Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
63 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 7 (z celkem 52 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|

Pes senior
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 08.10.2004)
„Je Váš dlouholetý věrný kamarád najednou klidnější a pohodlnější?“<< „Dává přednost lenošení na svém pelíšku před skotačením s ostatními psy?“<< „Stačí mu najednou daleko kratší procházky?“<< „Začínají se mu kolem pysků objevovat první bílé chloupky?“

Od šamponu k šampionu
(Pavlína VAZDOVÁ, Chovatelství, 05.10.2004)
„Pes má chlupy a pták peří“ Tak tohle se učí děti již v mateřské škole. I na naháčích najdete sem tam jemné chmýří, které se dá při troše dobré vůle považovat za srst. Mimochodem, i tak „dokonalý“ tvor jako člověk vlastní nějaké to ochlupení (když tak úpívám s depilátorem v ruce nabývám dojmu, že máme srsti přehršel). Obzvláště dámy mohou potvrdit, jak úmorná dokáže být návštěva kadeřníka, a to ho navštěvují mnohé z nás až v případě krajní nouze (tedy až ve fázi, kdy už jejich vzhled připomíná všechno možné, jenom ne tu krásnější polovinu lidstva.). Samozřejmě jsou i ženy opačně založené, ale když se tak rozhlédnu kolem sebe mám pocit, že ta první skupina je přece jen v početní převaze. Není Vám stále zcela jasné, co má tohle všechno společného s kynologií? Zaběhněte se podívat na psí výstavu, či zalistujte na stránkách psího atlasu a určitě pochopíte.

Čtyřnohý byznys
(Ing. Irena LUKEŠOVÁ, Chovatelství, 24.09.2004)
Prosperují z lidské neinformovanosti, vydělávají na psech, chovaných jako hospodářská zvířata, zneužívají lidské důvěřivosti nebo soucitu. Kdo? Množitelé, kteří se sami tak rádi nazývají "chovateli". Ale o chovatelství nemůže být ani řeči, chovatelství je nákladný koníček, kterému člověk obětuje čas a peníze. Cílem chovatele je odchovat exteriérově a povahově kvalitní štěňata, která budou skvělými představiteli svého plemene. Cílem množitele je odchovat co nejvíc čehokoli, bez ohledu na zdraví, povahu i exteriér, pouze s ohledem na vlastní zisk.

Dítě a pes?
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 22.09.2004)
V každé rodině s dětmi nebo i tam, kde děti teprve plánují a zároveň si chtějí pořídit také čtyřnohého kamaráda, jistě dříve či později vyvstane otázka budoucího soužití se psem. Jsou plemena, která děti přímo milují a mají s nimi velkou trpělivost a naopak plemena rezervovanější. Ale daleko více než na volbě plemene záleží na období vtiskávání (ještě u chovatele), následné socializaci a výchově v novém domově a individuálních zkušenostech s dětmi.

Chceme psa a co dál?
(Magdalena Šimečková, Chovatelství, 20.09.2004)
Taky stojíte před rozhodnutím pořídit si domu štěně? Chcete malé nebo velké, psa nebo fenku? Víte jak si vybrat plemeno a na co všechno si dát pozor? Poradíme Vám v dnešním článku.

Homo kynologicus
(Ing. Irena LUKEŠOVÁ, Chovatelství, 10.09.2004)
(popis, výskyt, způsob života, etologie, potrava, rozmnožování a pohlavní dimorfismus) Homo kynologicus, čili člověk - kynolog, je poměrně hojným poddruhem člověka moudrého (Homo sapiens).

Jak postupovat při výběru chovatele
(Redakce, Chovatelství, 00.00.0000)
Z chovatelského řádu: Z chovatelského řádu: Chovatel je držitel feny v době vrhu, jehož chovatelská stanice byla řádně zaregistrována u FCI. Chovatel či držitel chovného jedince je povinen pečovat o psy řádným způsobem, dodržovat podmínky hygieny a péče o zdraví zvířat a respektovat v tomto smyslu platná zákonná nařízení a vyhlášky. Dále je povinen umožnit přístup ke kontrole osobám pověřeným výborem klubu a poskytnout jim k tomu účelu úplné a pravdivé podklady a informace. Klub je oprávněn v odůvodněných případech dočasně omezit, nebo trvale zakázat chov, buď konkrétního jedince nebo celé chovatelské stanice, zjistí-li porušení řádů

|0-15|15-30|30-45|45-60|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
480  (480 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
358  (358 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
336  (336 hl.)
Odčervuji nepravidelně
327  (327 hl.)
Neřeším to
324  (324 hl.)

Celkem hlasovalo: 1825


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie