Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
61 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 149 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|

Není váš pes alergik?
(MVDr. Petr Vokoun, Zdraví, 14.08.2006)
Alergie neboli přecitlivělost spojená s nadměrnou reakcí těla na nejrůznější látky z okolního prostředí není jen výsadou člověka. S projevy alergií se bohužel stále častěji potýká i veterinární medicína. Zařazení mezi „civilizační“ choroby podporuje i skutečnost, že postihuje domácí zvířata, nejvíce spojená s člověkem a jeho konáním - psy, kočky a koně. Právě u psů jsou případy alergií nejčastější, a proto i nejlépe prostudované

MÉ ZKUŠENOSTI S TORZÍ ŽALUDKU A SLEZINY
(Magda Horká, Zdraví, 10.08.2006)
Ridgeback bohužel patří mezi plemena, které torze postihuje poměrně ve vysokém procentu. Jelikož jsem za poslední dobu měla u svých dvou psů tři torze - jednu z toho sleziny, tak jsem se začala o příčiny trochu zajímat

Praktická oftalmologie psa - dědičné choroby
(MVDr. Jiří Beránek, Zdraví, 07.08.2006)
Veterinární oftalmologie je disciplína s úzkou návazností na podrobné vyšetření celkového stavu organismu , s velkými nároky na odborné znalosti veterinárního lékaře a na přístrojové vybavení jeho ambulance. Vyšetření oka je vždy nutná součást komplexního celkového vyšetření organismu, protože na očích se můžeme setkat jak s projevy celkového onemocnění (psinka, alergie, diabetes mellitus, intoxikace, hepatitis, dehydratace, přítomnost parasitů), tak s projevy postižení očního bulbu a jeho přídatných ústrojí

Můžeme se nakazit od psa?
(MVDr. Petr Vokoun, Zdraví, 03.08.2006)
Často vídaný “ Zákaz vstupu se psy!” kamkoliv má vesměs jedno společné – nikdo není schopen tento zákaz konkrétně zdůvodnit. Neurčité prohlášení o možném přenosu “mnoha infekcí” nemá totiž ve skutečnosti ani odborné opodstatnění. Myslím si, že jde spíše o tradované hodně staré předsudky. Navíc jsem přesvědčen, že zdraví člověka je především nebezpečný zase jenom člověk.Připomeňme si jen možné skryté nosiče viru žloutenky, salmonel, bakterií tuberkulózy, parazitů, kožních plísní. Jak je to tedy doopravdy s možnostmi přenosu běžných známých původců infekcí ze psa na člověka v našich poměrech? Výčet i pořadí infekcí jsme seřadili podle nejčastějších dotazů veřejnosti na možné souvislosti mezi onemocněním některého člena rodiny a jeho úzkým stykem se psem.

Když má pes žízeň .........
(MVDr. Petr Vokoun, Zdraví, 27.07.2006)
Pane doktore, už nevím, co si počít. Ten náš pes doslova kudy chodí, tudy čurá a vypil by snad kbelík vody najednou! Už to nejde dál! To víte, v bytě!“ běduje paní nad svým desetiletým boxerem.

Co dělat s nadváhou?
(MVDr. Petr Vokoun, Zdraví, 21.07.2006)
Jeden z Murphyho zákonů, že „Pes má hlad ustavičně, i tehdy, když zrovna spí“ je asi nadsazený. Ale řekněte, nejsou neodolatené „psí oči“ hypnotizující každé sousto nesené k vašim ústům, protože pes má neutále dojem, že vy se nechutně přejídáte, zatímco on hladoví. Bohužel důsledkem naší slabé vůle a psí vytrvalosti jsou pak plíživě přibývající tukové zásoby, až je z toho nakonec nadváha, čili obezita. Je vypozorováno, že problém bývá oboustranný podle známé zkušenosti „jaký pán, takový pes“.

Proč se ten náš pes pořád drbe?
(MVDr. Petr Vokoun, Zdraví, 13.07.2006)
Nasnadě může být jízlivá odpověď: "Protože má blechy!" Nemusíte se hned urazit! I na opečovávaného psa může přesednout blecha od sousedova psa, od koček či od ježků na zahradě. Takže kontrola zablešení je vždy na prvním místě, pokud není pes chráněn dlouhodobě působícími odpuzujícími prostředky. Pokud však blechy jako příčinu svědění spolehlivě vyloučíme, nastává složitější situace. Psí drbání může mít mnoho dalších i zdánlivě odlehlých příčin, a bývá i pro veterináře jedním z diagnostických oříšků.

Onemocnění kůže a úprava srsti psů
(Vladimíra Tichá, Zdraví, 03.07.2006)
Onemocnění kůže patří k nejčastějším příčinám, pro které majitelé psů navštíví veterináře. Až na výjimečné případy většinou nejde o onemocnění, které by pacienta závažně ohrožovalo, ale určitě lze říci, že kožní potíže psovi život značně znepříjemňují a dokážou velmi obtěžovat i jeho okolí. Do této oblasti patří například zvýšená svědivost, která má nepříjemný dopad na psa i na stav nervů jeho majitele. Lidem vadí i onemocnění často provázená nepříjemným zápachem a třeba i to, že leckomu se pes s nemocnou kůží vysloveně oškliví a že i v případech, kdy nejde o záležitost infekční, mají obavy z nakažení.

Torzia žalúdka
(Martina Babíková, Zdraví, 14.06.2006)
>>Pretočenie žalúdka je jedným z najväčších nebezpečenstiev predovšetkým pre veľké plemená psov. O príčinách a možnostiach prevencie tohto, často smrteľného, ochorenia sa vedú na Internete rozsiahle diskusie. Torzia žalúdka (angl. "bload") je pravdepodobne podmienená geneticky, do hry však vstupujú aj rizikové faktory, ako je stres, preťaženie, nevhodná strava, nevhodný čas kŕmenia či napájania, ale aj súhra nešťastných náhod.

Dědičné oční vady
(MVDr. Jiří Beránek, Zdraví, 05.06.2006)
V posledních několika letech se zájem chovatelů a chovatelských klubů obrací stále více na problematiku zdraví a dědičnosti zdraví psů. Vizitka zdravého jedince a chovu, nezatíženého dědičnými onemocněními, se stává prestižní záležitostí. Veterinární lékaři, specializující se na ortopedii, ve spolupráci s chovatelskou veřejností postupně vytvořili systém kontroly a prevence plemenitby před exploatací pohybovými potížemi DKK (dysplazie kloubu kyčelního) a případně DKL (dysplazie kloubu loketního). Stejně tak je metodicky rozpracován a u řady plemen již v praxi aplikován diagnostický a zároveň ozdravný program dědičných očních vad.

Letní nástrahy II.
(MVDr. Michal Čáp, Zdraví, 29.05.2006)
Aneb co na naše psy během pozdního jara a léta dále číhá?

Péče o fenu po kastraci
(MVDr. Michal Čáp, Zdraví, 19.05.2006)
>>Kastrace (latinsky ovariohysterektomie) je operativní zákrok prováděný v celkovém úplném znecitlivění (narkose). Principem operace je otevření dutiny břišní a vyjmutí všech rozmnožovacích orgánů, tj. obou vaječníků, vejcovodů, obou děložních rohů a děložního těla. Vykastrovaná fena nemůže mít již nikdy štěňata a neprojeví se u ní pohlavními hormony vyvolané rozmnožovací pudy.

Letní nástrahy I
(MVDr. Michal Čáp, Zdraví, 15.05.2006)
S blížícím se létem se začnou ordinace veterinárních lékařů plnit pacienty s problémy, které se každoročně stále dokola opakují a majitelé každoročně stále dokola dělají stejné chyby. Rád bych v tomto praktickém povídání na některé problémy upozornil a poradil, jak se jich vyvarovat. Takže co na naše psy během pozdního jara a léta číhá?

Očkování a imunita.
(MVDr. Michal Čáp, Zdraví, 24.04.2006)
Očkování neboli vakcinace je cílená snaha aplikací vakcíny neboli očkovací látky navodit lepší a vyšší ochranu organismu proti vybraným infekčním nemocem bakteriálním, virovým či parazitárním

Blechy, blechy, blechy.......aneb, co s nimi
(MVDr. Michal Čáp, Zdraví, 10.04.2006)
S blechami se dozajista u svého psa setká každý chovatel. Zablešeni jsou i psi i feny vybraných chovů vzácných a drahých plemen, stejně jako obyčejní voříšci běhající poslušně za svou paničkou po parku.

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie