Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
59 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Návrh novely vyhlášky o místním poplatku ze psů

Vydáno dne 17. 10. 2004 (4173 přečtení)

(Zpráva z 34. jednání Rady hl. m. Prahy 12. října 2004)
 
Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s návrhem obecně závazné vyhlášky, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 23/2003 Sb. hl. m. Prahy, o místním poplatku ze psů.

Reklama


„Novelou zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání bylo s účinností od 1.3. 2004 obcím umožněno zavést svou obecně závaznou vyhláškou povinné označování psů a evidenci jejich chovatelů. V návaznosti na citované ustanovení zákona Rada HMP souhlasila dne 22. 6. 2004 se záměrem vydat obecně závaznou vyhlášku, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 23/2003 Sb.hl. m. Prahy, o místním poplatku ze psů,“ připomněl náměstek primátora Mgr. Rudolf Blažek, který návrh vyhlášky předkládal. Návrh uvedené vyhlášky byl zaslán odborům MHMP, městským částem a Ministerstvu vnitra k zaujetí stanoviska.
 
„Novela zavádí od 1. ledna 2005 povinnost označování psů a přihlašování jejich chovatelů do evidence, kterou povede Magistrát hl. m. Prahy. Vytváří zároveň vhodnější podmínky pro kontrolu toho, zda je ohlašovací povinnost k poplatku řádně dodržována všemi držiteli psů, ale dává i možnost vhodné stimulace chovatelů úlevou z roční sazby poplatku. Pokud chovatel splní podmínky stanovené vyhláškou, získá úlevu na dobu dvou let ve výši 700 korun,“ řekl dále náměstek Blažek.
 
Podle jeho názoru uvedená opatření sledují především regulaci populace toulavých a opuštěných psů. V případě zaběhnutí, opuštění nebo ztráty psa se jeho trvalé označení spolu s databází chovatelů jeví jako významný nástroj pro vyhledání chovatele psa. Svůj účel by splnila i v případech pokousání psem, neboť zajistí rychlé opatření informací o zdravotním stavu zvířete a předejde tak možným komplikacím při pátrání po chovateli, jehož prostřednictvím lze tyto informace zjistit, a eventuelním léčení poraněného člověka.
 
Každý chovatel psa chovaného na území hl. m. Prahy bude povinen nechat psa staršího 6ti měsíců trvale označit mikročipem nebo tetováním. Dále bude jeho povinností do 30ti dnů od označení přihlásit psa do evidence na Magistrátu hl. m. Prahy. Stejná povinnost je stanovena pro chovatele, který nabude psa již označeného.
 
Chovatelem je podle zákona na ochranu zvířat proti týrání každá právnická nebo fyzická osoba, která drží nebo chová zvíře nebo zvířata, trvale nebo dočasně, přemísťuje zvíře, nebo obchoduje se zvířaty, provozuje jatky, útulky, záchranné stanice, hotely a penziony pro zvířata nebo zoologické zahrady, provádí pokusy na zvířeti nebo zvířatech anebo pořádá svody zvířat.
 
Návrh vyhlášky předloží náměstek primátora Mgr. Rudolf Blažek ke schválení Zastupitelstvu hl. m. Prahy na zasedání 21.10.2004 a pokud bude schválena, nabude účinnosti dnem 1.1. 2005.
 

Mgr. Rudolf Blažek – náměstek primátora hl. m. Prahy
 
do funkce zvolen 28.11.2002, dříve působil jako radní hl. m. Prahy, působnost v oblasti právní a bezpečnostní, oblast legislativní činnosti


[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://www.praha-mesto.cz/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1577  (1577 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1226  (1226 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1054  (1054 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1104  (1104 hl.)
Neřeším to
1152  (1152 hl.)

Celkem hlasovalo: 6113


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie