Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
45 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Jací jsou naši čtenáři? - 2. část

Vydáno dne 16. 01. 2006 (2045 přečtení)

V dnešním pokračování se budeme i nadále zaobírat podrobným rozebíráním vzájemného soužití vaší smečky homo-canis. Jó, cesta do hlubin čtenářovy duše není úplně jednoduchá. Tak jdeme na to!
 
A copak tedy děláte nejraději se svým psem? Tak vážení, musíme zodpovědně zkonstatovat, že opravdu nejste žádní gaučáci. Téměř pro třetinu z vás je absolutním blahem společná procházka. Bohužel už nemáme možnost dozvědět se, zda si pod tímto pojmem představujete dvouhodinovou túru přírodou ve svižném canicrossovém tempu nebo zda plouživým krokem dvakrát obejdete blok socialistických králíkáren na sídlišti za účelem nutného vyvenčení. Buďme ale optimisté a věřme, že tzv. skupina procházkářů vezme svého pesana ven v kuse nejméně na hoďku a alespoň za ranního kuropění a večer za soumraku. Téměř 17% čtenářů je velmi hravých a tudíž si i logicky se svým psem nejraději hraje. Jen doufám, že ho chudáka nepovažují za hračku.

Reklama


Pokud ovšem hlasovali majitelé psů plyšových, tak se jim hluboce omlouváme. Další dvě asi 12% skupinky z vás se buď věnují společnému sportu nebo a to je velmi záslužné ,výcviku poslušnosti. Jé, jak to tak vypadá, budeme mít více vychovaných psů než vlastních potomků! Dalších 9% našich příznivců se řadí do kategorie lenošivců. Tady pozor! Pes bude lenošit jen omezenou dobu! Pak se zaktivuje a pro jeho náhlý výplod fantazie a následnou demoliční činnost jistě nebudou mít pochopení ani ti nejotrlejší z vás. A poslední tři zhruba 7% skupiny buď běhají nejraději dokola, tedy po výstavách nebo skládají různé zkoušky z výkonu či a to je velmi záslužné, pomáhají ostatním lidem.
 
A jak je to se vztahem k tekutině pro náš život nezbytné? Nemyslíme tím pivo, ale samozřejmě vodu. Tak co, je váš pejsek vodomil? U téměř 37% to tak skutečně je. 12% pejsků našich milých čtenářů rádo plave a přibližně stejný počet psů tam, i když ne se zvláštním potěšením, nakonec v různých situacích vleze. Pouhých 17% se však vodě vyhýbá jako čert kříži.
 
A kdepak se psem bydlíme? V boudě? Ne,ne! Skoro pro 39% z vás není bydlení v paneláku překážkou pořídit si čtyřnohého kamaráda. Další velmi početná skupina psů, asi 38%, obývá se svými páníčky rodinný či řadový domek se zahrádkou. A po cca 7% jste obyvateli domku bez zahrádky, jednoho pokojíku v podnájmu nebo spolu prostě kočujete z místa na místo a jste i tak spokojeni.
 
I když sport jako společnou zábavu upřednostňuje jen asi 12% z vás, jak vyplývá z příslušné ankety, pokud se mu již věnujete, upřednostňujete jednoznačně a to téměř ve 23% případů agility a následně 19% z vás coursing. Sečteme-li však příznivce všech outdoorových sportů (dogtreking, canicross, bikejöring, scooter, skijöring), dostaneme velmi početnou 22% sestavu sportovců. Tanec se psem si oblíbilo 9% čtenářů a po 4% jste si zamilovali flyball, frisbee, pulling a mushing. Jiným nejmenovaným sportům se věnuje dalších skoro 14% z vás.
 
Poslední anketa se týká obojků, které zdobí chlupaté krčky vašich miláčků. Běží však na našich stránkách teprve krátce., nebudeme tedy uvádět výsledná procenta, protože se neustále mění. Každopádně nejvíce z vás dává přednost pevnému koženému obojku a další dvě velké skupiny textilnímu pevnému a řetízkovému stahovacímu. Zajímavé je, že část z vás nepoužívá obojek žádný.
 
Tímto tedy končí naše zevrubné kádrování vašich maličkostí za základě našich anket. Nebo ještě ne? Uhádli jste! Zkusme si nyní zahrát na agenty FBI, CIA, KGB, STB, Scottland Yardu, majora Zemana nebo i na jiné zkušené příslušníky a sestavit si tzv.profil nejpočetnější rodiny našich čtenářů na základě prokazatelných svědeckých výpovědí dokladovaných našimi prověrkami, pardon anketami. Z této rodiny nebo-li po psím smečky vybereme jejího typického představitele a budeme mu říkat třeba pan Hafbáček. Jak tedy takový pan Hafbáček, kterého si my budeme zcela právem hýčkat, asi vypadá?
 
Pan Hafbáček je zřejmě rentiér s nepříliš jasně vyhraněnou sexuální orientací. Jak jsme na to přišli? Jednoduše. Kdo jiný by mohl celý den nedělat nic jiného než surfovat po internetu a tudíž tvrdit, že informací je hodně, ale kvantita převyšuje kvalitu. Ještě tak bezdomovec, ale ten zas nemá kvalitní připojení. V posteli spí se svým jediným psem, tak to mluví samo za sebe. Ovšem pozor! V paneláku! Když se nad tím zamyslíme hlouběji, tak pan Hafbáček je velmi chytrý. Jednak proto, že v té kynologické internetové džungli objevil naše stránky a pak tím bytem na sídlišti zcela jasně maskuje své majetkové poměry. Nemusí přece jeho miláčkovi každý pes v parku závidět jeho značkový kožený „hand made“ obojek z našeho obchodu. Pan Hafbáček také rozhodně není reklamou na farmaceutický průmysl u nás. Překypuje zdravím a dobrou náladou, za což vděčí svým pravidelným oblíbeným 2 – 4hodinovým procházkám pod širým nebem. Jeho pes je učiněný gurmán. Nejenom, že si pochutnává na kvalitní průmyslově vyráběné stravě (www.obchod.hafbezobav.cz ), má moc rád vodu, protože k pití stejně nic jiného nedostane, ale je pravidelným účastníkem stravovacího rituálu svého pána. Nasadí vždy výraz „čtrnáct dní jsem nežral“, no a odolejte tomu pohledu němé tváře a nedejte mu nějakou tu laskominu, že? Je rovněž velmi chvályhodné, že jezdí se svým pánem i na dovolenou. Páníček ovšem tvrdí, že ubytování se psem sežene bez problému sám. Jakby také ne! Vždyť ve stanu na výcvikovém táboře agility by bez psa vypadal dost divně!
 
Závěrem ještě musíme zkonstatovat, že pan Hafbáček pochází z velmi početné a po celé republice rozvětvené kynologické rodiny a on i všichni jeho příbuzní jsou srdečně vítáni na všech akcích spřáteleného klanu Haf bez obav!
 
 

Související články:
Jací jsou naši čtenáři? -1. část (15.12.2005)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela WEIDNEROVÁ | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta

30.03.2019: Seminář Hrátky s klecí
Chtěli byste, aby váš pes měl pobyt v kleci rád a ne „za trest“? Aby se do klece těšil a vydržel v ní bez stresu odpočívat i cestovat? Představme klec svému psovi jako boudu, která skýtá nejen mnoho zábavy, ale zároveň psovi nabízí bezpečné místo pro odpočinek. Hry s klecí zlepšují i drive psa a prohlubují vztah mezi pánem a psem. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2332  (2332 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1726  (1726 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1625  (1625 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1651  (1651 hl.)
Neřeším to
1742  (1742 hl.)

Celkem hlasovalo: 9076


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie