Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
427 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Krušné hory byly krušné, ale nám se tam líbilo.

Vydáno dne 10. 03. 2005 (2563 přečtení)

Ti, kteří dorazili ve čtvrtek měli plné ruce práce.Odházet více jak metr sněhu, udělat místo na parkování a hlavně zatopit. A než se místnosti alespoň trochu vytopily, vyrazilo se na krátký trénink.

Reklama


je tu zima velikáPro některé to bylo poprvé, ale byli řádně vybaveni. Postroje a šňůry s amortizérem. Je to opravdu dobrá věc. Chrání nejen vaše záda, ale i pejska. O najetých kilometrech se moc hovořit nedalo, ale srandy byl kopec. Další se pak přidali večer. Ti už dorazili do vyhřáté chalupy a zbytek, který přijel v pátek, to měl asi nejjednodušší. Místo na zaparkování luxusnější než v Praze a servis lepší než u čtyřhvězdičkového hotelu. Než jste se nadáli vaše věci už byli v chatě.
 
..to jim to pěkně šlape..No a hned začaly přípravy na lyžařský výlet. Někteří raději zůstali na svých a ti ostatní se vydali směr Boží Dar. Opět to bylo pro někoho poprvé, ale bylo to fajn. Zkušenější samozřejmě tak o 500 metrů vpředu, ale napospas Krušným horám nás nenechali. Asi 4 km před Božím Darem jsme se však rozhodli obrátit se na cestu zpět. Nebyla jistota, že restaurace v této lokalitě budou nakloněny hostům se čtyřnohým spřežením a my naše tahouny přece nemůžeme nechat v mrazu venku.
 
Po cestě jsme se setkali s úsměvy lyžařů i turistů. Mnozí nám záviděli, hlavně při cestě do kopce, jiní fandili. Když bylo vidět, že naši psí přátelé už tahat nechtějí, nenutili jsme je a dali jim trochu volnosti.
 
soutěž o tahouny a šikulyPo návratu do chaty jsme probírali zážitky a diskutovali o chovatelských problémech. Večer se někteří jedinci rozhodli zkusit večerní sjezd a tak se vydali tmou na protější osvětlený svah. Bylo to super. Jen netrénovaná těla dávala pocítit únavu.
 
Druhý den ráno to bylo o to těžší a tak se zase část raději vydala pěšky a zbytek šel opět na „ skijöring“. Nakonec turisté absolvovali asi čtyřhodinový pochod po sjezdovkách – jinudy se totiž jít nedalo a lyžaři se vrátili unaveni asi po 90-ti minutách.
 
předstartovní očicháníA tak večer následovala už jen krátká procházka a plán na další den, který byl ve znamení soutěže. Ráno jsme se probudili do velmi větrného a mrazivého počasí. Jistě to znáte. Venku třeba -5°C, ale při větru je to klidně i -15°C. I přesto jsme se rozhodli vyjet na pláně a zkusit své štěstí. Zvládli jsme však jen jednu disciplínu a raději jsme nabrali směr domů. Mráz a vítr byly opravdu silní konkurenti. A tak se dá říci, že nejlepšími tahouny, šikuly a siláky byli všichni naší čtyřnozí přátelé.
 
Moc děkujeme za organizaci a zajištění pobytu. Člověk si zavzpomínal na mladá léta, kdy byl suchý záchod a zatápění v kamnech vcelku běžnou záležitostí:o) Příště se nás snad sejde více a nebudou to samí zrzouni.
 
 
foto: Pavel Vorlíček
 

[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela KONČULOVÁ | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
01.11.2019: On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE

30.04.2019: Tréninky dogpulleru
Už jste slyšeli o tréninkové pomůcce, potažmo hračce jménem Puller? Umíte ho správně používat? Chcete, aby Váš pes měl super kondici, ale abyste nemuseli běhat desítky kilometrů? V Hafbu začínáme s pullerovými tréninky. Přijďte na úvodní hodinu, kde se dozvíte, jak budou pullerové tréninky probíhat, ale také se pobavíme o tom, jaké cíle máte vy. Hodiny jsou určeny všem majitelům psů, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, chtějí se svým psem navázat lepší vztah, zlepšit jeho fyzickou kondici. Je jedno zdali máte závodní ambice nebo ne, tréninky jsou tu pro všechny. Nezáleží na rase a velikosti psa, ani na věku psa či psovoda :o) Více info o pulleru ZDE Lekce budou vypsány v následujících dnech, sledujte rozvrh lekcí. Na úvodní hodinu a tréninky se na Vás všechny těší Iveta


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2429  (2429 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1799  (1799 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1721  (1721 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1726  (1726 hl.)
Neřeším to
1827  (1827 hl.)

Celkem hlasovalo: 9502


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie