Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
49 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 14 (z celkem 149 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|

Osteochondrosis dissecans u psů
(MVDr. Petr Gbelec, Zdraví, 09.02.2005)
Osteochondrosis dissecans (osteochondritis dissecans, dále - OCD) je onemocnění mladých rostoucích psů, zejména velkých a obřích plemen. Postihuje kloubní chrupavku a růstovou ploténku. Patří do skupiny DOD (developmental orthopaedics disease, vývojová onemocnění skeletu).

Základní charakteristika nejčastějších ortopedických onemocnění v období růstu
III. Část

(MVDr. Jan Beránek, Zdraví, 04.02.2005)
Nejčastějšími onemocněními rostoucí kostry končetin jsou dysplazie kyčelního a loketního kloubu, osteochondróza kostí a chrupavek, nesouměrný růst kostí předloktí (radius curvus syndrom), sekundární nutriční hyperparatyreóza a panostitida.

Základní charakteristika nejčastějších ortopedických onemocnění v období růstu
II. Část

(MVDr. Jan Beránek, Zdraví, 28.01.2005)
Nejčastějšími onemocněními rostoucí kostry končetin jsou dysplazie kyčelního a loketního kloubu, osteochondróza kostí a chrupavek, nesouměrný růst kostí předloktí (radius curvus syndrom), sekundární nutriční hyperparatyreóza a panostitida.

Základní charakteristika nejčastějších ortopedických onemocnění v období růstu
I. Část

(MVDr. Jan Beránek, Zdraví, 19.01.2005)
Nejčastějšími onemocněními rostoucí kostry končetin jsou dysplazie kyčelního a loketního kloubu, osteochondróza kostí a chrupavek, nesouměrný růst kostí předloktí (radius curvus syndrom), sekundární nutriční hyperparatyreóza a panostitida.

„Psincový kašel“ u psů
(MVDr. Jolana Kaplanová, Zdraví, 17.01.2005)
Podzimní nevlídné počasí s sebou přináší zvýšený výskyt virových infekcí, vyskytujících se nejen u lidí, ale také u našich čtyřnohých kamarádů. V současné době přichází do veterinárních ordinací velké množství psů trpících zánětem horních cest dýchacích. Ve většině případů se jedná o tzv. infekční laryngotracheitidu či parainfluenzu, což je onemocnění lidově zvané psincový kašel. Toto onemocnění bývá primárně způsobováno několika druhy virů, přičemž klinické příznaky pak výrazně zhoršuje následná bakteriální infekce.

Hydrolyzovaný kolagen ( II. část )
Základní komponenta pro správnou funkci chrupavky

(MVDr. Pavla Radová, Zdraví, 27.12.2004)
Již od pradávna, v lidové medicíně, se člověk snažil doplnit nedostatek kolagenu například pojídáním kuřecích chrupavek. Souvislost mezi zvýšeným příjmem kolagen obsahujících tkání zvířat a zlepšením kvality kolagen obsahujících tkání člověka (kloubů, vlasů, nehtů) byla jistě evidentní, ale výsledek této 'terapie' nebyl zdaleka vyčerpávající. Minimální efekt příjmu surového kolagenu je důsledkem jeho velmi nízké stravitelnosti a vstřebatelnosti trávícím traktem. Hlavním důvodem tohoto stavu jsou velikost jeho molekuly a obsah chemických vazeb velmi odolných vůči trávícím enzymům.

Starosti se psy v dny sváteční
(MVDr. Jolana Kaplanová, Zdraví, 24.12.2004)
Nastávající sváteční dny s sebou přináší, kromě radostného očekávání chvil klidu a pohody, některá úskalí a problémy pro mnohé majitele čtyřnohých kamarádů.

Péče o psa v zimním období
(MVDr. Jolana Kaplanová, Zdraví, 15.12.2004)
V zimním období je třeba největší pozornost věnovat správné péči a ošetřování tlapek psů, neboť ty jsou mnohdy vystavovány extrémním povětrnostním podmínkám (mráz, sníh, ostré ledové krystalky apod.).

Hydrolyzovaný kolagen ( I. část )
Základní komponenta pro správnou funkci chrupavky

(MVDr. Pavla Radová, Zdraví, 06.12.2004)
Artróza - degenerativní onemocnění kloubů je velmi častým problémem psů všech plemen i věkových kategorií. Na rozvoji patologických změn kloubů se podílejí jednak faktory vrozené (stavba kloubních struktur, osvalení, inervace...) a faktory vnějšího prostředí (způsob výživy, zátěž...). Vzhledem k tomu, že artrotické změny jsou často velmi bolestivé, je snahou majitelů a veterinárních lékařů vzniku či prohlubování těchto změn předcházet.

Máme doma epileptika - co teď?
(MVDr. Hanuš Velebný, Zdraví, 26.11.2004)
Váš pes, kočka nebo jiné zvíře prodělalo epileptický záchvat, přesněji řečeno, záchvat, o kterém si myslíte, že by mohl být způsoben epilepsií (padoucnice, tanec sv. Víta, ap.). Protože takový záchvat nebývá nic pěkného a zvíře je jím zjevně poškozováno, jistě řešíte otázku, co s tím.

Homeopatie - alternativní cesta ke zdraví pro lidi i zvířata
(MVDr. Michal Jiřička, Zdraví, 15.11.2004)
V homeopatické léčbě je každý pacient (lidský i zvířecí) pojímán jako jedinečná bytost. Pro homeopata není pouze souhrnem nemocí a nemocných orgánů, které je potřeba odstranit, ale má svoje chutě a nechutě, strachy a záliby, žije svůj život v určitém prostředí, s určitými lidmi. Fyzické příznaky odráží vnitřní stav bytosti, je tedy nutné řešit poruchu vnitřního stavu, která je prvotní, ne jen odstranit následky na fyzickém těle. Homeopatie, hlavně ve své klasické podobě, se snaží zasáhnout příčiny a kořeny onemocnění.

Vnitřní a vnější parazité
(Michaela WEIDNEROVÁ, Zdraví, 21.10.2004)
Parazité jsou drobní živočichové, se kterými se setkáváme prakticky na každém kroku a pokud je jimi náš pes napaden, obtěžuje to brzy nejenom jeho, ale i nás samotné. Mohou těžce poznamenat kondici i zdraví psa. Parazité se živí na úkor svého hostitele látkami, které produkuje jeho tělo, např. krví, což celý organismus značně oslabuje a vystavuje nebezpečí různých onemocnění a infekcí. Dále škodí i navenek srsti a kůži napadeného zvířete např. různými toxickými výměšky, trusem, vpichy po kusadlech apod.

Základy zdravotní péče o psa II
(Michaela WEIDNEROVÁ, Zdraví, 13.09.2004)
Chcete-li, aby z Vašeho štěňátka vyrostl krásný a zdravý pes, musíte od počátku věnovat náležitou pozornost jeho zdravotnímu stavu. Jedině tak bude vedle správné výživy a dostatku pohybu zabezpečen jeho správný růst a vývoj. Nezbytnou podmínkou je nejenom správné a včasné očkování a odčervení, ale také rychlé odhalení eventuelních zdravotních problémů a jejich neodkladné řešení. Každý majitel psa by měl znát alespoň několik základních údajů ze psí zdravovědy:

Základy zdravotní péče o psa I
(Michaela WEIDNEROVÁ, Zdraví, 06.09.2004)
Chcete-li, aby z Vašeho štěňátka vyrostl krásný a zdravý pes, musíte od počátku věnovat náležitou pozornost jeho zdravotnímu stavu. Jedině tak bude vedle správné výživy a dostatku pohybu zabezpečen jeho správný růst a vývoj. Nezbytnou podmínkou je nejenom správné a včasné očkování a odčervení, ale také rychlé odhalení eventuelních zdravotních problémů a jejich neodkladné řešení.<< Každý majitel psa by měl znát alespoň několik základních údajů ze psí zdravovědy:

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
480  (480 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
358  (358 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
336  (336 hl.)
Odčervuji nepravidelně
327  (327 hl.)
Neřeším to
324  (324 hl.)

Celkem hlasovalo: 1825


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie