Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
164 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Petice proti novému coursingovému řádu

Vydáno dne 29. 05. 2008 (3099 přečtení)

Chcete nám pomoci zachránit sport pro naše čtyřnohé miláčky?

...zapojte se do petiční akce, která byla právě zahájena...

Reklama


 

PETICE

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

 

Petice za zrušení nového Národního dostihového a coursingového řádu ČR, který byl schválen usnesením   13. zasedání předsednictva ČMKU dne 20. 03. 2008 s platností od 01. 01. 2008.

 

My, níže podepsaní členové Sdružení Moravskoslezského coursingu a příznivci coursingového sportu v České republice nesouhlasíme s novým Národním dostihovým a coursingovým řádem ČR, který předložila dostihová a coursingová komise při ČMKU ke schválení Předsednictvu ČMKU, který byl schválen usnesením z 13. zasedání P ČMKU dne 30. 03. 2008 s platností od 01. 01. 2008, jenž již neumožňuje účast nechrtích plemen na oficiálních coursingových akcích, konaných pod ČMKU, stejně jako zadávání titulu Coursingový vítěz za příslušný rok nechrtům a křížencům.

Prostřednictvím této petice žádáme Předsednictvo ČMKU a Dozorčí radu ČMKU , aby byl nový Řád zrušen a byl ponechán v platnosti Národní dostihový a coursingový řád, který platil doposud a který umožňoval oficiální coursingové akce všem plemenům psů – chrtům (psům skupiny 10 FCI a vybraných 5 FCI) , nechrtům (všem ostatním plemenům psů s průkazem původu, bez průkazu původu) a křížencům.

 

Jak k této situaci došlo?

V souvislosti se změnou nového řádu FCI (Mezinárodní kynologická federace) pro dostihy a coursing došlo ke změně Národního dostihového a coursingového řádu (dále jen NDCŘ) v ČR, schváleného předsednictvem ČMKU (Českomoravská kynologická unie) dne 20. 3. 2008.

Přitom v překladu původního textu z FCI došlo k chybě. Dokument vydaný FCI se v originále jmenuje FCI Regulations for International Sighthound Races and Lure coursing Events. Přeložen a použit v ČR však byl v následujícím znění: Národní dostihový a coursingový řád ČMKU. Správný překlad FCI Regulations for International Sighthound Races and Lure coursing Events má znít Řády FCI pro mezinárodní chrtí dostihy a coursingové akce. To znamená, že jsou to řády vztahující se na MEZINÁRODNÍ závody, originál nepřipouští jiný výklad.

Tedy překladatel pro ČMKU či někdo jiný zcela změnil okruh vztahů na které se řád FCI vztahuje, namísto rozhodnutí FCI o tom, že se řád vztahuje jen na mezinárodní závody, je vztažen na všechny; tímto ČMKU zcela neoprávněně změnilo normu FCI.

Návrh nového řádu nebyl předložen coursingovým klubům k připomínkám, což nemá v ČMKU obdoby. Není nic známo o tom, jak byl řád na jednání předsednictva ČMKU dostihovou a coursingovou komisí prezentován, zda bylo předsednictvo informováno o tom, jaký zásah do činnosti lidí, kteří zde téměř devět let něco pro coursing vytvářejí, znamená. Zda bylo předsednictvo informováno o tom, že jsou vystaveny coursingové licence pro „nechrty“ a že tento řád jim neumožňuje oficiálně běhat.

Jak víme, ÚKOZ (Ústřední komise pro ochranu zvířat) již schválil řád ochrany při coursingu pro VŠECHNA plemena a to v souvislosti s původním Národním coursingovým řádem v roce 2005.

Cílem petice je napravit chybu, která navzdory originálním pravidlům vydaným FCI nesmyslně likviduje oficiální coursing nechrtích plemen v ČR.

Děkujeme.

Za petiční výbor:
Lenka Blažková, Žinkovská 4, 100 00 Praha 10
Barbora Zdráhalová, nám. 3. května 1794, 765 02 Otrokovice


Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:
Barbora Zdráhalová, nám. 3. května 1794, 765 02 Otrokovice – předsedkyně Sdružení Moravskoslezského coursingu
 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Postup při "sbírání podpisů" na petici:
- vytiskněte si prosím tuto petici v plném znění, tj. 3 strany (znění petice, podpisový arch a příloha);
- rovněž bude dobré, když u sebe budete mít i vytištěné nové znění coursingového řádu (najdete jen v sekci "řády pro coursing" na webu SMC);
- podpisový arch si vytiskněte ještě zvlášť x krát .... dle toho, kolik myslíte, že budete schopni posbírat podpisů od lidí ochotných nám pomoci zachránit tento nevšední sport ...;
- podpisové archy nech vyplňují vždy svou rukou a čitelně účastníci petice, osoba musí být starší 18 let;
- vyplněné podpisové archy zakládejte, nečíslujte je, nepodepisujte nikde nic navíc... vše bude kompletováno a projde dalším sčítáním a číslováním dle Petičního zákona;
- poslední týden v měsíci červnu je nutné vyplněné podpisové archy zaslat na adresu paní Zdráhalové, která je uvedena i v petici!;
- prosím snažte se udržet podpisové archy v čistotě, nepoškozeny a nepřekládejte je (snad bude možnost je mít uschovány ve složkách a zabezpčit jejich čitelnost a především čistotu...);
- pokud chcete, stejně jako spousta jiných, vytvořit týmy ve svém městě... kontaktujte paní Zdráhalovou k obdržení bližších informací...;

 

Pokud chcete petici podpořit jen svým podpisem obraťte se prosím na paní Zdráhalovou, která vám předá kontakty na lidi, kteří ji zastupují v jednotlivých větších městech.

Kontakt:
Barbora Zdráhalová, nám. 3. května 1794, 765 02 Otrokovice
předsedkyně Sdružení Moravskoslezského coursingu
e-mail

 

V Praze se můžete obrátit na redaktorku HafBezObav - Pavlu Gašpárkovou.

DĚKUJEME VÁM ZA POMOC A PODPORU NAŠEHO SNAŽENÍ... 

 

 

 


Související články:
Je coursing v ČR ještě opravdu pro všechny psy? (13.05.2008)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Barbora Zdráhalová | Počet komentářů: 30 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://www.mscoursing.com/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2707  (2707 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2013  (2013 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1979  (1979 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1998  (1998 hl.)
Neřeším to
2184  (2184 hl.)

Celkem hlasovalo: 10881


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie