Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
60 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 84 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|

Svod na Konopišti
(Sandra Bejšáková, Psí příběhy, 03.12.2006)

Tak má náš Apollon první oficiální akci za sebou. Ani my ani on jsme svod do rostu nepojali nijak vážně. Na kariéru úspěšného vystavovatele se nechystáme. Přijde nám zábavnější jezdit po nejrůznějších akcích pořádaných pro pobavení a ne pro slávu. Ale zase jsme byli zvědavi na profesionální posouzení našeho mazlíčka. Nemluvě o jeho nadšení, když má možnost potkat nové psí kamarády. Tak jsme tedy absolvovali předcestovní přípravu - kontrolu zdravotní způsobilosti u veterináře a druhý den ráno vyjeli směr Konopiště. Organizaci se nedalo nic vytknout. Zázemí bylo také vynikají. Například  restaurace přímo u místa posuzování přístupná i psům. Hlavní poradkyní pro naše plemeno, tedy leonberger, je pí Pavlovská. Představila nám rozhodčího K. Hořáka a opatrně upozornila na jeho někdy mírně svérázný smysl pro humor...


Leoni v ZOO Praha
(Jaroslava Šmrhová, Psí příběhy, 02.11.2006)
Druhého září letošního roku organizovala chovatelská stanice Bora z Milotiček návštěvu Pražské ZOO...  
Jeli jsme skoro celou noc. Domů jsme přijeli až k ránu, na hodinu si zdřímli, naložili Boru s Iris a k jejich obrovské radosti se jelo na výlet. My jsme až tak velkou radost cestou neprojevovali, protože únava udělala své. Ale sluníčko, které nás vítalo v Praze a milá společnost nám dodaly dostatek energie a výlet jsme si pěkně užili.

Sportovní odpoledne s Haf Bez Obav – 2. 9. 2006
(Eva Němejcová, Psí příběhy, 11.09.2006)
>>Na druhý den měsíce září 2006 budeme s mou paničkou dlouho vzpomínat. Zúčastnili jsme se totiž báječného sportovního odpoledne, které pro pejsky a jejich páníčky přichystali Míša a Petr Končulovi, a to jednak u příležitosti zahájení dalšího „psího školního roku“ na novém cvičišti, ale především na počest 2. výročí od založení Haf Bez Obav, kam tak rádi chodíme cvičit.

Kanálová kráľovná
(Martina Babíková, Psí příběhy, 23.06.2006)
Dva týždne pred Mikulášom roku 2004 mala naša dvojročná Afrika zážitok, ktorý v praxi preveril jej povahu, výcvik a jej reakcie v krízových situáciách.

Chlupatý horor
(Míša Šmídová, Psí příběhy, 26.05.2006)
Nevíte, co to je? Tak já vám to povím. Je to člen naší rodiny, psí kamarád plemene briard. Pořídili jsme si ho na jaře roku 2005 a roztomiloučkou tříměsíční živou hračkou jsme byli okouzleni. Ode dne, kdy k nám přišel, se život naší rodiny změnil. Sice ze začátku to byla velmi příjemná změna, mít doma tak zábavného člena rodiny, jenže to jsme ještě nevěděli, co nás čeká.

Moje první výstava
(Ing. Irena LUKEŠOVÁ, Psí příběhy, 17.03.2006)
>>První výstava, to je něco jako první den ve škole nebo první rande. Třebaže to potom člověk zažije ještě mnohokrát, tahle "premiéra" se mu vryje do paměti navždy. Ani já nejsem výjimkou, a tak si dodnes přesně pamatuji tu svou první, mrňavou a bezvýznamnou oblastní výstavu. Konala se na kynologickém cvičišti v Roztokách u Prahy a bylo na ní přihlášeno všeho všudy okolo dvou set psů.

Další život "naší" Aischy
(Redakce, Psí příběhy, 03.03.2006)
Začátkem měsíce ledna jsme dostali do redakce dopis, který nás velmi potěšil. Napsala nám ho paní Daniela Dolejšová spolu se svými dětmi. Právě v jejich rodině žije canisterapeutická fenka Aischa, kterou jsme jim jako pomocnici předávali loni v létě. Máme radost, že fenka plně zastává nejen svou funkci, na kterou byla připravována, ale že se zároveň stala důležitým členem a miláčkem rodiny. Jak se jí nyní daří, si můžete přečíst v dále zveřejněném dopise majitelky.

Adri vypravuje: "Jak jsem závodila"
(Ing. Irena LUKEŠOVÁ, Psí příběhy, 13.02.2006)
>>Minule jsem vám vyprávěla, jak jsem složila svou první zkoušku z výkonu. Půl roku poté mě čekal další, pro pudla trochu nezvyklý, zážitek.

Jak mě ukradli.
(Barbora Kamasová, Psí příběhy, 02.02.2006)
Bylo jsem ještě malé, hodné, krásné štěňátko, bylo nás myslím 6. Byli jsme fakt moc hodní, dlouho jsme si hráli a maminka Karinka s námi neměla moc práce. Pořád jsme rostli a rostli a najednou se začali všichni moji bráškové a sestřičky ztrácet, většinou přišli nějací lidé a najednou už nás bylo zase míň, nakonec jsem zůstal zase sám. Maminka Karinka ani tatínek Mareček si se mnou nechtěli hrát a já jsem se začal nudit.

Adri vypravuje: "Jak jsem dělala zkoušku"
(Ing. Irena LUKEŠOVÁ, Psí příběhy, 26.12.2005)
>>Jednoho večera, když jsme se všichni, to jest pán s paničkou a my čtyři fenky povalovali u televize, povídá mi panička: „Poslouchej Adri, slíbila jsem napsat článek o zkouškách a nic mě nenapadá. Nechtěla bys mi s ním pomoci?“ Já na to samozřejmě nic, akorát zívnu. To tak, chodit na cvičák, jezdit po výstavách a ještě publikovat, ani mě nenapadne. Ale německá ovčanda Axa do mne drbne svým prošedivělým čumákem a povídá: „ Jdi jí to nadiktovat, je naší povinností udělat vždycky všechno, co je v našich silách.“ „Tahle životní filosofie německých ovčáků je pěkně hloupá“ zavrčí z gauče moje máma Alka, „já se celej život tvářím jako úplně blbej pes a jaktěživo po mně nikdo nic nechtěl.“ „Stejně by Adri nic nevymyslela“ praví pohrdavě rozmazlená minitoyka Veverka, „ jediný co umí, je trhat linoleum“. „A ty kadit do botníku“ vzpomenu pohotově Veverčin nejnovější hit.To lino bylo stejně starý (dva měsíce, poznámka chovatelky), ale navzdory tomu paničce s tím článkem pomůžu. Jsem totiž v jádru velice ochotný pes.

Reni
(Barbora Kamasová, Psí příběhy, 10.11.2005)
Ahoooj, víte kdo jsem?? Nevíte co? Já jsem krásný velký Boloňský psík Reni, a ještě k tomu Boloňský psík s PP, to koukáte co?? Podle paničky jsem ten nejkráááásnější pes na světě a jsem na to patřičně hrdý!!! Řeknu vám teď takové ty nepodstatné věci jako třeba - kdy jsem se narodil a tak. Vezmeme to rychle, abyste se dlouho nenudili. Tak třeba je mi jeden rok, mám hezkou srst,.... ne, dost, napíšu to pěkně a rychle.

Bettinka
(Josef Hlaváček, Psí příběhy, 27.10.2005)
Ahoj lidičky. Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o zkušenost jak vypadá svod Leonbergerů (taková předvýstava) z typicky psího pohledu. Svod byl v sobotu 20.11.2004, ale všechno začalo už dřív. Zhruba tak 5 dní předem jsem si všimla, že páníčkové jsou nějací divní. Hlavně velkej páníček. Všechno se vystupňovalo v pátek, kdy mě dvakrát(!!!) vyčesal! Osobně si myslím, že to bylo zbytečné šlechtění. Ještě mi umyl uši.

Blek, aneb severské plemeno ve víru velkoměsta
(Gabriela Svobodová, Psí příběhy, 29.07.2005)
Bleka, štěňátko roztomilého Sibiřského huskyho, jsem si pořídila ještě když jsem bydlela v domě se svými rodiči. Zpočátku se vše jevilo bezstarostně, ale po krátkém čase jsem pochopila, že vlastnit psa, když ještě nemám vlastní zázemí, není zrovna tím nejšťastnějším krokem, jaký jsem v té době mohla podniknout. V domě s námi totiž bydleli ještě babička a teta s rodinou, a tak jsem trochu zkomplikovala vztahy, které zde panovaly. Proto jsem musela o místo pro Bleka v naší rodině bojovat všemožnými prostředky.

Dobré chůvy
(Lída Švecová, Psí příběhy, 20.06.2005)
Jeleni a kavkázáci - jak to jde dohromady? Jak se snášejí? Jak jsem vůbec přišla na myšlenku si tyto psy pořídit? A proč? Celý náš příběh začíná v roce 1990 na Světové výstavě psů v Brně. Vystavovala jsem tam svého erdela Ajvíka. A jak už to na výstavách chodí, přepadl mě hlad a chuť na kávu. I vyhledala jsem příslušný stánek, samozřejmě kdo mě zná, tak ví, že řízkový, že. A v tu chvíli se zpod stolku ozvalo temné zavrčení a než jsem se stačila nadechnout, stál přede mnou pes. Tedy Pan Pes. Nádherný, hrdý, medvídek k obejmutí, ale s pohledem, který nedovolil nic jiného než v pozoru stát.

Já, Komtesa. Odběr štěněte.
(Michaela WEIDNEROVÁ, Psí příběhy, 16.06.2005)
Tak konečně nastal pro mou novou rodinu ten den s velkým „D“. Pro mě to zpočátku zase takové „D“ nebylo, no vlastně jsem spíš nevěděla co se děje a myslela si, že to jejich „D“ znamená Do auta s těmi cizími lidmi a bůhví, co mě čeká. Teprve až později jsem pochopila, že je to hlavně Domů a prostě tam, kde mě budou milovat a nedají na mě dopustit.

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie