Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
37 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Psí výkaly

Vydáno dne 11. 07. 2007 (5282 přečtení)

Zdá se vám, že nebezpečných hromádek v pražských ulicích ubylo? Zkuste se jen mrknou na fórum městské části Praha 7. Okamžitě pochopíte kolik bezohledných pejskařů dělá špatnou pověst všem ostatním. V lidech přinejmenším pěstují nesouhlas s chovem psů ve městech, v horším přímo nenávist.

Reklama


V Praze přihlásili majitelé necelých 80 000 psích miláčků. Odhaduje se však, že psů najdeme v hlavním městě až o třetinu více. Kolik z nich má zodpovědné páníčky napovídají tuny psích výkalů odstraněné každý měsíc z ulic a trávníků.

Návrhů řešení existuje mnoho. Kupříkladu zvýšení poplatků za psy, odstupňování poplatků podle velikosti psa, v poplatcích zavést podobný systém jako u povinného ručení, omezit vstup psů na některá území, použít desinfekční prostředek na rohy domů, ošetření trávníku speciálním nástřikem atd.

Nejvíce slabým místem se shodně klasifikuje nezájem a nedostatečný počet městských strážníků. Pro ně je lukrativnější a efektivnější prací pokutovat řidiče, než honit lidi venčící pejsky. Strážník číhající na chvíli, kdy si pejsek uleví na nepatřičném místě, není téměř k vidění. Protože tato chvilka netrvá většinou dlouho, ve většině případů není jednoduché dokázat, že právě tento pes byl autorem hromádky.

Chtělo by to více zájmu ze všech stran. Kampaň teď po Praze také žádnou nepotkávám. Výchova k čistotě by měla začínat už v rodině a škole. Nikdo své nechutné zvyklosti měnit nebude, pokud mu nikdo nevysvětlí proč.

Například v Nizozemsku je k dostání speciální krmivo složené z čistého masa Energique, po které se zásadně snižuje objem výkalů. Bez cereálních zbytků nezpracovatelných psím trávicím systémem tělo zpracuje až 90 % krmiva a jen 10 % vyloučí. Hovínka jsou navíc bez nepříjemného zápachu.

V Německu uvažují o tom, že zavedou povinnou evidenci DNA psů. Městští strážníci budou odebírat vzorky z exkrementů, které budou na veřejných prostranstvích a následně je porovnávat s DNA v registraci.
Předpokládaná pokuta za přestupek může být až 1.000 EURO.

V Maďarsku zavedli sběr exkrementů, které vykupují na sběrných místech. Prý o tuhle činnost projevili zájem především bezdomovci.

A na závěr jeden mírně nechutný spot, kterým chce Praha 6 mladé lidi vést k uvědomělému venčení psů.

http://www.novinky.cz/domaci/radnice-sokuje-vykalovym-klipem_94963_3d6s4.html

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1509  (1509 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1185  (1185 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
993  (993 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1062  (1062 hl.)
Neřeším to
1096  (1096 hl.)

Celkem hlasovalo: 5845


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie