Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
32 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Běž, táhni a nezapomeň zatáčet II.

Vydáno dne 14. 11. 2007 (2769 přečtení)

Kterak jsem poprvé běžel dog trek....

Reklama


Ke své účasti jsem přišel docela náhodou. Původně nic takového v plánu nebylo, nebo že by se panička zapomněla zmínit? Kdepak, kdyby nebylo naší kamarádky Kamily, nenašel by se žádný odvážlivec, který by byl ochoten nechat se mnou vláčet několik kilometrů. Kamila jako zkušená běžkyně mě zvládla vést celou trasu tak, abychom přiběhli do cíle spolu a po svých. V cílové rovince jsem se ještě stihl trochu nabrousit na svého závodního soka, ale než se stihlo něco semlít, byl závod za námi.
Má běžecká partnerka o mně prohlásila, že jsem trdlo, ale jelikož jsme nakonec obsadili druhé místo, asi to nebude úplně pravda. No řekněte, první závod a hned umístění?
Teď jsem malinko předběhl děj, protože na vyhlašování jsme se docela načekali. Tady následuje jediná výtka organizátorům: Když se řekne, že se bude vyhlašovat v danou hodinu, což pro nás už tak znamená dlouhé čekán, a nakonec všichni včetně diváků ještě půlhodiny přihlížíme marnému souboji pořadatelů s časem, není to úplně to pravé. V danou chvíli pořadatelé dělali, co mohli, ale kompletovat ceny ještě pět minut před jejich předáním je minimálně faux paus.
Nakonec bych ještě vzpomněl závod dětí. Takové odhodlání se jen tak nevidí. Holinky se sice neukázaly jako pravá běžecká obuv na klouzavý povrch, ale závodníci byli stateční. S vlastními nebo zapůjčenými pejsky předváděli výkony stejně tak skvělé jako dospělí. Bohužel to i jeden dospělák pojal tak, že co jsem nedokázal já, musí můj potomek. A rozplakat závodníka v cíli tím, že mu vulgárním výrazem sdělím, že to...
Prostě, cokoliv dělám za sport či aktivitu, dělám v první řadě pro radost z pohybu, společnosti, pro určité napětí, ale i když se něco nepovede, na vztek a slzy bychom měli zapomenout. Čas se nedá vrátit a je lepší myslet na to, jak to příště udělat lépe.

[Akt. známka: 2,50] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2908  (2908 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2207  (2207 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2189  (2189 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2174  (2174 hl.)
Neřeším to
2397  (2397 hl.)

Celkem hlasovalo: 11875


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie