Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
51 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Náš první letní tábor

Vydáno dne 31. 08. 2005 (5945 přečtení)

V týdnu od 6. do 13.srpna 2005 se uskutečnil náš, historicky první, letní psí tábor v Psárech nedaleko Prahy. Na vše jsme se více než půl roku důkladně a co nejpečlivěji připravovali a pak už jsme jen s napětím očekávali, jaký bude mít naše snaha výsledek.

Reklama


všichniMalé rozčarování nás ale čekalo hned v úvodu při příjezdu. V kempu, ve kterém jsme měli být ubytováni, probíhaly nějaké stavební úpravy, které však bohužel ještě nebyly dokončeny, jak nám bylo původně přislíbeno. Velmi rozpačitě jsme tedy vyčkávali, jak tuto nemilou skutečnost, a hlavně dělníky různých národností, přijmou účastníci tábora. Musím však zkonstatovat, že všichni byli naprosto skvělí a ač si jistě mysleli ledacos, nedali na sobě nic zdát. Sjela se tu totiž úžasná parta lidí se psy všech možných plemen. Po celý týden naši lidsko-psí smečku se svými páníčky tvořilo 6 rhodéských ridgebacků, 3 labradoři, 2 kříženci, 2 němečtí ovčáci, 1 zlatý retrívr, 1 belgický ovčák groenendal, 1 německá doga, 1 baset, 1 střední knírač, 1 hovawart, 1 kavalír king charles španěl a 1 anglický bulteriér, který naprosto vyvracel médii oblíbený a neustále přetřásaný mýtus o nebezpečných bojových plemenech.
 
ústavPočasí nám, zejména v první polovině týdne, moc nepřálo a tak jsme občas museli předem naplánovaný program podle situace aktuálně měnit. Naším cílem bylo, aby se všem na táboře nejenom líbilo, ale aby se také každý naučil něco nového, procvičil si již zvládnuté dovednosti nebo si do budoucna uměl poradit s případnými problémy u svého pejska. Téměř na každý den byla naplánována nějaká zajímavá odborná přednáška. Hned v sobotu odpoledne jsme si povídali o psí řeči a gestech a jak všemu správně porozumět. Desenský IVečer následovalo povídání o stopách, na které jsme pak každé ráno pravidelně chodili a ke konci týdne měli psovodi dokonce možnost si vyzkoušet v lese lovecké stopy na barvu (krev). Dalším zpestřením programu byla jistě ukázka canisterapie v nedalekém ústavu pro mentálně postižené děti. Děti byly tak nadšené, že nás vedení ústavu samo požádalo ještě o jednu návštěvu se psy. Desenský IIZde měli předem vytipovaní páníčci možnost si se svými pejsky vyzkoušet tuto náročnou a velmi prospěšnou činnost. Mnozí pak pozorovali, že jsou po hodině této práce psychicky unaveni nejenom jejich psi, ale i oni sami. Velmi vítanou byla přednáška paní veterinářky, která se protáhla do pozdních nočních hodin. Stejně tak přínosná a zajímavá byla návštěva pana Desenského, jeho povídání o etologii psů a také o jeho osobních poznatcích o životě smečky a zkušenostech s převýchovou, lidmi zkažených a tím pádem často nebezpečných, psů. Jistě dobrým návodem pro ty, kteří se ještě nerozhodli, co budou se svým psem v budoucnu podnikat, byla přednáška o vytrvalostních psích sportech (canicross, dog-treking, bikejöring, skijöring…atp.), o agility nebo ukázka psů-záchranářů členů pražské záchranné brigády. Samozřejmě také probíhal základní výcvik poslušnosti a ovladatelnosti psa v běžných situacích. S figurantem, který za námi přijel, si všichni mohli vyzkoušet základní nácvik obran nebo třeba také to, jak by se každý pejsek zachoval v lese po útoku na svého pána.
 
obrany
 
Celý týden probíhala populární celotáborová soutěž. Body ze soutěží v různých žertovných disciplínách, ať již soutěžil psovod, pes či oba dohromady, se připisovaly výhradně pejskům.soutěž II V polovině týdne pochopitelně nemohl chybět celodenní výlet a to opět ve znamení soutěží. Poslední třešničkou na dortu bylo bodování pořádku v chatičkách formou předem neohlášené přepadovky. Tím pádem výsledky pořadím nijak vážně nezahýbaly.
 
soutež IV pátek večer se na rozloučenou grilovala kuřata a makrely a všichni jsme pak mohli společně posedět u ohně. Také se četli a probírali připomínky a odpovědi na otázky v dotazníčku, který obdržel každý účastník za účelem zhodnocení průběhu tábora a jeho možného vylepšení do budoucna. Někteří vytrvalci si vydrželi povídat až do pěti do rána.výlet
 
V sobotu dopoledne proběhlo závěrečné vyhlášení soutěže, rozdání cen a dárečků a nakonec už nám nezbylo nic jiného než se se všemi rozloučit, popřát jim šťastnou cestu domů a doufat, že se za rok zase s většinou uvidíme.
 

výlet IIza fotografie děkujeme Zdeňce Urbanové a Zuzce Slivkové
 
[Akt. známka: 1,31] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela WEIDNEROVÁ | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1585  (1585 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1229  (1229 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1060  (1060 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1107  (1107 hl.)
Neřeším to
1157  (1157 hl.)

Celkem hlasovalo: 6138


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie