II. ročník Výstavy voříšků a psů bez PP - Louny
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Psí příběhy, Vydáno dne: 31. 08. 2010Report z akce

 


 

 

 

 

Na II. ročník Výstavy voříšků a psů bez PP se o třetí srpnovou neděli sjelo do působivého prostředí Masarykových sadů v Lounech 84 pejsků, z toho celkem 10 svěřenců z útulku Litvínov a Jimlín. Akci již podruhé v rámci lounských letních slavností pořádala místní kynologická organizace.

 

Akci moderoval oblíbený herec a moderátor Zdeněk Srstka a členka ZKO Louny Jitka Kržová.

 
Do výstavního klání se zapojil i starosta německého města Zschopau Klaus Baumann, který je velkým fandou lounských kynologů.

 

 

 

Protože první ročník se setkal s úspěchem, zaznamenali organizátoři vyšší počet přihlášených a také více lidí se hlásilo do doplňkových soutěží. V každé soutěži bylo minimálně o deset účastníků více než v loňském roce.

 

Bylo vidět, že se všichni pečlivě připravovali, což se dalo hlavně ocenit v Módní přehlídce, kde se majitelé svých pejsků skutečně vyřádili. K vidění bylo spousta zajímavých módních kreací - od makové panenky, přes šípkovou Růženku, vězně, policisty či piráty.

 

Překážkový běh byl okořeněný průlezem obručí či skokem přes pytel slámy. Soutěžící také museli sesbírat plyšové pejsky a odnést je do improvizované boudy.

 

V rychlostním běhu přišlo na řadu hecování pejsků, přivolání a také závislost na páníčkovi. Ani jeden pejsek se na svého páníčka nevykašlal a běžel za ním vytyčenou trasou, co mu síly stačily.

 

V dovednostní soutěži Superpes, kde byla k vidění obrovská škála psích kusů, zaujala pětičlennou porotu fenka křížence JRT JeSSika von DarX, která předvedla se svou paničkou Lucií Zochovou nejen působivou sestavu kousků z tance se psem, ale i si dokázaly pinkat nafukovacím balónkem. Tento pár nakonec získal i titul nejvyšší a to Absolutní vítěz výstavy.

 

 

 

Diváci mohli hlasovat o nejsympatičtějšího čtyřnohého miláčka. Nejvíce hlasů dostal útulkový pejsek „Starouš“, který na svého páníčka čeká již několik měsíců v Jimlíně. Jeden pejsek z tohoto útulku na akci našel nový domov.

 

I přes avízovanou nepřízeň počasí bylo po celou dobu výstavy krásně, pětiminutový deštík přišel až ve chvíli, kdy organizátoři sčítali výsledky, hned co bylo vše sečteno, jako by bylo počasí objednané, znovu vysvitlo slunce, a tak se vyhlášení neobešlo bez slunce na obloze a na úsměvech všech zúčastněných.

 

 

 

Každý si odnesl z výstavy pozornost od sponzorů - dobrotu pro pejska, samolepku na auto s logem výstavy a časopis Psí kusy. Ti na stupních nejvyšších i poháry, medaile, věcné ceny a také předplatné časopisu.

 

 

 

Text: Jitka Kržová