Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
42 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Náš druhý tábor

Vydáno dne 18. 08. 2006 (3815 přečtení)

V termínu od 29.7. do 06.8. 2006 proběhl už druhý ročník našeho výchovně výcvikového tábora. Letos jsme měli poněkud šťastnější ruku při výběru vhodného místa pro asi třicet pejsků a jejich pánečků. Volba padla na útulný pension Mariadol v Kochánově nedaleko Světlé nad Sázavou. Že to byla volba šťastná, jistě mohou potvrdit i všichni jeho účastníci. O příjemnou domácí atmosféru se postarala rodina Hovorkových, která o nás skvěle pečovala po celý týden. Velmi pěkné okolí doslova vybízelo k procházkám a společnému skotačení v nedaleké Sázavě. Počasí si však s námi tak trochu zahrávalo a bylo lehce vrtošivé. Zatímco první dny nás doslova sužovalo velké parno a mohli jsme se koupat v bazénu, ke konci pobytu jsme byli nemilosrdně a velmi vytrvale sprchováni od hlavy až patám (psi k ocasům). To nám ale samozřejmě nezabránilo v tom, abychom si vše dokonale neužili

Reklama


Stejně jako loni se sešla výborná parta lidí (většinou staří známí recidivisti již od loňska), se kterými byla legrace a prima zábava. Dokonalost naší skupině dodávala i velmi pestrá paleta jednotlivých plemen a jako ostatně na všech našich akcích „vedli“, světe div se, rhodéští ridgebackové, dále s námi byli labradorští retrívři, zlatý retrívr, hovawart, kavalír king charles špatněl, bernský salašnický pes, výmarský ohař, parson russel teriér, německé dogy, střední knírač, baset, havanský psík, bearded kolie, anglický bulteriér, kokršpaněl, aljašský malamut, francouzští buldočkové a tři kříženci (Jen doufám, že jsem na nikoho nezapomněla).
 
Snažili jsme se všem připravit zajímavý program, aby měl každý možnost si jednak zacvičit, ale také se naučit nebo si alespoň vyzkoušet i něco nového, popř. dozvědět se , jak si poradit s některými formami nežádoucího chování. Běžný výcvik se sestával ráno z nácviku pachových prací nevyjímaje těch loveckých na krev či vlečku a po snídani se pak pokračovalo ve skupinách poslušností. Kolem poledne a před večeří bylo volno, ale aby ho zas nebylo moc, bylo k nemalé radosti všech prošpikováno vždy nějakou žertovnou soutěží. Po večeři jsme buď znovu cvičili poslušnost nebo speciální cviky jako např. odmítání nalezené potravy, klid na místě bez přítomnosti majitele, nácvik na výstavy apod. Již loni se nám velmi osvědčil systém přednášek. Proto jsme i letos pozvali mnoho zajímavých lidí, aby se s námi podělili o své zkušenosti a předvedli nám se svými psy různá možná odvětví kynologie. Hned v den příjezdu jsme sami vlastními silami „spáchali“ přednášku o etologii a základech psí řeči a následně něco málo o stopách. Další den nás navštívili manželé Porubští se svými alaskány, evropskými saňovými psy a aljašskými malamuty a měli jsme možnost nahlédnout do tajů takových sportů jako je canicross, dogtreking, mushing …atp. Hned den na to přijeli se svými psy myslivci a předvedli nám něco ze svého zajímavého výcviku. Samozřejmě nemohla chybět ani přednáška veterináře a stejně jako loni za námi přijel i pan Desenský. V závěru týdne se mohli účastníci dozvědět také něco o obranách a poté si sami se svým psem vyzkoušet různé situace (přepadení cizím člověkem, přetahování o hadr nebo kousání na rukáv).
 
Dalším zpestřením naší pracovní dovolené byl jistě celodenní výlet se psy a to ne ledajaký. Jeli jsme totiž všichni vláčkem motoráčkem ve speciálně připojeném vagonu, a to protekčně jen pro nás, z Mrzkovic až do Ledče nad Sázavou, ale odsud už pěkně svižně po svých nazpátek. Téměř celou cestu (asi 12 km) jsme šlapali lesem podél řeky přes známá Foglarova Stvořidla hezky do Mariadolu na večeři. Celodenní turistiku jsme zatraktivnili jak jinak než různými soutěžemi ve znamení ptákovin. Počasí nám naštěstí vyšlo tak akorát.
 
Třešinkou na dortu byla jistě středa a pokud nás v odpoledních hodinách zahlédl někdo z místních spoluobčanů, jistě měl velké nutkání oznámit podivné počínání těch jindy rozumně vyhlížejících lidí na příslušných úřadech. Přilehlé hřiště se totiž změnilo v karnevalové kolbiště. Je vidět, že fantazie a nápady většiny účastníků byly báječné a zároveň vtipné. Člověk by ani nevěřil, co všechno lze navlíknout na psa a o jeho majiteli ani nemluvě. Fakt jsme se vyblbli. Posuzování této estrády se ujala „známá italská“ rozhodčí Eržika Lakatošová a vzhledem k tomu, že protesty proti jejímu rozhodnutí nebyly přípustné, museli všichni nadšeně souhlasit se stanoveným pořadím a považovat ho za neměnné.
 
Na tomto místě bych ale udělila malou výtku některým opovážlivcům, kteří karneval sabotovali a přihlíželi „trapně“ v civilu. To bylo ale „Fuj!“
 
Vzhledem k tomu, že tábor nebyl pojat jako koncentrační, byla účast na veškerých připravených aktivitách zcela dobrovolná (kromě karnevalu!) a bylo jen a jen na zvážení psovoda čeho se dle své momentální nálady a chuti a také podle únavy psa zúčastní. Zohlednit a také správně zhodnotit únavu psa, která na podobné akci zcela zákonitě přijde, je totiž nesmírně důležité a i tady platí, že méně je mnohdy více.
 
Zhruba v půlce pobytu proběhla také tzv.„hafbácká gratulovací smršť“ a to všem, kteří oslavili přímo na táboře nebo v rozmezí cca plus/mínus týden své další životní jubileum. Sice si posteskli, že jsou zase o rok starší, ale na druhou stranu mohli ten „smutek“ zaplácnout připraveným dortem. Tak to zas tolik nebolelo a dokonce se ti hodní lidé s námi ostatními dobrovolně rozdělili.
 
V průběhu celého tábora probíhaly, jak už jsem se zmínila, různé zábavné a hlavně bodované soutěže. Letos jsme na rozdíl od loňska účastníky ušetřili bodování pořádku na pokojích v závěru týdne, kdy už tam má většinou každý nebetyčný bordel.. Ale těšte se příští rok! V myšlenkách se tak mnozí jistě vrátili do dob pionýrských táborů ( Povinné rudé šátky jsme letos ještě nepřidělovali) a jasně dokázali, že i dospělí jsou velmi hraví a zdravě soutěživí. Vítězkou celotáborového klání se spolu se svou paničkou stala mladá kokřice Yorika.
 
Poslední den nám pak nezbylo už nic jiného než rozdat diplomy, ceny a dárky, všem poděkovat za účast , rozloučit se a doufat, že se sejdeme zase za rok nebo při jiné naší akci.
 
Ještě jednou vám všem děkujeme – BYLI JSTE SKVĚLÍ!!!
 [Akt. známka: 1,25] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela WEIDNEROVÁ | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1507  (1507 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1181  (1181 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
987  (987 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1060  (1060 hl.)
Neřeším to
1090  (1090 hl.)

Celkem hlasovalo: 5825


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie