Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
137 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

"Saňojöring" - hit letošní zimy

Vydáno dne 21. 01. 2010 (1931 přečtení)

Letos se paní Zima nenechala zahambit a naši republiku, včetně Prahy, už přes týden pokrývá slušná sněhová nadílka. Pražské lesy a parky jsou plné běžkařů, kopce plné dětí i dospělých na bobech a podobných náčiních a nutnou výbavou většiny řidičů parkujících na našich sídlištích se staly lopata a hrablo. I my pejskaři a naši miláčci si užíváme, většině chlupáčů se sníh líbí a procházky si dosyta vychutnávají, pokud se tedy vyhneme prosoleným cestám. .....

Reklama


 

 

  

 

Jednoho večera se zrodil v chytré hlavičce Martiny "Goofíkové" báječný nápad, a to - pes, postroj a sáně. Na místním fóru se rozjela žhavá diskuze a tak začal vznikat, alespoň pro nás, nový a zajímavý sport - saňojöring. Jako každý správný sport i saňojöring zakrátko získal své logo, za které vděčíme Barushce a jejímu talentu ;o). A abych i já přispěla svou troškou do mlýna, objevila jsem ve sklepě dlouho nepoužívané sáně…, a tak nic nebránilo tomu, všechno to, co bylo napsáno, vyzkoušet v praxi :o).

 

Jednoho krásného dne jsme se vydali s psiskama do Modřanské rokle, která je pro sáně jak dělaná. Dlouhé široké cesty, relativně rovné a bez významného převýšení - prostě ráj pro saňojöring. Samozřejmě to není o tom, že zapřáhnete psa, sednete na sáně a jedete. Jsou pejskové, kterým to moc vysvětlovat nemusíte a okamžitě pochopí, co po nich chcete, a naopak jsou jedinci, kteří potřebují ukázat, co mají dělat. I my jsme strávili procházku tím, že jsme se plácali na menším prostoru a učili jsme chlupáče, jak mají tahat. O to nádhernější bylo projet se psím spřežením Modřanskou rokli téměř celou.

 

A protože HafBO fóristi jsou pejskaři podnikaví, vydali jsme se v neděli v hojné účasti a za vydatného sněžení do Prokopského údolí si "zasáňkovat". I přesto, že tamní cesty byly neprošlápnuté a místy dosti úzké, užili jsme si to všichni, jak páníčci, tak pejskové. Pěkně jsme se projeli, prošli i proběhli a i přesto, že večer budeme pravděpodobně ulehat bolaví a unavení, někteří i s modřinami, vyváží to ty báječně prožité chvíle na sněhu ;o).

 

Troufám si říct, že po dnešku získal saňojöring ještě větší oblibu a sáně budou za chvíli nedostatkovým zbožím :o). Na saních se totiž venčí nejlíp :o).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Lenka Rambousková | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2707  (2707 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2013  (2013 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1979  (1979 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1998  (1998 hl.)
Neřeším to
2184  (2184 hl.)

Celkem hlasovalo: 10881


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie