Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
31 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Naše první dogfrisbee závody

Vydáno dne 20. 09. 2010 (1410 přečtení)

Po zhlédnutí nymburských závodů, dvou měsících přemýšlení a přemlouvání holek, že „distančky“ jsou pro začátek ideální, jsem se odhodlala přihlásit nás s Dinou na srpnové distanční závody ve Stěžerech u Hradce Králové. .....

Reklama


 

Nebyla bych to já, abych pár dnů před víkendem nebyla pěkně vystreslá a nepřemýšlela, jestli náhodou nejsem blázen, navíc musím přiznat, že jsme v létě moc netrénovaly, protože nebylo kde. Nakonec jsem si to nerozmyslela a v pátek odpoledne vyrazila k Hradci.

Najít místo konání bylo díky šipkám vcelku jednoduché. Na hřišti v době mého příchodu ještě moc lidí nebylo, většinu tvořili pořadatelé a pomocníci, kteří měli plné ruce práce s „lajnováním“ a vytyčováním závodní plochy. Rozhodla jsem se nejdřív sníst bagetu k večeři a pak se vydat postavit stan, který ve výsledku stál docela stranou od ostatních, díky hromadě věcí sousedních závodnic, která byla následně přestěhována do stanů.

Pak už jsme jen courali po hřišti i okolí, trochu potrénovaly házení, které jsme do té doby tak flákaly, večer se chvíli sedělo u místního bufetu a vcelku brzy jsem vyrazila spát, vidina budíčku kolem 7 mě po prázdninovém válení dost děsila .

Navzdory mým obavám se nám vstávalo docela dobře, ovšem nebylo nutné se honit, paní veterinářka měla zpoždění, takže přejímka i začátek se trochu posunuly. Díky velkému množství psů a slunečnému, a tedy velmi vyčerpávajícímu počasí se organizátoři rozhodli zorganizovat první část dne tak, že pořadí na disciplínu Dog Dartbee (tedy jakési psí šipky, kde pes dostává body, podle toho, kam v terči dopadne) bude pevně dané, a jelikož jsou v kvalifikaci tři kola, tak v mezičase nejpozději do třetího kola si každý musí odházet první kolo disciplíny Super MiniDistance, kde se získávají body podle toho, jak daleko závodník dohodí (a pes chytí), body navíc jsou za chycení disku ve výskoku a v určitém prostoru pole. Jelikož v téhle disciplíně jde o čas, rozhodla jsem se ji absolvovat až na poslední chvíli, tedy po druhém kole Dog Dartbee, kdy jsem doufala, ze Dinuška už bude trochu unavená, bude snáz pouštět, a my tak stihneme víc hodů. Bohužel na Dinušku asi závodní atmosféra působila velice povzbudivě a byla fakt rozjetá . Nakonec ovšem naše první kolo nedopadlo vůbec špatně, s 12 body jsme byly na průběžném 22. místě ze 49.

Jak se nám pěkně vedlo v MiniDistance, tak se nám nevedlo v Dartbee. Dina se snažila, hopsala, ale ten terč ne a ne trefit. Takže jsme ve všech třech kolech skončily s krásnou čistou nulou a postup do různých čtvrtfinále, semifinále a finále nás nečekal. Tahle disciplína se moc nepovedla ani Pavle „Rusťákovce“ Gašpárkové, která s sebou kromě Franca, se kterým naházela 50 bodů (na prvních pozicích měli soutěžící až 190 bodů), měla ještě půjčenou fenku Jack Russell teriéra Ellie, se kterou dopadla stejně jako my, ani Aleně „Ajulik“ Hricové, která s boxerkou Sally naházela bodů 40 a skončila na 27. místě.

Protože se odpoledne na hřišti měl hrát fotbalový zápas, rozhodlo se, že obědová pauza se vynechá a rovnou se pokračovalo v dalších kolech. Ještě nám zbývalo odházet 2. kolo MiniDistance, kam postoupilo 30 nejlepších týmů. Bohužel druhé kolo se nám nepovedlo, holt ještě nemám dost obrněné nervy, a tak jsme odcházely s 5 body. Což nakonec stačilo na krásné 28. místo, takže v sobotu jsem byla vážně spokojená. Ani Pavla si na tuhle soutěž nemohla stěžovat, Franco s 29,5 body skončil na krásném 12. místě.

Co se v sobotu dělo dál bohužel nevím, v Hradci mě vyzvedla kamarádka a jely jsme nedaleko ke známým na návštěvu. Protože musela ještě ten večer zpět do Prahy, nepobyly jsme dlouho a už před 22. h jsem byla zpátky ve Stěžerech, takže jsem ještě chvíli poseděla nad Kofolou a hurá zase do postýlky. V neděli jsme si mohly cca půl hodinku přispat, přejímka už nás nečekala a rovnou se začalo závodit.

Den začal kvalifikačním hodem bez psa pro soutěž Quadruped, který se mi teda vůbec nepoved a málem letěl úplně mimo ze hřiště. Jelikož se soutěží ve skupinkách po 4–5 (jako v hokeji ) a začíná vždy „nejhorší“ závodník, házela jsem v naší pětici jako první… A také jako první vypadla. Přesněji řečeno, vypadly jsme dvě, protože bylo potřeba, aby do dalšího kola postoupily jen 3 závodnice. A tak už jsme jen koukaly, jak hází ostatní holky (ženy a muži soutěží zvlášť, přestože ty nejlepší závodnice některé muže bez problémů přehodí, výjimkou nebyly ani hody kolem 50 m), a fandily Aleně se Sally, které se proházely až na 3. místo. Pavla s Franínem doplatili na nervozitu paničky a skončili „až“ na 10.

Zbývá napsat něco o poslední soutěži - TimeTrialu. Toho jsem se docela obávala, jak už název napovídá, jde tam hlavně o čas, a to naše (ne)pouštění… Dina ovšem překvapila, pouštěla o něco ochotněji než v sobotu, a tak jsme dva 20yardové hody zvládly necelých 44 sekund, což má sice daleko k těm nejrychlejším s 18 sekundami, ale já byla spokojená, už kvůli tomu, že jsem se nemusela tak dlouho rvát o každý disk. Mé nadšení ovšem zchladilo druhé kolo. Obě jsme už byly docela unavené, navíc já ta druhá kola kazím kvůli nervům, a tak jsme tam zápasily přes minutu a půl. Naštěstí se započítával jen lepší čas, takže ve výsledku jsme skončili na, pro nás skvělém, 33. místě ze 40 týmů. Francovi i Sally se samozřejmě dařilo lépe, obě holky jim zvládly dva úspěšné hody hodit v čase pod půl minuty, a tak Pavla s Francem skončily na místě 16. a Alena se Sally na 25.

Rozhodně to byla úžasná zkušenost, v sobotu se mi při prvních hodech neuvěřitelně klepaly nohy, avšak postupem času jsem si byla stále jistější a jistější… Pominu-li druhá kola . Dinuška mě rozhodně mile překvapila, atmosféra i lidi byli skvělí, no prostě úžasně strávený víkend, který si určitě ráda zopakuju. A kdo byste si, jako my, chtěl vyzkoušet závodní atmosféru, můžete využít hned říjnové závody.

 

 

 

Autor fotografií:

Markéta Urbášková (http://www.severnivez.com/chuckie-strn/vstup.htm)
 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Kateřina Králová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2917  (2917 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2214  (2214 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2200  (2200 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2182  (2182 hl.)
Neřeším to
2407  (2407 hl.)

Celkem hlasovalo: 11920


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie