Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
101 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

ČAU-ČAU: VÍM, ŽE…

Vydáno dne 27. 04. 2007 (34171 přečtení)

(Útržky z pevně zakořeněné životní filosofie čauů týkající se základních životních situací.)
… určeno pro ty , kteří jsou pevně rozhodnuti pořídit si medvěda s modrým jazykem, aby byli včas varováni, připraveni a hlavně schopni pochopit jeho duši.
Motto: neexistuje bod ve vesmíru natolik pevný, aby pohnul časem za účelem odvrátit jej od jeho rozhodnutí, ať už se týká čehokoli

Reklama


… čau-čau je samostatná biologická kategorie, jejíž zařazení mezi psí plemena bez jakkoli přiznaného statutu výjimečnosti je přetrvávajícím administrativním omylem a každý čau již pouhou svou existencí přesvědčuje o nutnosti odstranění tohoto omylu.

… růžový jazyk visící ze psí tlamy působí směšně, zatímco švestkově modrá barva jazyka čaua je dlouhodobě cool.

… psi menší nežli čau-čau si nezaslouží pozornosti.

Čau Čau

 photo by areldos

… psi větší nežli čau-čau musí být náležitě a zavčasu poučeni, že si to jen myslí.
Poznámka: Kavkazský ovčák se nepočítá mezi psy.

… žádný dobrman nikdy nepochopí, že jeho osrstění je ve rvačce slušně řečeno k ničemu.

… kynologické cvičiště jakožto místo výskytu psychicky narušených jedinců vyžívajících se v neustálém opakování téhož je pro čaua zbytečnou institucí.

… i ten nejhloupější čau je při lovu zvěře chytřejší, rychlejší a má lepší taktiku stopování nežli ten legrační jedinec na druhém konci vodítka.
Upřesnění: I ten nejhloupější čau je všeobecně chytřejší nežli ten legrační jedinec na druhém konci vodítka.
Poznámka: Čau-čau je většinou chytřejší, rychlejší a silnější než všichni okolo, proto se nemá čeho bát.

… spousta psích plemen byla v historii příležitostně zařazena do lidského jídelníčku, aniž by se z této skutečnosti odvozovaly charakterové znaky daného plemene.

… fretky, zakrslé králíky, kočky a jiný nepříjemný biologický odpad je třeba neprodleně odstranit z domácnosti, a to natolik razantně, aby se zamezilo jeho pozdějšímu náhodnému výskytu.

… lesní zvěř je nejlépe udržována v kondici občasným rychlým sprintem.
Poznámka: psovod rovněž.

… na každé vycházce lze nalézt mnohem zajímavější lokality nežli ty, které se vyskytují na trase vytyčené psovodem. Čau-čau trefí domů sám, a to odkudkoli, až bude chtít. Člověk také trefí domů sám, ačkoli obvykle přijde mnohem později než čau. Vzhledem k výše uvedenému se tvrzení, že hledal v lese svého čaua, jeví jako nehorázná výmluva.

… dopustí-li se čau té zásadní chyby, že uposlechne povel psovoda, bude po něm celý život následně vyžadováno plnění dalších zbytečných povelů.
Poznámka: k uposlechnutí povelu psovoda dochází u čauů pouze nedopatřením.

photo by Cynr

… pokud se povel vydaný psovodem v daném okamžiku shoduje s tím, co se právě čau chystá udělat na základě vlastního rozhodnutí, čau zdánlivě uposlechne povelu. Příčinou je však aktuálně vhodná situace a nikoliv piškot či jiný trapný pamlsek, kvůli kterému by se žádný čau nesnížil k nedůstojnému jednání, tak typickému pro tzv. pracovně upotřebitelné psy neschopné se bez povelu vyvenčit.

… vytápění je nesmyslný vynález civilizací postižených dvounožců, kteří ztratili schopnost se na zimu řádně osrstit.
Poznámka: Teploty nad 10°C jsou pro tuto planetu nepraktický luxus.


… voda je výborná k pití. Namáčení jiné části těla kromě jazyka, čenichu a tlamy nemá žádné rozumové zdůvodnění. Plavání už vůbec ne- většinu zvířat lze pohodlně ulovit na souši. Kachny nestojí za námahu.

… čau-čau je schopen se o sebe postarat lépe, než se o něj postará člověk, ale nechce člověku kazit radost. Proto cítí povinnost svého člověka následovat kamkoli a v jakékoli situaci.
Poznámka: bylo bezpečně zjištěno, že každý čau má svého člověka raději než sebe, a to bez ohledu na vše, co bylo řečeno v předchozím textu.

[Akt. známka: 1,36] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Benkeová Milena | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
01.11.2019: On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2432  (2432 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1801  (1801 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1723  (1723 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1728  (1728 hl.)
Neřeším to
1828  (1828 hl.)

Celkem hlasovalo: 9512


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie