Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
39 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Jací jsou naši čtenáři? -1. část

Vydáno dne 15. 12. 2005 (2463 přečtení)

Jací jsou naši čtenáři?
No…, na co to Hafbo naráží?
Na našem webu totiž nenajdete jen osvětu,
ale občas přidáme i nějakou tu anketu
a tam dozvíme se vždycky více,
co dělají vaši psi a psice,
protože tam nám přece píšete,
jakpak spolu žijete.
Kdo chce vědět, jak si stojí?
Nebo se z vás někdo bojí?
Určitě jste zvědaví,
ale to se lehce napraví,
na „celý článek“ kliknout stačí
a dozvíte se všechno radši.

Reklama


Jistě všichni víte, že naše psí stránky a vůbec naše celá společnost nebo spíš po psím smečka „Haf bez obav“ funguje něco málo přes rok. A jste to právě vy, naši milí čtenáři, kteří nám svou přízní dáváte najevo, že jsme tu právě pro vás, a že naše činnost nám přináší nejenom radost, ale hlavně má i smysl. Jenom díky vám jsme se totiž za tak relativně krátkou dobu ocitli, a teď vás musím výrazně pochválit, na předních místech v žebříčku sledovanosti odborných webů. Konkrétně zaujímáme 3. místo mezi stránkami kynologickými a pohybujeme se mezi 5. a 6. místem všeobecných internetových medií věnovaným doma chovaným zvířatům. Takže pokud bych měla odpovědět na naši úvodní otázku „Jací jsou naši čtenáři?“ No, jste prostě úžasní, nejlepší a naprosto skvělí!
 
K napsání tohoto příspěvku nás ale motivovalo něco jiného. Neustále se zaobíráme různými kynologickými tématy téměř pod drobnohledem, snažíme se přinášet aktuální informace ze psího dění kolem nás, občas vám i poradit nebo vás na druhou stranu pobavit lehčeji laděnými příspěvky, soutěžemi a také již zmíněnými anketami. A právě díky anketám máme možnost podívat se na zoubek také trochu vám. A já už se na to moc těším. A co vy? Použiji teď výraz Terezy Pergnerové z právě běžícího šlágru v podobě reality show „Vyvolení“: „TAK JDEME NA TO! TEĎ!“
 
Začnu nejdříve bilancováním. Za ten rok a něco jsme pro vás spustili celkem 12 různých anket. Musím zkonstatovat, že je to docela fuška vymýšlet pořád a pořád nějaké nové, ale co bychom pro vás nakonec neudělali, že? Je také zajímavé pozorovat postupný nárůst zájmu o náš magazín, což se v anketách určitě také odráží. V té první hlasovalo celkem 357 čtenářů, v dalších šesti to bylo již v průměru 600 čtenářů, dále pak po třikrát kolem 700 a dnes jsme již přesáhli 800 s tím, že poslední anketa byla zařazena teprve nedávno. Pochopitelně ve všech anketách se může hlasovat neustále a proto se mění i statistika.
 
A teď už se podíváme podrobněji na to, jak to probíhalo. Na začátku jsme se vás ptali „Jaká je dostupnost kynologických informací na internetu?“ Téměř 40% z vás si myslí, že kvantita převažuje nad kvalitou. No, my tady v Hafbu si to teda nebudeme brát osobně, protože hned další početná skupina, asi 24%, říká, že když se člověk hodně snaží, tak něco najde. Ha, ha…asi našli právě nás. Velmi mě ale pobavila nejmenší, asi 10%ní, skupinka hlasujících. Že by si z nás vystřelili? Ti se táží: „Co je to internet“? K tomuto jsem zapomněla uvést, že hlasy do naší ankety doručili redakci doporučeně zřejmě prostřednictvím poštovních holubů.
 
A kdepak asi spinká váš pejsek? Vůbec nás nepřekvapuje, že ve více než třetině domácností chrní prostě s vámi společně v posteli. Jen škoda, že z nabízených možností jsme neměli možnost dozvědět se, jak často jste ze svého lůžka vystrnaděni či zda se nad ránem náhodou nedobrovolně (nebo snad dobrovolně?) ocitáte na nepohodlné matičce zemi, jen aby si pejsánek řádně odpočinul. Téměř stejný počet hafanů nocuje doma na svém pelíšku. Rovněž už se bohužel nedá vypátrat, kdo z vás spí pro změnu se psem v této jeho „posteli“. Jinak další, asi 17%ní, skupinku tvoří tzv. bouďáci a asi 12% z vašich miláčků jsou „obyčejní“ gaučáci. Nejmenší skupina, asi 8% psů, nocuje na rohoži před dveřmi vašeho domu. Jen škoda, že náš magazín nečtou lidé, jejichž psi-chudáci spí kdekoliv, kde svému majiteli nepřekážejí, ale hlavně na řetězu. Možná by naší anketou silně zahýbali …nebo, že by se snad nad sebou zamysleli?
 
Cestujete se psy na dovolenou? Je potěšitelné, že zhruba 27% z vás svého kamaráda neopouští ani v době dovolených, bere jej s sebou a tím pádem se snaží sladit program k všestranné spokojenosti. Další dvě 15tiprocentní skupinky buď nechávají svého psa u známých či u své rodiny nebo shání společné ubytování přes internet. Je více než zajímavé, že dalších téměř 15% z vás na dovolené nejezdí vůbec a necelých 9% čtenářů využívá služeb psích hotelů.
 
Co se týče vašeho času, jsou na tom pejsci poměrně dobře. Zhruba 33% z vás jim věnuje 2 – 4 hodiny denně, 19% čtenářů potom 4 – 6 hodin a ještě více skoro 12%. Čas pouze do 1 hodiny denně, což je ovšem hodně málo, s vámi tráví skoro 11% hafanů.
 
A co papáníčko? Nad průmyslově vyráběnými plnohodnotnými krmivy, tedy konzervami a granulemi, se olizují mlsouni skoro 49% čtenářů. Další početná skupina (23%) střídá granule s domácím vařením. Společnou stravu s páníčkem a zbytky ze stolu konzumují naštěstí jen psi 8% hlasujících.
 
Ovšem pozor! Skoro polovina řádně krmených a opečovávaných chlupáčů, no představte si to, loudí u vašich stolů. Je už nepodstatné, jestli vždycky, někdy, občas nebo jen když přijde návštěva. Dokonce přes 7% psů má na jídelním stole svůj vlastní talířek. Naprosto nekompromisní a opravdu důsledná je 16tiprocentní skupina páníčků, která nehodlá být kdykoliv kdy zasedne k jídlu hypnotizována tím nádherným psím kukučem a od hlavy až k patě oslintána a ještě navíc připravena o významnou část své potravy. My ostatní jim můžeme jedině závidět.
 
A jak je to s velikostí vaší psí smečky? Jen 1 pes je členem skoro 35% domácností, 2 psy vlastní asi 28% z vás a okolo 15 % hlasujících má psy tři a stejné procento čtyři a více. Ovšem dokonce skoro 9% našich čtenářů navštěvuje naše stránky a přitom pejska nemá žádného.
 
 
Pokračování příště.
 

Související články:
Jací jsou naši čtenáři? - 2. část (16.01.2006)

[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela WEIDNEROVÁ | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1506  (1506 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1181  (1181 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
987  (987 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1060  (1060 hl.)
Neřeším to
1090  (1090 hl.)

Celkem hlasovalo: 5824


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie