Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
65 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 14 (z celkem 149 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|

Osteochondrosis dissecans u psů
(MVDr. Petr Gbelec, Zdraví, 09.02.2005)
Osteochondrosis dissecans (osteochondritis dissecans, dále - OCD) je onemocnění mladých rostoucích psů, zejména velkých a obřích plemen. Postihuje kloubní chrupavku a růstovou ploténku. Patří do skupiny DOD (developmental orthopaedics disease, vývojová onemocnění skeletu).

Základní charakteristika nejčastějších ortopedických onemocnění v období růstu
III. Část

(MVDr. Jan Beránek, Zdraví, 04.02.2005)
Nejčastějšími onemocněními rostoucí kostry končetin jsou dysplazie kyčelního a loketního kloubu, osteochondróza kostí a chrupavek, nesouměrný růst kostí předloktí (radius curvus syndrom), sekundární nutriční hyperparatyreóza a panostitida.

Základní charakteristika nejčastějších ortopedických onemocnění v období růstu
II. Část

(MVDr. Jan Beránek, Zdraví, 28.01.2005)
Nejčastějšími onemocněními rostoucí kostry končetin jsou dysplazie kyčelního a loketního kloubu, osteochondróza kostí a chrupavek, nesouměrný růst kostí předloktí (radius curvus syndrom), sekundární nutriční hyperparatyreóza a panostitida.

Základní charakteristika nejčastějších ortopedických onemocnění v období růstu
I. Část

(MVDr. Jan Beránek, Zdraví, 19.01.2005)
Nejčastějšími onemocněními rostoucí kostry končetin jsou dysplazie kyčelního a loketního kloubu, osteochondróza kostí a chrupavek, nesouměrný růst kostí předloktí (radius curvus syndrom), sekundární nutriční hyperparatyreóza a panostitida.

„Psincový kašel“ u psů
(MVDr. Jolana Kaplanová, Zdraví, 17.01.2005)
Podzimní nevlídné počasí s sebou přináší zvýšený výskyt virových infekcí, vyskytujících se nejen u lidí, ale také u našich čtyřnohých kamarádů. V současné době přichází do veterinárních ordinací velké množství psů trpících zánětem horních cest dýchacích. Ve většině případů se jedná o tzv. infekční laryngotracheitidu či parainfluenzu, což je onemocnění lidově zvané psincový kašel. Toto onemocnění bývá primárně způsobováno několika druhy virů, přičemž klinické příznaky pak výrazně zhoršuje následná bakteriální infekce.

Hydrolyzovaný kolagen ( II. část )
Základní komponenta pro správnou funkci chrupavky

(MVDr. Pavla Radová, Zdraví, 27.12.2004)
Již od pradávna, v lidové medicíně, se člověk snažil doplnit nedostatek kolagenu například pojídáním kuřecích chrupavek. Souvislost mezi zvýšeným příjmem kolagen obsahujících tkání zvířat a zlepšením kvality kolagen obsahujících tkání člověka (kloubů, vlasů, nehtů) byla jistě evidentní, ale výsledek této 'terapie' nebyl zdaleka vyčerpávající. Minimální efekt příjmu surového kolagenu je důsledkem jeho velmi nízké stravitelnosti a vstřebatelnosti trávícím traktem. Hlavním důvodem tohoto stavu jsou velikost jeho molekuly a obsah chemických vazeb velmi odolných vůči trávícím enzymům.

Starosti se psy v dny sváteční
(MVDr. Jolana Kaplanová, Zdraví, 24.12.2004)
Nastávající sváteční dny s sebou přináší, kromě radostného očekávání chvil klidu a pohody, některá úskalí a problémy pro mnohé majitele čtyřnohých kamarádů.

Péče o psa v zimním období
(MVDr. Jolana Kaplanová, Zdraví, 15.12.2004)
V zimním období je třeba největší pozornost věnovat správné péči a ošetřování tlapek psů, neboť ty jsou mnohdy vystavovány extrémním povětrnostním podmínkám (mráz, sníh, ostré ledové krystalky apod.).

Hydrolyzovaný kolagen ( I. část )
Základní komponenta pro správnou funkci chrupavky

(MVDr. Pavla Radová, Zdraví, 06.12.2004)
Artróza - degenerativní onemocnění kloubů je velmi častým problémem psů všech plemen i věkových kategorií. Na rozvoji patologických změn kloubů se podílejí jednak faktory vrozené (stavba kloubních struktur, osvalení, inervace...) a faktory vnějšího prostředí (způsob výživy, zátěž...). Vzhledem k tomu, že artrotické změny jsou často velmi bolestivé, je snahou majitelů a veterinárních lékařů vzniku či prohlubování těchto změn předcházet.

Máme doma epileptika - co teď?
(MVDr. Hanuš Velebný, Zdraví, 26.11.2004)
Váš pes, kočka nebo jiné zvíře prodělalo epileptický záchvat, přesněji řečeno, záchvat, o kterém si myslíte, že by mohl být způsoben epilepsií (padoucnice, tanec sv. Víta, ap.). Protože takový záchvat nebývá nic pěkného a zvíře je jím zjevně poškozováno, jistě řešíte otázku, co s tím.

Homeopatie - alternativní cesta ke zdraví pro lidi i zvířata
(MVDr. Michal Jiřička, Zdraví, 15.11.2004)
V homeopatické léčbě je každý pacient (lidský i zvířecí) pojímán jako jedinečná bytost. Pro homeopata není pouze souhrnem nemocí a nemocných orgánů, které je potřeba odstranit, ale má svoje chutě a nechutě, strachy a záliby, žije svůj život v určitém prostředí, s určitými lidmi. Fyzické příznaky odráží vnitřní stav bytosti, je tedy nutné řešit poruchu vnitřního stavu, která je prvotní, ne jen odstranit následky na fyzickém těle. Homeopatie, hlavně ve své klasické podobě, se snaží zasáhnout příčiny a kořeny onemocnění.

Vnitřní a vnější parazité
(Michaela WEIDNEROVÁ, Zdraví, 21.10.2004)
Parazité jsou drobní živočichové, se kterými se setkáváme prakticky na každém kroku a pokud je jimi náš pes napaden, obtěžuje to brzy nejenom jeho, ale i nás samotné. Mohou těžce poznamenat kondici i zdraví psa. Parazité se živí na úkor svého hostitele látkami, které produkuje jeho tělo, např. krví, což celý organismus značně oslabuje a vystavuje nebezpečí různých onemocnění a infekcí. Dále škodí i navenek srsti a kůži napadeného zvířete např. různými toxickými výměšky, trusem, vpichy po kusadlech apod.

Základy zdravotní péče o psa II
(Michaela WEIDNEROVÁ, Zdraví, 13.09.2004)
Chcete-li, aby z Vašeho štěňátka vyrostl krásný a zdravý pes, musíte od počátku věnovat náležitou pozornost jeho zdravotnímu stavu. Jedině tak bude vedle správné výživy a dostatku pohybu zabezpečen jeho správný růst a vývoj. Nezbytnou podmínkou je nejenom správné a včasné očkování a odčervení, ale také rychlé odhalení eventuelních zdravotních problémů a jejich neodkladné řešení. Každý majitel psa by měl znát alespoň několik základních údajů ze psí zdravovědy:

Základy zdravotní péče o psa I
(Michaela WEIDNEROVÁ, Zdraví, 06.09.2004)
Chcete-li, aby z Vašeho štěňátka vyrostl krásný a zdravý pes, musíte od počátku věnovat náležitou pozornost jeho zdravotnímu stavu. Jedině tak bude vedle správné výživy a dostatku pohybu zabezpečen jeho správný růst a vývoj. Nezbytnou podmínkou je nejenom správné a včasné očkování a odčervení, ale také rychlé odhalení eventuelních zdravotních problémů a jejich neodkladné řešení.<< Každý majitel psa by měl znát alespoň několik základních údajů ze psí zdravovědy:

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1204  (1204 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
911  (911 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
688  (688 hl.)
Odčervuji nepravidelně
797  (797 hl.)
Neřeším to
776  (776 hl.)

Celkem hlasovalo: 4376


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie