Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
267 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Obedience

Vydáno dne 16. 04. 2007 (3084 přečtení)

Obedience přišla do České republiky jako zvláštní sportovní disciplína nedávno. Nepřichází s ničím úplně odlišným oproti jiným závodům v poslušnosti, je však složitější. Rozhodčí požadují dokonale přesné provedení všech cviků. A to s minimálním používáním povelů.  A posuzují každý cvik do posledního centimetru pohybu...

Reklama


Počátkem letošního roku byl zahájen rozjezd Obedience klubu ČR. Nyní už aktivně funguje, má přes třicet členů, akce přibývají. Ale víte přesně, co je to obedience? Pokusím se o malé nastínění průběhu závodu v obedience.

Téměř všechny akce "komanduje" vedoucí závodu. Pořadí cviků: Sedni ve skupině na jednu minutu, odložení ve skupině s rušením, poslušnost (spočívá v chůzi u nohy psovoda ve dvou kruzích do tvaru čísla osm, po ukončení si musí pes ihned bez povelu sednout), "sedni" a "lehni" z pohybu, přivolání se zastavením ve stoje (na trase mezi psem a psovodem jsou dva body, u kterých se pes na povel musí zastavit), vyslání vpřed do čtverce, aport, aport přes překážku, identifikace z několika předmětů, dle obtížnosti závodu až ze šesti, a poslední je kontrola na dálku - střídání poloh.

Cviky 1 a 2 jsou skupinové – ostatní cviky provádí tým ( pes + psovod ) individuálně.Skupiny tvoří minimálně 3 a maximálně 8 psů.
Otočení psa za zvukem je povoleno u začátečnických kategorií. Štěkání, změna polohy, pohyb znamená nula bodů za cvik.
U většiny cviků se nepoužívá ani obojek ani vodítko.
Každý psovod může používat vlastní povely.

Nesmí mít u sebe žádné pamlsky ani hračky. Píšťalka smí nahradit jiný způsob vydávání povelu, ale rozhodčí o tom musí být předem infomován. Chválit je přípustné kdykoliv. Závody jsou rozděleny do čtyř tříd: Začátečníci, 1, 2 a 3.

V tomto týmovém sportu mají největší úspěchy státy severské a německy mluvící. Nejoblíbenějším plemenem je border kolie.

Na stránkách www.obedience.ic.cz jsem objevila pozvánku na seminář pod vedením Ann Schönenberger.

Šestého května na cvičišti ZKO Kladna Rozdělov U Zvonečku od devíti hodin. Program se skládá z praktické a teoretické části: v devět hodi ráno se začíná obecným úvodem, po popisu  průběhu zkoušek a cviků bude následovat praktická ukázka nácviku.

Od čtyř hodin odpoledne je přichystaná možnost tréninku.
Cena: členové OBEDIENCE CZ 200Kč/nečlenové 500Kč. Uzávěrka přihlášek 29. 4. 2007 nebo po naplnění kapacity).                                                                                                                                                           
Mistrovství světa IHF 2007 v OBEDIENCE pořádá presidium německého klubu RZV 17. června 2007. Místo konání Wiehl nedaleko Kolína nad Rýnem. Více na stránkách  www.hovawart-pro-sport.com.


Ještě se hodí zdůraznit, že obedience je jako šitá na míru lidem, kteří rádi cvičí, ale nechtějí se věnovat obraně.


[Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: obedience.ic.cz, fotky pets.webshots.com )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
01.11.2019: On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2429  (2429 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1799  (1799 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1721  (1721 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1726  (1726 hl.)
Neřeším to
1827  (1827 hl.)

Celkem hlasovalo: 9502


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie