Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
49 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 53 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|

Výstavní úprava shih-tzu aneb malá abeceda pro vystavovatele začátečníky - 1.část
(Petra Sumeráková, Chovatelství, 14.09.2006)
Pokud se rozhodnete svého šicího mazlíčka připravit na výstavní kariéru, čtete tyto řádky správně. Jestli jste úplný začátečník, bude se Vám možná z té přemíry informací motat zpočátku hlava, ale pakliže vytrváte a Vaše výstavní nadšení neopadne po prvním nezdaru- budete se zcela jistě po čase radovat z úspěchů

Proč štěňátko s PP a ne bez PP???????
(Petra Sumeráková, Chovatelství, 28.08.2006)
Věčné dilema a jedna z prvních otázek,kterou si kladou budoucí majitelé štěňátek a pejsků......a také věčné téma chovatelů, kteří se to zájemcům o štěňátka snaží vysvětlit. << Takže trošku malé osvěty a vysvětlení této záhady i na našich stránkách!<< Vše začíná tím, že budoucí majitelé nechtějí pejska na výstavy, ale pro potěšení a jako mazlíčka do rodiny- na co tedy kupovat "drahého papíráka". << Jenže on to není zdaleka takový luxus a zbytečnost pořizovat si chlupatý přírůstek do rodiny s rodokmenem a jak později vysvětlím, leckdy Vás vyjde na menší peníze než ten "pouhý bezpapírák",čemuž nejdříve málokdo uvěří.

Určení optimálního dne krytí fen
(Vladimíra Tichá, Chovatelství, 16.06.2006)
Z přehledů, které vedou někteří poradci chovu, i z dotazů, se kterými se majitelé fen obracejí na veterinární pracoviště, vyplývá, že v posledních letech klesají počty zabřezlých fen.

Jak postupovat při výběru chovatele
(Vladěna Jalůvková, Chovatelství, 24.05.2006)
Zchovatelského řádu: Chovatel je držitel feny v době vrhu, jehož chovatelská stanice byla řádně zaregistrována u FCI. Chovatel či držitel chovného jedince je povinen pečovat o psy řádným způsobem, dodržovat podmínky hygieny a péče o zdraví zvířat a respektovat v tomto smyslu platná zákonná nařízení a vyhlášky. Dále je povinen umožnit přístup ke kontrole osobám pověřeným výborem klubu a poskytnout jim k tomu účelu úplné a pravdivé podklady a informace. Klub je oprávněn v odůvodněných případech dočasně omezit, nebo trvale zakázat chov, buď konkrétního jedince nebo celé chovatelské stanice, zjistí-li porušení řádů

Základní modely v chovu psů
(Redakce, Chovatelství, 08.05.2006)
>>Chov psů neznamená pouze páření dvou jedinců opačného pohlaví kvůli produkci štěňat. Takový přístup by způsobil pád mnoha plemen. Chov je vlastně umění, které vyžaduje znalosti genetiky, pokrevních linií aj., ale hlavně lásku ke psům. Na chovatelích leží zodpovědnost za budoucí generace psů. Při nepromyšleném chovu, při páření nemocných a jinak postižených jedinců by se brzy vytratila odolnost a vlastnosti daného plemene. V následujících stránkách si Vám dovoluji nastínit několik rozdílných názorů na různé druhy plemenitby. Problematika je pojata obecně, nezúžena jen na chov pražských krysaříků, ale samozřejmě obecně platné zásady mohou být vodítkem při Vašem rozhodování, jak postupovat v chovu pražského krysaříka.

ČMKU sděluje chovatelským klubům!
(Redakce, Chovatelství, 05.05.2006)
Platnost stávajících klubových chovatelských řádů končí k 01. 03. 2006 /podle platné legislativy ČR/. K tomuto datu končí i platnost Chovatelského řádu ČMKU. Od 01. 03. 2006 bude platný Řád na ochranu zvířat při chovu ČMKU. Tento řád podléhá schválení ÚKOZ a bude platný pro všechny členské subjekty ČMKU. Kluby si mohou následně zpracovat své vlastní řády, které budou opět podléhat schválení ÚKOZ.

Národní registr Komory veterinárních lékařů ČR a centrální evidence čipovaných zvířat
(MVDr. Michal Čáp, Chovatelství, 07.04.2006)
Národní registr Komory veterinárních lékařů České republiky (NR KVL ČR) je instituce, která zajišťuje veškerou agendu kolem zvířat čipovaných v České republice. Registr je profesionálně a odpovědně veden, jeho činnost je garantována právě Komorou vet. lékařů (KVL). Pod NR KVL spadá i centrální evidence očipovaných zvířat. Sídlí na adrese 120 00 Praha 2, P.O.BOX 132, tel. 0326/307316, mobil 0602/611053. Komora veterinárních lékařů má sídlo v Brně na adrese Palackého 1-3, 612 00 Brno, tel. 05/415 61 111, www.vetkom.cz, e-mail:vetkom@mbox.vol.cz

Jak můžeme nejlépe pomoci feně při porodu?
(MVDr. Michal Čáp, Chovatelství, 29.03.2006)
Krytí, březost a porod jsou ve frekvenci otázek na veterinární lékaře stálým „evergreenem“. Ne všichni, kdo mají doma březí fenu, jsou zkušení chovatelé, kteří mají za sebou x vrhů svých fen a krom normálního fyziologického porodu se setkali i s různými komplikacemi a nepříjemnostmi. Většina majitelů zažije krytí, graviditu a porod své feny jednou či dvakrát za život. S termínem blížícího se porodu se snaží získat informace v knihách a časopisech, od ostatních pejskařů v parku, od známých či na internetu. Materiálů je mnoho, často se zásadně v informacích rozcházejí a jejich rozdílnost vyvolává u běžného chovatele mnohé otázky a mnohdy i beznaděj, zdali vše při porodu fenečky zvládne a pozná.

Čipování
(MVDr. Michal Čáp, Chovatelství, 24.03.2006)
>>Metoda RFID (radiofrekvenční identifikace) je moderním způsobem označování zvířat všech druhů. V České republice se nejvíce používá u psů a její obliba stále roste. Tuto metodu doporučuje i Mezinárodní kynologická federace (FCI).

Príbuzenská plemenitba, alebo už nás neprekvapí 3:3,4
(Jozef Šuster, Chovatelství, 20.03.2006)
>>Často je zatracovaná, inými zase velebená. Zabíja, alebo povznáša? Šľachtí, alebo je cestou ku skaze? Tieto otázky si kladú čím ďalej tým viac chovatelia a šľachtitelia azda všetkých druhov domácich zvierat. Odpoveď hľadajme v múdrosti, ktorú už poznali naši predkovia pred sto rokmi. Vystihuje ju veta: „Príbuzenská plemenitba je ostrým nástrojom v rukách chovateľa, s ktorým sa dá veľmi rýchlo priblížiť k vytúženému ideálu, ale môže byť tiež nástrojom skazy.“<<

Výstavy- Šampionát
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 10.03.2006)
Řád pro udělování titulu " ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION " Řád pro udělování titulu " ČESKÝ ŠAMPION " Řád pro udělování titulu " ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION " Řád pro mezinárodní šampionát

UMELÝ ODCHOV ŠTENIAT - je náročný, ale dá sa zvládnuť
(Dominika Šusterová, Chovatelství, 01.03.2006)
>>Tí z vás, ktorí chovajú psov, najmä sučky, zvyčajne túžia aj po šteniatkach. Keď sa pre ne rozhodnú, sú veľmi radi, že budú mať ďalší prírastok do rodiny. Ale keď konečne nový život príde na tento svet, nie je to vždy len radostná udalosť. Chovatelia, ktorí už odchovali niekoľko vrhov, to iste potvrdia. Nechcem tým povedať, že za pokus to nestojí čo i len raz za život sučky.

Výstavy - klasifikace a hodnocení
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 10.02.2006)
>>Velmi důležitou součástí výstav a to, proč tam vlastně jedeme je, abychom získali odborný posudek exteriéru našeho psa. Každý takový posudek se zakončuje zadáním tzv. známky a rovněž barevným označením (nejčastěji stužka). Účast na výstavě a tím pádem stupeň získané známky jsou také jednou z podmínek zařazení psa do chovu nebo do příslušné třídy chovnosti a to vždy podle specifik daného plemene.

Jak tomu zabránit...?
(Redakce, Chovatelství, 26.01.2006)
>>Tento smutný příspěvek jsme objevili v sekci "chovatelství" jako reakci na článek "Varování pro všechny chovatele". Napsala nám ho paní Alexandra a my si myslíme, že by si ho měli přečíst všichni, a zejména ti, kdo hledají nové majitele pro svá štěňátka. Je nám jasné, že najít dobrého budoucího páníčka je přinejmenším stejně těžké jako najít výborného chovatele. Snažte se ale, prosím, získat co nejvíce informací o zájemcích o vaše psí miminka, aby se příběhy, jako je tento nebo jemu podobné, nestávaly anebo stávaly co nejméně.

Výstavy- Druhy výstav a výstavní třídy
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 05.01.2006)
>>V České republice může výstavu pořádat jakákoliv kynologická organizace, která je začleněna pod hlavičkou ČMKU, potažmo tedy pod FCI, a je právním subjektem. Tato organizace pak musí v předem stanoveném termínu podat žádost o uspořádání konkrétní výstavy na sekretariát ČMKU. Dodržuje se však obecně platné pravidlo o určitých chráněných termínech pro již zavedené a pravidelně se opakující mezinárodní a národní výstavy. Veškeré pořádané výstavy na území naší republiky se uvádějí v tzv. katalogu výstav, který se zveřejňuje vždy do 1.ledna na stránkách ČMKU, ale i v lednovém čísle odborných kynologických časopisů Pes přítel člověka a Svět psů. Za veškerou přípravu, organizační a technické zabezpečení, průběh a poté i likvidaci výstavy zodpovídá pořadatel

|0-15|15-30|30-45|45-60|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1442  (1442 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1138  (1138 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
904  (904 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1015  (1015 hl.)
Neřeším to
999  (999 hl.)

Celkem hlasovalo: 5498


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie