Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
26 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Water Dog Contest 2010

Vydáno dne 06. 10. 2010 (4606 přečtení)

1.ročník absolutně "nové" kynologické disciplíny v ČR. Water Dog Contest!!! My jsme nemohli chybět a vůbec nelitujeme několika stovek km ujetých za touto vydařenou akcí. I přesto, že v USA má tento sport již desetiletou tradici u nás je to novinka! .....

Reklama


 

Od čtvrtka do soboty probíhaly tréninky, které byly dobrovolné. Hrubým odhadem na tréninky nedorazila ani půlka závodníků, což se možná ukázalo v samotném závodě. Přeci jen křišťálová čirá voda není pro většinu psů běžná a tak každá zkušenost se počítala. My dorazili v pátek odpoledne i přesto, že náš Drak byl přihlášen jen na jednu ze tří disciplín. Trénovat se mohlo neomezeně a hned první "skok - pád" z mola nás ujistil, že trénink byla skvělá volba. Nicméně po pár minutách a otrkání byl Dráča schopnej předvádět to co dělá s oblibou v jakémkoli rybníku. Spokojeni jsme se uchýlili na pokoj a zveřejnili naše snažení na internetu. Tolik pozitivních ohlasů jsem nečekal.

 

Závodní neděle je tu a od samého rána se sjíždí účastníci všech možných plemen i voříšků, všech možných barev a velikostí. I přesto, že jich spousty poslalo "omluvenku" nakonec se nás sešla pěkná řádka a dovolím si říct, že velmi kvalitní. Vždyť mezi závodníky jsme mohli najít profesionální vodní záchranáře, či zkušené závodníky z vodních prací ověnčené tituly Mistry ČR atd...

 

9:00 a start první disciplíny - SCUBADOGS - Lov předmětu z hloubky (předmět umístěn na schod pod vodou, po každém úspěšném pokusu o schod níže až na konečných 70cm!):
My, jenž naši psi toto nedělají, ani neumí, jsme jen valili oči a obdivovali, hlavně retrívry, kteří zde byli opravdu ve svém živlu a byli nejlepší. Jejich lovení z velké hloubky bylo dokonalé natolik, že první dvě "flatky" si mezi sebou musely dát rozstřel na čas, abychom poznali vítěze resp. vítězku. Tou se stala mistryně ČR plemene Flat Coated Retrívr před svou polosestrou stejného plemene. Opravdu neuvěřitelné!!!

 

 

 

10:30 start druhé disciplíny - DRAWDOGS - Aport předmětů z hladiny (v minutovém limitu aport 7 předmětů z hladiny):
I zde jsme opět plnili pouze roli diváků a fotografů, neb ani aport není silná stránka našich psů, snad možná australačka Baby se jeví jako budoucí aportérka, ale až čas ukáže. Tady se už pomalu začal lámat chleba. Potřeba byla dobrá strategie - taktika odkud psa vysílat, kam "mu chodit naproti" pro předměty a hlavně poslušnost a bystrá mysl. Teplota vzduchu se pohybovala okolo 12 stupňů a tak i voda nebyla hrozná teplá a tak některým chvilku trvalo než se do vody odhodlali "lovit". Pak přemotivovanost na aporty zde byla zábranou pro lepší výsledky. Pejskové nadšeni popadli aport a ve vteřině zjistili, že metr od nich je aport lepší, pustili první a popadli druhý, náhle zjistili, že ale třetí předmět je ještě lepší a tak to pokračovalo a opakovalo se to u několika závodníků. Nicméně zde je třeba vyzdvihnout výkon goldena Skeeva, který uchopil 3 předměty najednou a přinesl je paničce, neskutečné!!! Tato disciplína se díky skvělé taktice a perfektní souhře panička - fenka stala dvojice flatka Jaddy a Veronika Zářická, která během jediné minuty aportovala z vody všech 7 předmětů!!! Prostě výkon hodný smeknutí!

 

12:30 start poslední, královské disciplíny - SPLASHDOGS - Skok do vody (skok z mola do vody):
Zde už jsme i my měli svého černého koně a to doslova černého. Drak, přesto, že ještě neumí pořádně plavat miluje skákání do vody. To byl hlavní důvod naší účasti. 8 metrů dlouhé molo cca 60-80 cm nad hladinou bazénu a dechberoucí výkony psů. 3 pokusy na to doletět nejdál. Skákací grify či metody by se daly nazvat - co skok, to originál a co pes to úplně jiný styl :o) Opravdu bylo nač se dívat, to určitě potvrdí i diváci, kteří vážili cestovat až do Heroltic aby se podívali. Náš Dráča velmi mile překvapil když jeho druhý (nejlepší) skok měřil 5 metrů!!! To jsme ani neodhadovali, že nám pejsek tak hezky létá :o) Vítězem se stal účastník ze Slovenska se psem Xenonem, který stanovil i nový český rekord 5,5 metru! To, že tato disciplína byla velmi nabitá svědčí fakt, že druhá flatka Jaddy skočila jen o 25 cm méně a o dalších 25 cm méně skočil náš Drak, který obsadil krásné třetí místo!!! Měli jsme obrovskou radost, která trvá do teď a videa ze skoků u nás běží stále. Všichni zúčastněný projevili neskutečnou lásku k vodě a celá akce proběhla naprosto hladce bez sebemenšího problému.

 

Celkovou vítězkou se zasloužené stala flatka Jaddy, která předvedla naprosto super výkony ve všech disciplínách a velmi sympatickým způsobem zvítězila! Moc jsme jí to přáli! Druhá skončila její polosestra Týna s Evou Káčerkovou a třetí zlatý retrívr Skeeve. Pro mě byli ale vítězové všichni...

 

 

Co říci závěrem? Snad jen doufat, že i příští rok proběhne druhý ročník s hojnější účastí, s tou naší můžou všichni počítat na 110%. Celý organizační tým si zaslouží 1 * :o)

 

Všechny fotky, videa a kompletní výsledky najdete na http://www.fallcat.net/akc101003waterdogcontest.htm a www.waterdog.cz

 

 

Autoři článku a všech fotek: Martin Švec + Martina Smetanová a Drak :o)

 

 

 

 

 


 


 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://www.fallcat.net/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2917  (2917 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2214  (2214 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2200  (2200 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2182  (2182 hl.)
Neřeším to
2407  (2407 hl.)

Celkem hlasovalo: 11920


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie