Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY





 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
63 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 149 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|

Účinky přírodních produktů na zdraví psa
(Redakce, Zdraví, 08.03.2006)
Dnes není již žádným tajemstvím, že stejně jako lidský organismus reaguje i organismus psa velmi pozitivně na celou řadu přírodních produktů. My bychom vám dnes rádi nabídli v tomto směru některé již potvrzené informace a poznatky: Česnek– je velmi účinný při problémech s játry a rovněž přispívá k ochraně srdce. Přesněji řečeno se jedná o látku Alicin, kterou česnek ve velké míře obsahuje. Borůvky a brusinky – dokážou bojovat např. proti infekcím v močových cestách, podporují činnost mozku a mají schopnost ničit volné radikály. Obsahují totiž velké množství antioxidantů . Podklady pro zveřejnění těchto informací poskytla firma STAZ, s.r.o.

Výživa jako rizikový faktor vzniku ortopedických problémů v období růstu velkých a gigantických plemen psů.
(MVDr. Jan Beránek, Zdraví, 06.02.2006)
>>Štěňata velkých plemen psů jsou v období růstu zatížena rizikem ortopedických problémů. Toto zatížení je neporovnatelně vyšší, než u ostatních plemen, která v dospělosti dosahují hmotností do 10 – 15 kg. >>Vznik onemocnění v pubertálním věku je vázán na tři skupiny faktorů. Je tedy zřejmé, že odhalit jednu příčinu, která se v určitém případě podílí na vzniku onemocnění je nesnadné, většina ortopedických problémů v tomto věku je svým založením multifaktoriální. Ideální přístup k rostoucím psům velkých a gigantických plemen je tedy založen na důsledné prevenci rizik, která jednotlivě nebo ve vzájemné kombinaci mohou vést k onemocnění. Je třeba si uvědomit, že se jedná pouze o snížení pravděpodobnosti, tedy ne úplné odstranění rizikovosti. Na druhé straně štěňata predisponovaná k danému onemocnění nemusí nutně vykazovat ortopedické problémy. Jednoduše řečeno, i majitel, který se důsledně snaží postupovat podle daných zásad, může mít nemocné zvíře. Statisticky je však nezvratně prokázáno, že minimalizace nepříznivých faktorů prostředí a důsledná prevence onemocnění, vede k výraznému poklesu výskytu ortopedických onemocnění v populaci psů velkých a gigantických plemen.

Herpesvirové úhyny štěňat, jak jim předcházet aneb mohou feny špatně zabřezávat díky herpesviru?
(Vítězslav Novák, Zdraví, 23.01.2006)
>>Herpesvirové onemocnění je akutní virové onemocnění, které postihuje především sající štěňata a způsobuje jejich náhlé úhyny. Rovněž tak postihuje i dospělé jedince, kde napadá respirační systém a především reprodukční orgány (feny) , jejichž následkem jsou sterility, potraty a porody málo životaschopných mláďat. Dospělí jedinci většinou klinicky neonemocní, ale mohou být celoživotními rezervoáry viru.

Herpes virus u psů
(Michaela WEIDNEROVÁ, Zdraví, 29.10.2005)
Úvod Nedávno jsem měla možnost zúčastnit se kongresu pro chovatele psů, na kterém byly probírány různé zdravotní problémy. Následně jsem se hlouběji zaobírala problémem, který by, podle mého názoru, neměl zajímat pouze chovatele, ale obecně všechny majitele psů. Zdrojem mých informací jsou převážně publikace z veterinární medicíny. Početné práce, které se dají vyhledat na internetu, ukazují různorodost a zájmy, které se věnují tomuto zdravotnímu problému. Susanne Müller, poradce chovu

Lékárnička na cesty.
(Pavla Gašpárková, Zdraví, 22.09.2005)
Jezdím spolu se svým psem na výlety, dovolené a různé psí akce. Jak už to v životě se psím kamarádem bývá, občas se něco přihodí (ať už zatržený dráp, rozřízlá packa, škrábance od větví v lese nebo i nějaké ty šrámy po psí šarvátce). Pak je potřeba poskytnout svému kamarádovi první pomoc, proto jsem sepsala obsah naší lidsko-psí lékárničky na cesty.

Bylinná léčba VI.
(Michaela KONČULOVÁ, Zdraví, 30.06.2005)
Převzato od Dorwest Herbs - výrobce bylinných přípravků a doplňků pro psy a kočky. TRÁVENÍ Zdravé trávení je základní podmínkou proto aby každý živočich využil výživných látek obsažených v potravě. Některá plemena mají citlivější trávení a proto je mu nutné věnovat pozornost. Podávání obilovin a masa v jedné dávce způsobuje kvašení takže rozdělení krmné dávky na dvě – obiloviny a maso je prvním krokem ke zdravému trávicímu traktu. PRÁŠEK Z KŮRY STROMŮ, který je velice výživný a neobsahuje žádný tuk, je přírodní bylinný suplement, který se používá ke zlepšení absorpce střeva, zvýšení potravní tolerance a pomáhá využít výživné látky v potravě. Pokud je podáván denně, zpomalí pohyb potravy trávicím traktem. Pro udržení správného trávení podávejte DIGESTIV.

Bylinná léčba V.
(Michaela KONČULOVÁ, Zdraví, 23.06.2005)
Převzato od Dorwest Herbs - výrobce bylinných přípravků a doplňků pro psy a kočky. POŠTÍPÁNÍ HMYZEM Psi většinou s potěšením honí hmyz a často utrží nějaké to bodnutí. Většinou je neškodné, ale existuje riziko anafylaktického šoku po štípnutí včelou nebo vosou. V takovém případě je nutná veterinární pomoc. Malá poštípání desinfikujte ČESNEKOVOU ŠŤÁVOU a podívejte se do naší homeopatické lékárny, kterou možná máte ve své krabičce první pomoci.

Bylinná léčba IV.
(Michaela KONČULOVÁ, Zdraví, 09.06.2005)
Převzato od Dorwest Herbs - výrobce bylinných přípravků a doplňků pro psy a kočky. OBEZITA Obezita se stává častým problémem našich čtyřnohých přátel a je způsobena převážně špatnou skladbou krmiva a nedostatkem pohybu. Pokud je pes nebo kočka poněkud širší než by měl být, stačí vynechat z denního příjmu krmiva pamlsky, krmit stravou odpovídající životnímu stylu a zavést jeden postní den v týdnu. Existuje celá řada komerčních dietních formulací, které pomohou tento problém řešit. MOŘSKÁ ŘASA KELP obsahuje sušené chaluhy a extrakt z chaluhy a měla být součástí každé dietní stravy, protože pomáhá při snižování váhy. Vzhledem k tomu, že každá dietní strava je o něco ochuzená, doporučujeme přidávat také doplněk jako KEEPER‘S MIX, který zaručí dobrou kondici psa po celou dobu diety.

Chrupavky chránící látky ve výživě jezevčíků
(MVDr. Pavla Radová, Zdraví, 30.05.2005)
Nutriční doplňky, konkrétně tak zvané chondroprotektiva - chrupavky chránící látky, jsou v posledních letech často diskutovaným tématem ve výživě lidí i zvířat. U psů je zdůrazňována vhodnost jejich pravidelného podávání hlavně u velkých a obřích plemen. Ale i psi menšího vzrůstu trpí na onemocnění pohybového aparátu, kterým lze podáním těchto látek předcházet či zmírňovat jejich klinické projevy. Speciálně u jezevčíků se velmi často setkáváme s onemocnění meziobratlových plotének nazývaným protruze/extruze disku neboli výhřez meziobratlové ploténky. Jedná se o vážné onemocnění, které výrazně omezuje pohybovou aktivitu zvířete, je velmi bolestivé a v mnoha případech má za následek dokonce ochrnutí, pomočování a podobně. Domnívám se tedy, že časné preventivní podávání preparátů obsahujících kolagen a glukosamin, jako látky dodávající pojivovým tkáním pohybového aparátu (meziobratlovým ploténkám, kloubním chrupavkám, vazům…) základní vlastnosti – pevnost a pružnost, může výrazně přispět ke spokojenému životu jezevčíků, ať už se jedná o domácího mazlíka nebo aktivního loveckého psa.

Bylinná léčba III.
(Michaela KONČULOVÁ, Zdraví, 26.05.2005)
Převzato od Dorwest Herbs - výrobce bylinných přípravků a doplňků pro psy a kočky. LÍNÁNÍ Kočky i psi mají srst aby je chránila před chladem a před poraněním kůže. Stav srsti odráží celkový zdravotní stav zvířete. Pokud zvíře neustále líná, může to značit zhoršený zdravotní stav a měl by se řešit. Srst roste především na podzim aby bylo zvíře chráněno v zimě před chladem. Línání většinou přichází na jaře. Je mnoho důvodů proč zvíře líná a proč mu řídne srst. Pokud zvíře držíte ve vytápěném prostoru, bude línat průběžně celý rok. PUPALKA DVOULETÁ pomáhá snižovat línání a zlepšuje kvalitu srsti. Během podzimu a zimy podávejte MOŘSKOU ŘASU KELP, zlepšuje kvalitu srsti a pigmentaci.

Bylinná léčba II.
(Michaela KONČULOVÁ, Zdraví, 18.05.2005)
Převzato od Dorwest Herbs - výrobce bylinných přípravků a doplňků pro psy a kočky. EPILEPSIE >>Každé zvíře trpící epilepsií musí být pod lékařským dohledem. SCULLCAP&VALERIAN jsou tablety používané jako doplněk ke klasickým lékům. Díky této kombinaci bylo v mnoha případech možné snížit dávky léků a tím i zmírnění vedlejších účinků těchto léků. K dispozici máme klinická data která můžeme poskytnout kterémukoli veterináři na požádání. .

Bylinná léčba I.
(Michaela KONČULOVÁ, Zdraví, 04.05.2005)
Převzato od Dorwest Herbs - výrobce bylinných přípravků a doplňků pro psy a kočky. ALERGIE >>Zdá se, že je v posledních letech stále více a více psů i koček citlivých na nejrůznější látky se kterými přicházejí do styku - ať už je to v prostředí ve kterém žijí nebo v potravě. Psi přitom trpí alergiemi na nějakou složku potravy častěji než kočky. V takových případech se osvědčil přechod na přirozenou stravu kde je výrazně nižší obsah aditiv. V případě kontaktní alergie je jediným řešením identifikace látky způsobující alergickou reakci a odstranění tohoto alergenu z dosahu zvířete. Zjištění alergenu je ale v praxi velice složité. Mnoho alergií způsobuje u psů podráždění kůže spojené s infekcí. Pomoci v tomto případě může VÝTAŽEK Z ČESNEKU A PÍSKAVICE, který působí proti infekci a ZELENINOVÉ TABLETY, které snižují podráždění. Oboje dávkováno jako při léčbě.

Problematika vlivu nutričních komponent na vývoj a funkci kloubů
(MVDr. Tereza Šnepová,www.alavis.cz, Zdraví, 14.04.2005)
Jak již bylo zjištěno, vysoké procento zástupců psů velkých a obřích plemen trpí některým kloubním onemocněním. Choroby kloubů se ani v nejmenším nevyhýbají psům menších a trpasličích plemen. Naopak, jsou choroby, které postihují téměř výhradně malá plemena!

Pes a dárcovství krve II.
(MVDr. Hanuš Velebný, Zdraví, 14.03.2005)
Transfúze krve, dárcovství, krevní banky, krevní skupiny to všechno jsou pojmy, které nikomu z nás nepřipadají neznámé. Že lze podáním krve zachránit lidský život ví asi každý, ale že je něco podobného možné i u psů možná mnozí z vás netušili.

Pes a dárcovství krve I.
(MVDr. Hanuš Velebný, Zdraví, 21.02.2005)
Transfúze krve, dárcovství, krevní banky, krevní skupiny to všechno jsou pojmy, které nikomu z nás nepřipadají neznámé. Že lze podáním krve zachránit lidský život ví asi každý, ale že je něco podobného možné i u psů možná mnozí z vás netušili.

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1134  (1134 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
897  (897 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1013  (1013 hl.)
Neřeším to
991  (991 hl.)

Celkem hlasovalo: 5475


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie