky báječné a pečlivé přípravě pod vedením HafBO instruktorů, kteří s námi měli tu trpělivost a odhodlání vše nás na zkoušky naučit.

 

Děkujeme. 

 

 

 

Výsledky

Body Jméno psa Plemeno Jméno psovoda
100 Cailin Sun Kasidy Hovawart Hajšmanová Eva
100 Taranie z Březnického Balkánu Anglický kokršpaněl Švarcová Karina
99 Elina Kříženec Léblová Veronika
98 Arlin Preberry Chodský pes Trauškeová Marie
97 Big Scotty Carpentalis Moravian Jack Russell Teriér Hylmarová Michaela
97 Carli Zlatý retrívr Bínová Kateřina
97 Otis z Budské samoty Hovawart Vlček Matouš
96 Anne Mellory Magmabona Rhodéský ridgeback Patková Miroslava
94 Bahyia Radekova Rhodéský ridgeback Anděl Jaromír
94 Benji Golden Sirius Zlatý retrívr  Novák Michal
94 Dar Labradorský retrívr  Bydžovská Kamila
93 Fleur z Dašického zátiší Chodský pes  Svobodová Lenka
92 Nostradamus Slade Czech Stafordšírský bulteriér  Švelchová Ivana
89 Thor Marvin from Swiss Star Velký švýcarský salašnický pes  Brettová Pavla 
88 Anička Kříženec  Léblová Veronika 
87 Crystal Můj Poklad Německá doga  Hylmarová Michaela
86 Teo Kříženec  Vosková Marta 
84 Bretta Galen Taur Irský vlkodav  Krejčí Lenka 

 

 

 

 

 


 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Ivana Švelchová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2612  (2612 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1941  (1941 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1891  (1891 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1929  (1929 hl.)
Neřeším to
2042  (2042 hl.)

Celkem hlasovalo: 10415


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie