Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
18 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

II. HafBO Mikuláš - jaký byl

Vydáno dne 12. 12. 2005 (3105 přečtení)

V sobotu 26.listopadu proběhl v pořadí již 2.ročník naší mikulášské sportovně-soutěžní akce. Stejně jako loni se všichni účastníci se svými skoro padesáti psy různých "národností" sjeli v 9.30 hod. do restaurace v obci Velká Dobrá nedaleko Kladna. Letos jsme však naše zápolení pojali více outdoorově.

Reklama


Všichni byli již tradičně rozděleni podle věku a velikosti (samozřejmě těch čtyřnohých) do celkem 7 družstev. Zde bylo však nutno mírně zaimprovizovat, protože někteří přihlášení nedorazili a naopak zase jiní dojeli navíc. Vše se ale podařilo rychle zvládnout a mohlo se tedy vše rozjet.
 
Hned první úkol měl prověřit připravenost všech řešit neočekávanou situaci a taktéž prostorovou orientaci. Spočíval v tom, že si každý musel sám vlastními silami najít svou skupinku a poté se společně usadit k jednomu stolu. Souboj „na život a na smrt“ začínal tzv. Kimovkou, kdy si páníčkové měli v určitém časovém limitu zapamatovat co nejvíce pojmů ze směsice známých osobností, plemen psů a pohádkových postaviček. Našli se ovšem i tací, kteří zřejmě nemohli zapomenout na švindlování ze školních lavic a snažili se vše zdokumentovat fotoaparátem v mobilním telefonu. S hříšníky bylo neprodleně zavedeno kárné řízení a zmíněný materiál byl pořadateli ihned zneškodněn.
 
A pak už se mohlo začít doopravdy a hezky v terénu.. Jednotlivá družstva byla vypouštěna zhruba v desetiminutových intervalech za sebou. Od nás však, kromě požehnání a přátelské rady ohledně zvěře v okolních hvozdech, dostali jen popis cesty, mapku okolí a fotografie. Cestu si musel najít každý sám. Brzy po poledni jsme získali nezvratné důkazy o tom, že ji naštěstí našli všichni a nemusíme tedy rozjíždět žádnou pátrací ani záchrannou akci.
 
Úkolem všech nebylo jen najít správnou trasu a udělat si pěknou procházku se psem, ale také plnit různé úkoly. Celý pochod provázelo jedno plemeno psa a soutěžící měli pomocí nalezených indícií určit, o které se jedná. Umístění indícií bylo na některých označených fotografiích a soutěžící tedy museli, kromě správné trasy, hledat také vyfotografované objekty na trase. Další fotografie znázorňovaly místa, která se nacházela cestou a tato pak správně označit v přiložené mapě. Všechny skupinky pak ještě musely absolvovat tzv. výkonnostní soutěže na čas. Hlavním aktérem však byl především pes, který musel nejdříve ve vyznačeném prostoru vyčenichat a eventuelně zkonzumovat nalezený buřt. Na dalším stanovišti pak spolu s páníčkem zdolat štafetu a nakonec se coby tažný pes, spolu s ostatními hafany ve smečce, nechat zapřáhnout a tahat pneumatiku. Napůl promrzlým účastníkům jsme však nedopřáli klidu ani po úspěšném návratu do našeho výchozího brlohu. Jen co si sundali bundy, bylo nutno ještě pořádně prokádrovat jejich nabyté či nenabyté kynologické znalosti a také stav paměti po několika hodinách pobytu venku. Chudáci tedy museli projít nezbytnými prověrkami STB (Soutěžními Testy za Bodíky) a rovněž prakticky zúročit to, co si zapamatovali z Kimovky. Nikdo neremcal, že má hlad nebo že chce čůrat a všichni hezky psali, psali a psali, dokud jsme jim to nesebrali.
 
Musíme zkonstatovat, že všichni byli naprosto skvělí a námi vymyšlené úkoly a legrácky plnili s nasazením života a všech svých sil na jedničku. Plemeno svatobernardského psa vystopovali správně všichni a tak o závěrečném pořadí rozhodovaly body a časy z ostatních disciplín.
 
Kdo měl chuť, dal si obídek a nám pak už nezbývalo nic jiného než všechno pořádně spočítat, vyhlásit pořadí a obdarovat vítěze i ty méně úspěšné. A co dodat na závěr? Všichni jste byli moc prima! Doufáme, že se vám celý soutěžní den líbil a těšíme se na brzkou shledanou při našich dalších akcích nebo za rok na Mikuláše!
 

Váš Hafbo team
 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
13.03.2019: HafBO na For Pets
Ve dnech 4. - 7. dubna 2019 se bude konat veletrh For Pets, na kterém se ve čtvrtek a v neděli odpoledne můžete potkat s našimi instruktorkami, které budou provádět ukázky dogfitness. Stavte se, rády Vás uvidí.

04.03.2019: Kynologická knihovna
Pokud si nechcete doma hromadit kynologické knihy, ale některá témata by jste si rádi přečetli, nabízíme nově i půjčení odborné kynologické literatury. Seznam knih a cenu půjčovného naleznete ZDE. Nabídku budeme postupně rozšiřovat.

24.01.2019: Letní tábory 2019
Program a termíny jsou známy. Místa se začínají postupně obsazovat. Více informací ZDE.

26.12.2018: Hotel pro psy HafBezObav
1.1.2019 pro Vás a Vaše psí kamarády otvíráme hotel pro psy (dlouhodobé i krátkodobé hlídání psů) a další doplňující služby. Více informací ZDE. Budeme se těšit :)

18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1846  (1846 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1424  (1424 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1289  (1289 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1354  (1354 hl.)
Neřeším to
1357  (1357 hl.)

Celkem hlasovalo: 7270


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie