Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
29 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Dogfrisbee ve Stromovce

Vydáno dne 31. 07. 2007 (3085 přečtení)

V sobotu 29. července se v pražské Stromovce naskytla akční podívaná. Přes padesát dvojic soutěžilo v druhém kole českého poháru Dog Chow DiscDog Cup 2007 .Psi se svými lidskými „spoluhráči“ aportovali frisbee a stíhali k tomu ještě mnoho akrobatických kousků. Nejen čtyřnožci se během závodu zapotili. I jejich páníčci museli předvést výkon náročný na kondici i obratnost. Zároveň se nepřestávali soustředit na správné nadhození talíře, protože cesta k bodům začíná právě u techniky hodu.

Reklama


Nejhojněji zastoupeným plemenem byly oblíbené border kolie. Právě pro jejich hravost a nadšené aportování se výborně hodí pro tento sport. Za nejatraktivnější disciplínu diváci určitě považují takzvaný freestyle. Po dobu dvou minut se pejsek snaží se stoprocentní úspěšností chytat talíře hozené páníkem. Krom toho je vystoupení proloženo výskoky, odrazy či společným válením sudů. Variantám přeskoků a přískoků se meze téměř nekladou, ale prvek samozřejmě nesmí být pro pejska nebezpečný.

Ukázky mistrů Evropy, kteří jinak po zbytek dne rozdělovali soutěžícím body od stolu rozhodčích, určitě lákaly k napodobení. Vítězka závodu Michaela Andrová s fenkou border kolie si odnesla 106.8 bodů a vede průběžné pořadí poháru.

U počátků disciplíny dogfrisbee stál v roce 1971 Američan Alex Stein, který se svým whippetem Ashleym během přestávky baseballového zápasu ukázali přímo před plným stadionem své společné nadšení pro frisbee. Sklidili ohromný aplaus, avšak v zápětí Steina zadržela policie. Ashley se ztratil v davu, ale díky hlášení v televizi se ho podařilo vrátit zpět k pánovi. Okamžitě si je zamilovala celá Amerika a mistrovství světa v dogfrisbee se jmenuje po Ashleym The Ashley Whippet Invitational.

V České republice má dogfrisbee zatím velmi krátkou historii. První oficiální závod se konal teprve v loňském roce. Těsně mu předcházelo založení Discdog klubu České republiky. Více o dogfrisbee na  www.discdog.cz[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: ZMĚNA TERMÍNU - Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 1.8.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2916  (2916 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2214  (2214 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
2198  (2198 hl.)
Odčervuji nepravidelně
2182  (2182 hl.)
Neřeším to
2407  (2407 hl.)

Celkem hlasovalo: 11917


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie