Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
38 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

II. HafBO Mikuláš - jaký byl

Vydáno dne 12. 12. 2005 (2991 přečtení)

V sobotu 26.listopadu proběhl v pořadí již 2.ročník naší mikulášské sportovně-soutěžní akce. Stejně jako loni se všichni účastníci se svými skoro padesáti psy různých "národností" sjeli v 9.30 hod. do restaurace v obci Velká Dobrá nedaleko Kladna. Letos jsme však naše zápolení pojali více outdoorově.

Reklama


Všichni byli již tradičně rozděleni podle věku a velikosti (samozřejmě těch čtyřnohých) do celkem 7 družstev. Zde bylo však nutno mírně zaimprovizovat, protože někteří přihlášení nedorazili a naopak zase jiní dojeli navíc. Vše se ale podařilo rychle zvládnout a mohlo se tedy vše rozjet.
 
Hned první úkol měl prověřit připravenost všech řešit neočekávanou situaci a taktéž prostorovou orientaci. Spočíval v tom, že si každý musel sám vlastními silami najít svou skupinku a poté se společně usadit k jednomu stolu. Souboj „na život a na smrt“ začínal tzv. Kimovkou, kdy si páníčkové měli v určitém časovém limitu zapamatovat co nejvíce pojmů ze směsice známých osobností, plemen psů a pohádkových postaviček. Našli se ovšem i tací, kteří zřejmě nemohli zapomenout na švindlování ze školních lavic a snažili se vše zdokumentovat fotoaparátem v mobilním telefonu. S hříšníky bylo neprodleně zavedeno kárné řízení a zmíněný materiál byl pořadateli ihned zneškodněn.
 
A pak už se mohlo začít doopravdy a hezky v terénu.. Jednotlivá družstva byla vypouštěna zhruba v desetiminutových intervalech za sebou. Od nás však, kromě požehnání a přátelské rady ohledně zvěře v okolních hvozdech, dostali jen popis cesty, mapku okolí a fotografie. Cestu si musel najít každý sám. Brzy po poledni jsme získali nezvratné důkazy o tom, že ji naštěstí našli všichni a nemusíme tedy rozjíždět žádnou pátrací ani záchrannou akci.
 
Úkolem všech nebylo jen najít správnou trasu a udělat si pěknou procházku se psem, ale také plnit různé úkoly. Celý pochod provázelo jedno plemeno psa a soutěžící měli pomocí nalezených indícií určit, o které se jedná. Umístění indícií bylo na některých označených fotografiích a soutěžící tedy museli, kromě správné trasy, hledat také vyfotografované objekty na trase. Další fotografie znázorňovaly místa, která se nacházela cestou a tato pak správně označit v přiložené mapě. Všechny skupinky pak ještě musely absolvovat tzv. výkonnostní soutěže na čas. Hlavním aktérem však byl především pes, který musel nejdříve ve vyznačeném prostoru vyčenichat a eventuelně zkonzumovat nalezený buřt. Na dalším stanovišti pak spolu s páníčkem zdolat štafetu a nakonec se coby tažný pes, spolu s ostatními hafany ve smečce, nechat zapřáhnout a tahat pneumatiku. Napůl promrzlým účastníkům jsme však nedopřáli klidu ani po úspěšném návratu do našeho výchozího brlohu. Jen co si sundali bundy, bylo nutno ještě pořádně prokádrovat jejich nabyté či nenabyté kynologické znalosti a také stav paměti po několika hodinách pobytu venku. Chudáci tedy museli projít nezbytnými prověrkami STB (Soutěžními Testy za Bodíky) a rovněž prakticky zúročit to, co si zapamatovali z Kimovky. Nikdo neremcal, že má hlad nebo že chce čůrat a všichni hezky psali, psali a psali, dokud jsme jim to nesebrali.
 
Musíme zkonstatovat, že všichni byli naprosto skvělí a námi vymyšlené úkoly a legrácky plnili s nasazením života a všech svých sil na jedničku. Plemeno svatobernardského psa vystopovali správně všichni a tak o závěrečném pořadí rozhodovaly body a časy z ostatních disciplín.
 
Kdo měl chuť, dal si obídek a nám pak už nezbývalo nic jiného než všechno pořádně spočítat, vyhlásit pořadí a obdarovat vítěze i ty méně úspěšné. A co dodat na závěr? Všichni jste byli moc prima! Doufáme, že se vám celý soutěžní den líbil a těšíme se na brzkou shledanou při našich dalších akcích nebo za rok na Mikuláše!
 

Váš Hafbo team
 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1507  (1507 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1181  (1181 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
987  (987 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1060  (1060 hl.)
Neřeším to
1090  (1090 hl.)

Celkem hlasovalo: 5825


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie