Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
80 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 149 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|

Veterinární alternativní medicína a její použitelné metody – 1. Část
(ing. Luboš Drmla, Zdraví, 20.09.2007)
Veterinární alternativní medicína – lze vůbec tento termín používat v souvislosti s léčbou psů prostřednictvím metod alternativní medicíny? Zkusme tuto oblast spolu následovně projít a odpovědět si na tuto otázku. Nejdříve je potřeba definovat veterinární lékařství a veterinární léčitelství nebo lépe řečeno stanovit rozlišnost obou oborů.

Zubní kámen
(Sandra Bejšáková, Zdraví, 14.07.2007)
Zápach z tlamky, nechutenství. Zuby jsou pokryté nažloutlou vrstvou. Věnovali jste se ústní hygieně vašeho miláčka dostatečně? Nebo jste nechali bakterie vytvořit zubní plak a pak jeho mineralizace dokonala dílo zkázy?

Oči a oka
(Sandra Bejšáková, Zdraví, 09.07.2007)
Oči jsou snadno zranitelné a citlivé orgány. I přes pravidelnou péči, kterou nesmíme zanedbávat hlavně u plemen psů s mělce posazenýma očima nebo pokud mají dlouhou srst v okolí očí. Další příčinou problémů bývá poranění, chemické podráždění, alergie a další. Jak předcházet zánětům a jak se postupovat při léčbě se dozvíte dále.

Vzteklina
(Gabriela Pazderková, Zdraví, 18.06.2007)
O toto onemocnění se zajímají především majitelé psů a koček. Pozornost by mu ale měli věnovat i majitelé ostatních domácích mazlíčků. Jedná se totiž o nemoc, která postihuje nejenom psi a kočky, ale i všechny ostatní teplokrevná zvířata, především savce. V našem státě je ze zákona povinné proti vzteklině vakcinovat všechny masožravce, jako psi, kočky, ale i fretky a další kožešinová zvířata.

Pijí vašemu psovi krev?
(Sandra Bejšáková, Zdraví, 01.06.2007)

Sluníčko nám dříve, než je obvyklé, ukazuje, jak vypadá léto, odkládáme svršky, užíváme si jej. Zároveň s sebou přináší nejen letní sezónu, ale i sezónu klíšťat. Ta pijí krev nejen nám, především však našim chlupatým kamarádům, kteří častěji než my brázdí travnaté plochy. Zde vám nabízíme přehled typů ochrany a prevence proti zákeřným pavoukovcům.


Co s otravou
(Sandra Bejšáková, Zdraví, 19.04.2007)
Když máte doma malé děti, je samozřejmostí odstranit z dosahu všechny jedovaté prostředky. Stejná pravidla však platí i pro pejska. Sice si asi neumí otevřít zašrobovanou lahev, pokud rád hryže, může se rozkousáním balení prostředku snadno otrávit. V neznámém prostředí je záhodno ověřit, zda se v blízkosti nenachází jed k hubení potkanů či jiných škodných. Nikdo však neuhlídá úplně všechno, co tedy dělat, když náš chlupatý kamarád pozřel jedovatou látku?

Vodní rehabilitace
(Sandra Bejšáková, Zdraví, 09.02.2007)
V Kamenici (Praha-východ) se nachází rehabilitační zařízení pro psy po operaci. Vyškolení odborníci pomáhají nejen psům po operaci, ale poskytují i péči na způsob lázeňské kůry, například pro psy s pohybovými obtížemi.
Zařízení bylo původně zakoupeno pro jedenáctiletého chundeláče Lojzíka, který má artritidu kyčelních kloubů...

Krásný úsměv a štíhlá linie
(Sandra Bejšáková, Zdraví, 30.01.2007)
 A je to tady. Určitě si v posledních letech všímáte, jak spolu se  zvyšující se životní úrovní lidí, stoupá i životní standard jejich mazlíčků. Pejskům a dalším zvířecím členům rodiny můžeme podávat krmení přesně dle jejich potřeb, hraček je na výběr už skoro jako pro děti a praktické pomůcky pro maximální komfort zvířete i chovatele jsou k mání v neuvěřitelně širokém výběru. Z poskytování některých služeb, třeba psích salónů, je dnes dobrý byznys. Už jste třeba slyšeli o psím zubaři?  Bohužel nejen my máme své civilizační choroby. Naši rozmazlovaní miláčci už také začínají trpět například obezitou či zubním kamenem. V Americe už vědí, co s tím...

Prostata
(MVDr. Jan Hnízdo, Zdraví, 07.01.2007)

U starších  nekastrovaných psů se setkáváme často s onemocněním prostaty...Nejčastějším důvodem hematurie, tedy močení s příměsí krve, je u starších psů- samců onemocnění prostaty. Prostata je samčí pohlavní žláza, která tvoří tekutiny, mimo jiné důležité pro výživu spermií při oplodnění samic. Rozlišujeme zásadně 3 skupiny chorob, které mohou postihnout prostatu. 1. nezánětlivé 2. zánětlivé 3. tumorózní. Běžně se setkáváme s takzvanou benigní hyperplazií prostaty (první skupina). Zde dochází pod vlivem samčích hormonů k často extrémnímu zvětšení žlázy ať už na základě špatného poměru samčích a samičích hormonů, zvýšeného počtu receptorů v parenchymu prostaty pro testosteron či zvýšené citlivosti prostaty vůči samčím hormonům.


Jednotka intezivní péče
(MVDr. Jan Hnízdo, Zdraví, 07.12.2006)

S pokročilou specializací některých veterinárních klinik se i v České republice v posledních letech objevují pracoviště, která mají k dispozici prostory a technické zázemí pro hospitalizaci pacientů vyžadujících intenzivní péči. Část těchto pacientů, by ještě před nedávnem byla odsouzena k úhynu, z nedostatku možností kvalifikovaného ošetření. Mezi tyto pacienty patří zvláště zvířata po závažných úrazech a po komplikovaných operacích, psi a kočky ve stavu nepřetržitých záchvatů, diabetici v metabolickém rozvratu, zvířata s těžkým srdečním onemocněním ve stádiu srdečního selhání, pacienti se selháním ledvin či jater, zánětem slinivky břišní, otrávená zvířata atd.


Psí počasí psům nevadí?
(Sandra Bejšáková, Zdraví, 14.11.2006)
Jedině v případě, že je pes dobře osrstěný a bydlí v zateplené boudě, zima mu vadit nebude. Pro hladkostá plemena, psy chované v bytě a starší psy musíme zavést zvláštní opatření. A nejde jenom o zabezpečení tepla. Někdy naopak teplo napáchá mnohem víc škody než užitku. Necháváte svého venku chovaného pejska zajít si k vám domů, ohřát se a potom ho zase vykážete ven? Tak právě tím ještě víc zvyšujete pravděpodobnost, že pes nastydne. A naopak, co takový chlupáč chovaný v bytě? Pár typů na hladké přežití zimy...

Jak psi vnímají bolest – mýty a skutečnost
(Reklama, Zdraví, 05.11.2006)
Psi, stejně jako lidé, se často potýkají s bolestivým onemocněním. Ale zatímco člověk si na kruté bolesti postěžuje, zvíře je snáší „mlčky“. To ovšem neznamená, že by trpělo méně.

Rehabilitace ochrnutých psů
(MVDr. Jan Hnízdo, Zdraví, 24.10.2006)

Fyzikální terapie byla a stále ještě je značně opomíjeným oborem, jak ve veterinární neurologii tak v ortopedii malých zvířat. U našich západních sousedů se dnes ovšem stala pevnou součástí terapie pohybového aparátu malých zvířat, podobně jak tomu je již delší dobu například v koňské medicíně. Existují tam již specializované pracoviště, které se zabývaljí výhradně fyzioterapií psů a koček. I u nás se v posledních letech začínají ojediněle objevovat veterinární kliniky, které zahrnují rehabilitaci do terapeutických plánů, většinou se jedná o pracoviště, kde se provádí neurochirurgické zákroky.


I pes stárne
(Sandra Bejšáková, Zdraví, 20.10.2006)
Každý chovatel chlupatého kamaráda musí jednoho dne zpozorovat změny, které signalizují stárnutí. Bohužel tím začíná období nelehké jak pro psa tak pro jeho majitele, protože často musí dojít k zásadním změnám od složení krmení po způsob trávení společného času. Kdokoliv si pejska pořizuje, měl by brát na vědomí, že se nebere jenom partnera pro chvíle plné zábavy, ale také člena rodiny, se kterým jednou zažije i nelehké stárnutí a umírání.

Anesteziologie
(MVDr. Lucie Grégrová, Zdraví, 14.10.2006)

Náš devítiletý německý ovčák má už delší dobu problémy s prostatou a chceme ho nechat vykastrovat, nevíme však, jaký typ narkózy máme zvolit, jestli píchnutí injekce do svalu nebo dýchání plynu. Zjistili jsme, že je v tom cenový rozdíl. Je dýchání plynu opravdu lepší?


|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
899  (899 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
995  (995 hl.)

Celkem hlasovalo: 5484


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie