Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
93 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Reporty z IV. HAFBO tábora

Vydáno dne 31. 07. 2008 (4086 přečtení)

reportáže ze IV. Hafbo tábora očima jack russllice Ellie a maďara Goofyho + minifotogalerie

Reklama


Report č. 1 (JRT Ellie)

 

Já to věděla, že se dočkám! Rok utekl jak voda a opět se přiblížil hafbáckej tábor. To, že se někam pojede jsem poznala hned, protože Iva začala syslit věci. Hromadění probíhalo zcela standartně - prostě spousta nepotřebných kravin, který se nám jen tak tak vešly do auta. Bylo toho tolik, že jsem nemohla ani jet na svém místečku v kufru a musela jsem ležet potupně na zemi na místě spolujezdce.

 

No ale cestu jsem vydržela a stálo to za to. Tábor byl letos v Lučkovicích u Strakonic, kde byly jen naše chatičky, dvě velký budovy (v jedný dvounožky jedly a v tý druhý se prý společensky bavily), lesík a louky - prostě ráj! Bydleli jsme ve stejný stestavě jako minulý rok, až na jednu malou změnu. Barča si pořídila dalšího pejska - kříženku bordery a čuvače, která se jmenuje Polly. Takže nás v bungalovu bylo celkem dost: Iva, Bára, Kamča, já, Dar, Sushi, Sofinka a Pollinka - no sranda.

 

Program byl jako na každý hafbácký akci pěkně pestrej. Kromě cvičení zase byly táborový soutěže. V něčem se soutěžilo jednotlivě (např. plavání přes řeku, přivolání, odložení) a v něčem se soutěžilo po týmech. Letos byly týmy rozděleny vskutnu vtipným způsobem - každá dvounožka nahlásila jakou smradlavou vodu má nejraději a podle toho vznikly 4 týmy: pivo, červený víno, bílé víno a tvrďáci. Já s Ivou jsme reprezentovaly tvrďáky a nakonec náš tým se v celkovém pořadí umístil na krásném druhém místě.

 

Zato v celkovém pořadí jednotlivců jsem zase tak moc dobrá nebyla :-( Celkově jsem se umístila na 13. místě společně s bullinkou Summer. V podstatě nic moc mi nešlo, až na jedno - coursing! Iva do mě vkládala velké naděje a dobře udělala. Sice jsem coursing nikdy před tím neviděla, ale hned se ukázalo, že jsem talent. Nejdřív mě navnadili na takovej báječnej střapec a pak ho připnuli na lano a sřapeček přede mnou utíkal a utíkal a já běžela a běžela, až jsem ho na konci pěkně zakousla - ha! První běh jsem utíkala sama - abych vůbec zjistila o co jde, ale další už jsme si daly rovnou ve třech společně s parsonkama Abby a Kasey. No a samozřejmě jak jinak - oběma jsem hned na startu ukázala záda a od tý doby byl střapec jen můj. Holky to obě vzdaly, takže jsem bez problémů zvítězila a Iva byla hrdá, že má tak šikovnou dcéru :-)

 

Taky jsme absolovali několik odborných přednášek. Pan doktor Růžička vyprávěl o tom, jak nás správně krmit, pan Hrach vyprávěl o tom, jak cvičit pejsky nebo pani záchranářka se svou stafbulkou ukazovaly jak hledat ztracený lidi. Bylo to všechno moc poučný a zajímavý. Taky dvounožky v době, kdy my jsme spinkali koukali na různý odborný videa - no snad je Iva zase o něco chytřejší :-)

 

V pátek odpoledne proběhla závěrečná soutěž, která spočívala v tom, že se pejsci měli co nejvíc podobat svým páníčkům. Iva věnovala přípravě jedno odpoledne a ušila mi malej dres na kolo, takže jsme pak šly spolu za cyklistky. Ale konkurence byla veliká - např. Summer s Alicí byly za prodejný děvy a Drak s Bárou za jejich pasáky :-), maďarka Aira s paničkou společně aportovaly nebo bullmastif Badík byl s paničkou sladěný do růžova. No prostě všem to moc slušelo :-)

 

Pak ještě jednotlivý týmy měly vytvořit oslavnou píseň na cvičitele a hafbo. My tvrďáci jsme udělali coververzi s názvem: “Hafbo, to je moje gusto” a v rytmu kankánu jí dvounožky předvedli vážené porotě. Všechny písničky porotu (a nejen ji) opravdu pobavily, takže hlavní účel byl splněn.

 

No co říci závěrem - já jsem samozřejmě chodila spát se slepicema, ale Iva to většinou táhla do ranních hodin. Někdy u ohníčku venku, ale většinou (kvůli počasí) u ohníčku ve velký budově, odkud se ozývaly různý zvuky, a to co se tam dělo si snad ani raději nechci představovat. V každým případě bylo asi veselo :-)

 

No a samozřejmě uplným závěřem musíme s Ivou poděkovat celýmu organizačnímu týmu - Míše a Peterovi Končulovým, Zuzce, Viktorovi, Pavle od Rustyho a Franca a prostě všem, kteří tam s námi strávili sice propršený, ale přesto báječný týden. DĚKUJEME

  

Ellie

(http://web4dog.cz/ellie/)

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Report č. 2 (MOK Goofy)

 

Minulou sobotu mě panička s páníčkem naložili do auta ke hromadě tašek a jeli jsme. Bohužel jsme nejeli dlouho - jen na Pankrác. Tam nás páníček vysadil a odjel. „Tohle je nějakej výlet?“ nadával jsem. Naštěstí za chvilku přišel Drak se Summer a byli tak hodní, že když nás tam viděli vyhozené na ulici vzali nás s sebou. Tak jsme teda společně i přes nějaké to bloudění dorazili na tábor.
 

První den byl teda hroznej - musel jsem být skoro pořád na vodítku nebo zavřenej v bungalovu. Panička věčně někam odbíhala a nechávala mě samotnýho. Teda abych nekecal - byla tam se mnou ještě Aira a dva jezevčíci Vilík a Crank. Stejně to ale žádná hitparáda nebyla - konečně jsme v přírodě a já musim být zavřenej. Nechápu co si o sobě panička myslí, dělat mi takový naschvály. Za trest jsem jí celou noc nenechal vyspat. Chodil jsem se koukat z okna jestli už je někdo vzhůru a jakmile kolem někdo prošel, důrazně jsem zakňučel. Ať si jako nemyslí, že jí tohle chování projde. Moje taktika byla evidentně dobrá, protože v posteli vydržela jen do půl sedmé :-)

 

Další den už byl lepší. Cvičili jsme poslušnost, ale jediný kdo dostával vynadáno byla moje panička. Chachá, že prej mi to pořád kazí! :-) Po cvíču byla dycky malá vycházka na louku, kde jsem konečně mohl vypustit nahromaděnou energii a lítal jsem jako magor. Občas jsem nenašel parťáka na honění, tak jsem musel lítat sám, ale většinou jsem někoho aspoň na malý sprintík překecal. Pak jsem měl jako odpočívat, abych byl plný síly na odpoledne, ale já radši celou dobu z okna kontroloval, jestli náhodou někdo venku nezlobí. To by bylo aby oni mohli zlobit a já ne! Panička z toho byla dost nešťastná a řikala, že pořád čumim. Jenže já hlídal kázeň ostatních psů a to je velkej rozdíl!

 

Už si přesně nepamatuju co všechno jsme který den dělali, tak to trochu shrnu: kromě poslušnosti jsem často stopoval, často jsem se učil zůstat nekonečně dlouhou dobu na jednom místě, učil jsem se držet v hubě hnusnou dřevěnou činku a taky jsem skoro pořád soutěžil. Jednou jsem dokonce honil a dohonil igelitovej střapec - na to mám prý velký talent, ale přijde mi to trochu jednostranná zábava, takže závodně to asi provozovat nebudu. Jednou jsme byli s Airou na výletě a jednou jsme byli všichni plavat - mám pocit, že jsem většině psů znechutil plavání za klackem, ale když jsou to ňoumové… Kdo mě totiž zná, tak ví, že pro klacek bych se rozkrájel, tak jim snad musí být jasný, že bych radši vypustil duši než bych prohrál.

 

Z paniččina programu jsem přes okno viděl psa, který vyčuchával výbušniny; psa, který vyhledával schované lidi; psa, který zakusoval vetřelce a taky nácvik, jak se naučit zakusovat vetřelce (to jsem chtěl taky zkusit a měl jsem to přislíbeno, ale kvůli počasí na to nezbyl čas).

 

Na louce jsem se seznámil se spoustou nových kamarádů - nejradši mám (kromě kamarádky Airy) Bernskou honičku Cecilku, výmarku Rozárku, RR Tabinku, bíglíka Kiwu, retrívřici Arwen, malamutku Bonnie a samozřejmě spoustu dalších. S klukama jsem se moc nekamáradil, protože buďto jsem se nelíbil já jim nebo oni mě.

 

Závěrem bych se chtěl pochlubit, že v táborové soutěži jsem skončil devátý, a to jen kvůli tomu, že mě panička neodepnula z vodítka u agility překážek a já jí celou dobu vláčel za sebou. Logicky jsem za to nedostal skoro žádný body.

 

Už se moc těším na příští tábor, s paničkou do té doby vypilujem nedostatky a budem útočit na přední místa, tak pozor na nás!
Mějte se krásně, já jdu konečně odpočívat.

 

 Váš Goofy

(http://web4dog.cz/goofy/)

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cvičilo se...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přednášelo se...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soutěžilo se...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

Bavilo se...

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie: Pavla+RaF (www.rustyfranco.unas.cz)

 

 

 

 

 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2815  (2815 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2119  (2119 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2087  (2087 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2090  (2090 hl.)
Neřeším to
2293  (2293 hl.)

Celkem hlasovalo: 11404


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie