Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
67 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 53 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|

U RENTGENU STÁL, A JAK TO BYLO DÁL?
(Pavlína VAZDOVÁ, Chovatelství, 02.01.2006)
>>Tak se nám to zase v té pejskařině pěkně mele, nezdá se vám? Jen bylo vyhlášeno chvilkové vyčkávací příměří okolo pana poslance Kořistky a jeho známého návrhu zákona, vloudila se do řad chovatelů další nenápadná zprávička, která rozvířila hladinu v mnoha klubech. Chovatelé německých ovčáků mohou uchovnit i jedince s pozitivním nálezem DKK třetího stupně. Rozhořelo se mnoho diskusí na toto téma. Jedni mluvili o katastrofě, druzí o rozumném kroku (dlužno dodat, že těchto názorů bylo méně). Byť by se mohlo zdát, že je to interní záležitost příznivců jednoho plemene, pravda je zcela opačná. Pokud vím, právě německý ovčák byl jedním z prvních (ne-li úplně první) kde se začala tato anomálie (nebo nemoc?) kyčelního kloubu sledovat i tvrdě selektovat, takže se stal vzorem pro chovatele dalších plemen. A v tom je právě „jádro pudla“! Je to jako vyviklaný základní kámen. Dům sice stojí dál, ale ta stabilita už není co bývala. Nenáleží mi posuzovat, zda bylo toto rozhodnutí vedení klubu chovatelů NO správné či ne. Nejsem veterinární lékař (a popravdě ani mezi nimi není názor na tuto záležitost shodný) a důsledky, ať kladné či záporné, ukáže pouze čas, ale přesto mám svůj názor.

Výstavy - průběh
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 08.12.2005)
>>Každý výstavní den začíná v podstatě již naším odjezdem z domova. Je velmi rozumné vyjet včas a mít pro jistotu i nějakou tu rezervu pro případné problémy na cestě. Pokud to máme do místa určení opravdu daleko, není úplně od věci vyrazit už o den dříve a v klidu někde přespat a odpočinout si. On totiž pes, kterého vytáhneme po šesti hodinách jízdy autem, a který stihne sotva tak tak vykonat svou potřebu a pak s ním ještě na poslední chvíli přiběhneme ke kruhu, se jen stěží bude elegantně předvádět. Snažme se tedy přijet raději o hodinu dříve než o pět minut později. Před vstupem na výstaviště dopřejeme psovi možnost se ještě krátce vyvenčit a potom již plni očekávání a více či méně nervózní pokračujeme dovnitř. Ráda bych také upozornila, že v celém prostoru výstavního areálu se všichni psi musí pohybovat na vodítku a psi agresivní by měli být opatřeni náhubkem. Všichni vystavovatelé jsou plně zodpovědní za své psy a ručí za škody jimi eventuelně napáchané.

Výstavy - Přihláška na výstavu a co s sebou?
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 05.09.2005)
A co tedy máme vlastně udělat, chceme-li se nějaké výstavy zúčastnit? Máme pejska s průkazem původu, snažili jsme se ho co nejlépe připravit a omrkli jsme pár výstavních klání jako diváci. Máme tedy pečlivou průpravu a teď hurá do toho.

Výchova a péče o psa v rodině
(Jana Ježková ml, Chovatelství, 15.07.2005)
Proto, aby se pes stal šťastným členem rodiny, je třeba mu zajistit řádnou stravu, suché místo na spaní, dostatek pohybu a láskyplnou péči. Aby bylo zaručeno, že psa budou mít všichni rádi a že dobře zapadne do životního stylu rodiny, bylo by dobré, kdyby rodina uspořádala předem poradu, při níž by určila plemeno, velikost a případnou funkci psa, dále zda se má jednat o psa dlouhosrstého či krátkosrstého, fenu nebo psa, voříška nebo čistokrevné plemeno.

Výstavy - Příprava psa na výstavu
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 03.07.2005)
Samotné přípravě na výstavy předchází ještě jedna neméně důležitá záležitost a to pořízení vhodného štěňátka s výstavními předpoklady. Samozřejmě mnoho lidí neplánuje výstavní kariéru svého psa dopředu a rozhodnou se až později, zcela spontánně. Pokud ale patříte mezi ty, kteří o tom alespoň uvažují, měli byste se na to zaměřit už při výběru štěněte a svůj úmysl oznámit chovateli.

Výstavy - Úvod
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 27.06.2005)
Výstavy, přehlídky, svody a bonitace umožňují vyhodnocení výsledků chovu psů jednotlivých plemen a tím přispívají k chovatelské činnosti. Výstavy reprezentují kynologii před veřejností, propagují ji a přispívají k povzbuzení zájmu o chov a držení jednotlivých plemen psů.<<
Výňatek z výstavního řádu ČMKU – článek 1

Příbuzenská plemenitba – aktuální strategie v chovu?
(Gisbert Langheim, Chovatelství, 03.06.2005)
Ohledně užitečnosti a rizik příbuzenské plemenitby bylo již zveřejněno mnoho, avšak většina článků na toto téma končila u všeobecnosti. Já budu ve svém příspěvku popisovat strategii chovu v německém hovawart klubu RZV (pozn. překl. dále jen RZV) vzhledem k příbuznosti.

STŘEDOASIJSKÝ PASTEVECKY PES
(Eva Handlová, Chovatelství, 09.05.2005)
Jsem velmi ráda a zároveň i hrdá, že mám ve své smečce toto překrásné, mohutné, hrdé a majestátné plemeno s velice silnou osobností. Můžu se dokonce pochlubit dvěma představiteli tohoto plemene – psem Batyrem a fenkou Čakrou. Fena pochází z linie turkmenských alabajů. Jsou to nekompromisní, nepřekonatelní a skvělí hlídači, na které se jejich lidská smečka může plně spolehnout a může se cítit v bezpečí. Když vám okolo domu pobíhá párek "střeďáků", nemusíte se bát nechat otevřený dům a jít nakoupit, či kamkoli jinam a na jak dlouho chcete. Můžete mi věřit, že i ten nejodvážnější chlubílek, který mi tvrdil, že se jich bát nebude a že klidně půjde na pozemek, že se ve psech vyzná, a že pes který štěká, nekouše, tak jakmile viděl Batyrka a Čakrušku škaredíc se na něj za plotem, velice rychle si svůj záměr rozmyslel. Když k nám přijde návštěva, psa zavíráme do kotce, fena může v naší přítomnosti zůstat puštěna. Očichá si příchozí a jakmile vidí, že ti cizí nejdou sníst její páníky, nechá je na pokoji a příliš si jich nevšímá. Ale vždy si lehne, třeba v létě na zahradě, v blízkosti rodiny a návštěvníků, kdyby náhodou něco…Psi bývají více dominantní a, jak je to i u našeho Batyrka, nemívají pochopení pro vetřelce, ať je to návštěva či lupič.

Malý a velký pes
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 04.04.2005)
Malý a velký pes. Myslím tím skutečně kohoutkovou výšku našich psů danou příslušností k určité rase. Někdo dává přednost plemenům vyloženě malým, jiný zase středním a větším. Všichni tito pejskové se ale spolu navzájem prakticky denně setkávají ve městě v parku nebo na procházkách v lesích a na polích. Měli by se tedy naučit se k sobě navzájem správně chovat a k tomu jim musíme dopomoci my - jejich majitelé.

Varování pro všechny chovatele a majitele psů
(Pavlína Červinková, Chovatelství, 17.02.2005)
Tento text je určen pro všechny chovatele bez ohledu na plemeno. Je určen zejména pro chovatele psů, kteří své odchovy opečovávají s velkou láskou a není jim lhostejný osud štěňátek, která skrze nás přichází na svět pro radost a ne proto, aby se stala pouhým zbožím pro ziskuchtivé lidi, pro které jsou peníze zákon.

Poradce chovu by měl být taky člověk
(Lída Švecová, Chovatelství, 14.02.2005)
Chovatele bych roztřídila na tři druhy. První druh je chovatel, pro něhož je chov koníčkem. V souladu s chovatelským řádem ČMKU, aniž by na to ve skutečnosti pomyslel, se snaží, aby budoucí miminka byla co nejkrásnější, aby předčila svoje rodiče. Aby jeho snažení bylo opravdu účinné sám si nastuduje něco z genetiky a rozhled o plemeni má na úrovni samotného poradce chovu, ne-li hlubší. Pro takového chovatele je poradce chovu vlastně jen úředník, který mu na krycí list napíše psa, kterého si chovatel sám určí. Druhým druhem chovatelů se moc zabývat nebudu – všichni je známe. Kvantita je pro ně důležitější než kvalita, a pro svoje fenky volí krycí psy podle počtu titulů, bez ohledu na to, jestli se daný pár k sobě skutečně hodí. Třetí kategorií chovatelů jsou chovatelští začátečníci a chovatelé víceméně náhodní.

Sakramenty, sakramenty, všude samé exkrementy !!!
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 21.01.2005)
Můj dnešní příspěvek by nám, pejskařům, měl dát především námět k zamyšlení nad námi samotnými. Nejsou také občas námitky běžných občanů – nepejskařů naprosto oprávněné? V tomto případě bohužel ano. Jistě se mnou budete souhlasit, že elegantní lodička madam směřující na autobus do práce, obalená čímsi, pro co v tu chvíli asi neexistuje slušný a spisovný český výraz, se rozhodně nesetká s pochopením pro naléhavou potřebu našeho psa a ani nezlepší mínění nekynologické veřejnosti vůči nám.

Vánoční a novoroční přání
(Redakce, Chovatelství, 22.12.2004)
Na plotně purpura, na míse cukroví<< a znějící koleda každému napoví,<< že již brzy rozsvítí se stromeček,<< kde každý jistě najde nějaký ten dáreček,<< děti i dospělí od rána do šera<< nemůžou dočkat se Štědrého večera.

Štěně
(Jana DRVOTOVÁ, Chovatelství, 24.11.2004)
Pokud si člověk kupuje televizor, automobil, video nebo jakoukoliv jinou, poněkud dražší, věc, nejprve si zjišťuje informace o tomto výrobku. V případě, že si kupujeme živého tvora postupuje většina z nás, bohužel, zcela obráceně. Nejprve si domů přineseme malé klubíčko a pak se začneme divit, že tak roztomilý tvoreček dělá doma loužičky a cupuje boty a začneme se shánět po nějakém návodu k použití ve stylu „snadno a rychle“. Přitom ještě předtím, než padne rozhodnutí o koupi štěněte, bychom si měli ujasnit tři základní věci.

Zahrada nenahrazuje procházku
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 01.11.2004)
Mnoho majitelů psů se zcela mylně domnívá, že když mají kolem svého domu zahradu, není nutné se psem chodit na procházky. A to je právě omyl! „Však on se tam může dostatečně vyběhat!“ slyším velmi často. Částečně je to sice pravda „může“, ale „nemusí“ a rozhodně to dělat nebude.

|0-15|15-30|30-45|45-60|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie