Představujeme vám instruktorku Alču
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Děti a psi, Vydáno dne: 15. 09. 2015Znáte už Alču? Můžete se sní potkat na lekcích pro štěňata a na poslušnosti.

 

 


 

 

 

Jaké psy máš, měla jsti, či plánuješ (případně jaké plemeno preferuješ a proč)? 

 
Psi mě provázejí od mého dětství, jako první psy v rodině si pamatuji pudlíka u babičky a německého ovčáka u tety. U nás doma se poprvé pes objevil v mých pěti letech a to nalezenec jezevčík Ben. Ben nám bohužel po roce utekl a my nevydrželi a domů přibila malá kníračka Zuzanka. Zuzanka s námi byla celých 14 let a byl to miláček rodiny. Ač jsme jí nikdo nikdy necvičil, ona se v podstatě vycvičila sama a fungovali jsme na bázi přátelství a porozumění. Byl to nejempatičtější pes, co jsem kdy měla. V té době jsem byla zatím jen „uživatelem psa“. Po odchodu Zuzanky se nám psi začali měřit geometrickou řadou . Nejprve to byla v roce 2006 Parson Russell teriérka Abby, následně 2007 velká černá kníračka Misty a o rok později Australské ovčanda Easy. Se všemi aktivně pracujeme, i když každá má ráda něco jiného. S Abby se věnujeme hlavně obedience a dogdancingu, s Easy obedience a pasení a s Misty poslušnosti a obranám. Do budoucna (snad do pár měsíců) plánuji nový přírůstek, plemeno ještě není jisté, ale už teď vím, že se budeme spolu s novou psí slečnou věnovat obedience a pasení.

 

 

 

Od jakého roku se zabýváš kynologií a výcvikem psů jako takovým? 

 
Kynologií se zabývám od roku 2006 naplno včetně mých počátků výcviku psů. Chytlo mě to s příchodem Abbyny.

 

 

 

Jaké jsou tvoje aktivity s pejsky (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)? 

 
Se psy se věnujeme hlavně obedience, pasení, dogdancingu, canisterapii a s Misty sportovní kynologii.  

 

 

 

Jaké jsou tvoje dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?

 
Největším úspěchem pro mě bylo vychovat své psy ;) A těch kynologických již také máme několik. Abby má složené zkoušky ze sportovní kynologie ZOP a ZZO a z dogdancingu všechny zkoušky první úrovně ve všech divizí (Musical Dressage, Heelwork to music, Freestyle a Dance with Dog) a díky tomu získala titul MoD1 (Master of Dogdancing první úrovně). Easy má složené zkoušky ZOP a ZZO, dále zkoušku vloh ovčáckého psa ZVOP, z dogdancingu všechny zkoušky první úrovně ve všech divizí (Musical Dressage, Heelwork to music, Freestyle a Dance with Dog) a díky tomu získala titul MoD1 (Master of Dogdancing první úrovně) a zkoušku psa canisterapeuta. Misty má složenou zkoušku ZOP a zkoušky z dogdancingu Heelwork to music a Dance with dog. Ještě máme pár zkoušek v plánu, ale nejsou naší prioritou, hlavní je, že nás to cvičení spolu baví :-).

 

 

 

A něco málo z "nepejskařského života“... 

 
Nepejskařský život moc neznám :-). Po ukončení vysoké škole věnuji svůj čas jen psům – ať už na cvičáku výcvikem svých či pejsků klientů, píši do časopisů, organizuji akce pro pejsky a jejich majitele a tak vůbec se můj život točí jen kolem těch psů :-).