Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
97 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Psí výkaly

Vydáno dne 11. 07. 2007 (5362 přečtení)

Zdá se vám, že nebezpečných hromádek v pražských ulicích ubylo? Zkuste se jen mrknou na fórum městské části Praha 7. Okamžitě pochopíte kolik bezohledných pejskařů dělá špatnou pověst všem ostatním. V lidech přinejmenším pěstují nesouhlas s chovem psů ve městech, v horším přímo nenávist.

Reklama


V Praze přihlásili majitelé necelých 80 000 psích miláčků. Odhaduje se však, že psů najdeme v hlavním městě až o třetinu více. Kolik z nich má zodpovědné páníčky napovídají tuny psích výkalů odstraněné každý měsíc z ulic a trávníků.

Návrhů řešení existuje mnoho. Kupříkladu zvýšení poplatků za psy, odstupňování poplatků podle velikosti psa, v poplatcích zavést podobný systém jako u povinného ručení, omezit vstup psů na některá území, použít desinfekční prostředek na rohy domů, ošetření trávníku speciálním nástřikem atd.

Nejvíce slabým místem se shodně klasifikuje nezájem a nedostatečný počet městských strážníků. Pro ně je lukrativnější a efektivnější prací pokutovat řidiče, než honit lidi venčící pejsky. Strážník číhající na chvíli, kdy si pejsek uleví na nepatřičném místě, není téměř k vidění. Protože tato chvilka netrvá většinou dlouho, ve většině případů není jednoduché dokázat, že právě tento pes byl autorem hromádky.

Chtělo by to více zájmu ze všech stran. Kampaň teď po Praze také žádnou nepotkávám. Výchova k čistotě by měla začínat už v rodině a škole. Nikdo své nechutné zvyklosti měnit nebude, pokud mu nikdo nevysvětlí proč.

Například v Nizozemsku je k dostání speciální krmivo složené z čistého masa Energique, po které se zásadně snižuje objem výkalů. Bez cereálních zbytků nezpracovatelných psím trávicím systémem tělo zpracuje až 90 % krmiva a jen 10 % vyloučí. Hovínka jsou navíc bez nepříjemného zápachu.

V Německu uvažují o tom, že zavedou povinnou evidenci DNA psů. Městští strážníci budou odebírat vzorky z exkrementů, které budou na veřejných prostranstvích a následně je porovnávat s DNA v registraci.
Předpokládaná pokuta za přestupek může být až 1.000 EURO.

V Maďarsku zavedli sběr exkrementů, které vykupují na sběrných místech. Prý o tuhle činnost projevili zájem především bezdomovci.

A na závěr jeden mírně nechutný spot, kterým chce Praha 6 mladé lidi vést k uvědomělému venčení psů.

http://www.novinky.cz/domaci/radnice-sokuje-vykalovym-klipem_94963_3d6s4.html

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
30.03.2019: Seminář Hrátky s klecí
Chtěli byste, aby váš pes měl pobyt v kleci rád a ne „za trest“? Aby se do klece těšil a vydržel v ní bez stresu odpočívat i cestovat? Představme klec svému psovi jako boudu, která skýtá nejen mnoho zábavy, ale zároveň psovi nabízí bezpečné místo pro odpočinek. Hry s klecí zlepšují i drive psa a prohlubují vztah mezi pánem a psem. Více info ZDE

13.03.2019: HafBO na For Pets
Ve dnech 4. - 7. dubna 2019 se bude konat veletrh For Pets, na kterém se ve čtvrtek a v neděli odpoledne můžete potkat s našimi instruktorkami, které budou provádět ukázky dogfitness. Stavte se, rády Vás uvidí.

10.03.2019: Letní tábory 2019
Program a termíny jsou známy. Místa se začínají postupně obsazovat. Více informací ZDE.

04.03.2019: Kynologická knihovna
Pokud si nechcete doma hromadit kynologické knihy, ale některá témata by jste si rádi přečetli, nabízíme nově i půjčení odborné kynologické literatury. Seznam knih a cenu půjčovného naleznete ZDE. Nabídku budeme postupně rozšiřovat.

26.12.2018: Hotel pro psy HafBezObav
1.1.2019 pro Vás a Vaše psí kamarády otvíráme hotel pro psy (dlouhodobé i krátkodobé hlídání psů) a další doplňující služby. Více informací ZDE. Budeme se těšit :)


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1883  (1883 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1458  (1458 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1327  (1327 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1382  (1382 hl.)
Neřeším to
1398  (1398 hl.)

Celkem hlasovalo: 7448


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie