Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
86 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Dogdancing show Prague Acana

Vydáno dne 04. 03. 2007 (3881 přečtení)

Dogdancing show neboli tanec se psem. Osmnáctého února předváděli čtyřnozí i dvounozí soutěžící v hale na pražské Letné neuvěřitelné kousky. Organizace byla opravdu profesionální. Programem provázela moderátorka Renata Klusáčková. Spolu s hudební režií úspěšně bavila diváky. Soutěž měla celkem tři kola. V prvním soutěžící ukázali povinné cviky a v dalších dvou taneční sestavy. Kromě zábavy a úžasných výkonů provázelo celý závod napětí, protože o vítězném páru rozhodovala každá desetina bodu.

Reklama


Úžasné výkony

Hned při vstupu do sportovní haly bylo jasné, že nejen soutěžní výkony si zaslouží uznání. Vystavené ceny, reklamní plakáty, projektor, zvuk… Prostě vše pečlivě připravené a upravené.

Začínalo se povinnými prvky. Ač se neustále opakovaly ty samé, rozhodně diváky nenudily. Každé plemeno mělo svůj půvab. Kolo povinných prvků hodnotila rozhodčí Petra Malá. Vždy se závodníky svoje hodnocení probrala, což pomáhá při další přípravě.

Povinné cviky

Vanda Gregorová a Enrisa Orlen 
     

Každý soutěžící má předvést čtyři povinné cviky. Tři nejlépe oznámkované se mu počítají. Někdy psovod rovnou jeden cvik vynechává. V této části se nehodnotí kostým a ani ji nedoprovází hudba. Slalom znamená proplétání se psa mezi nohama psovoda, který jde nejdříve pět metrů vpřed a potom vzad. Povely mohou být pouze slovní. Při otočce smí psovod použít i posunky. Pes se otáčí u nohy psovoda a před psovodem. Stejně tak plazení. Posledním povinným cvikem je couvání před psovodem a kolem něj.

Oficiální zahájení

Po ukončení prvního kola moderátorka oficiálně show zahájila. Dle zvyku poděkovala sponzorům a představila další dva rozhodčí z Velké Británie. Paní Doneldu Guy a příznivcům dog dancingu určitě známého, pana Atillu Szkukaleka.

 

 Achaia

Druhé kola je specifické povinnou rekvizitou. Tentokrát jí bylo jakékoliv zavazadlo. Soutěžící ve své dvouminutové sestavě využívali kufry, batohy, košíky, ranečky, aktovky a jiné..Výběr hudby se většinou držel oblíbených hitů nebo melodií z filmů či seriálů.

Převažovalo podání sestavy jako příběhu. Například povedené scénky v kostýmu policie, pobřežní hlídky, Karkulky sklidily úspěch.

 

Finále

Alena Smolíková 
Keysi

Vrchol Dog Dancing Prague Acana show měl přijít na řadu po patnácté hodině. Předcházela mu přestávka a ukázka kickboxu, které se aktivně zúčastnila i česká rozhodčí Petra Malá.

Devět postoupených dvojic při svém vystoupení tančilo v neuvěřitelné souhře a lehkosti. Sestava není časově omezena. Kostýmy dívky sladily s povahou hudby, většinou se elegance doplňovala s nápaditostí.

Ač tančilo devět týmů, viděli jsme jen sedm "paniček". Helena Potfajová a Šimona Drábková se účastnily finále každá se dvěma pejsky. Samotné finále však o nějaké desetinky vyhrála čivava. Enrisa Orlen se svou partnerkou Vandou Gregorovou diváky, a to nepřeháním, fascinovaly. Popsat nelze. To se musí vidět. Ale přeci jen pro ukázku: Enrisa umí chodit po čtyřech, po třech i po dvou nohách, k tomu stíhá otočky a pohyb do všech světových stran. V celkovém pořadí obsadily třetí místo. Druhé místo vytančila Lada Krejčová s Achaiou plemene belgický ovčák.

Lucie Smolíková 
Sunny Day

Jejich vystoupení kladlo důraz na opravdový tanec..


Loňské vítězství obhájila Alena Smolíková a Dapper Dame Black Chevers. Určitě ji potkáte s její border kolií na HAFBO plese, kde předvede ukázku dogdancingu.

 
Dogdancing show je jedinečná ještě v jednom ohledu. Všichni soutěží v jedné kategorii. Protože každý výkon si zaslouží veliký obdiv. A i těm, kteří nevyhráli, máme co závidět. Nejen úroveň výcviku, ale hlavně radost z pohybu a spolupráce.

 

Kam se můžete přijít na dogdancing podívat...

Jarní pohár Brasy

2. kolo 10.3.
3. kolo 21.4.
tělocvična ZŠ Květnového vítězství , Praha 4

Postupové zkoušky dogdancing

11.3. a 22.4.
tělocvična ZŠ Květnového vítězství , Praha 4

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
01.11.2019: On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2432  (2432 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1801  (1801 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1723  (1723 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1728  (1728 hl.)
Neřeším to
1828  (1828 hl.)

Celkem hlasovalo: 9512


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie