Lajka hledá domov
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Psí příběhy, Vydáno dne: 02. 08. 2010Pomozte najít nový domov pro 4letého pejska.

 


Do redakce nám přišel zajímavý dopis. Není totiž od dvounohého čtenáře, nýbrž od čtyřnohého! Dopis je od Spajka, západosibiřské lajky, který hledá nový domov.

 

Zkušení chovatelé o západosibiřské lajce tvrdí: její povaha je temperamentní, vyrovnaná a hravá, může být držena jak v bytě tak venku. Chov ve venkovních podmínkách však klade velký důraz na přítomnost její lidské smečky. Nevydrží dlouho sama! Určitě nesmí být uvázána na řetězu u boudy. Je inteligentní, dobře a ráda se učí všemu novému a podnětnému. V domácím prostředí je lajka klidná, nenáročná a velmi čistotná.

 

Bohužel "naše" lajka, která byla majiteli odebrána pro týrání, tyto podmínky neměla.

 

A nyní už k dopisu od Spajka:

 

 

 

Ahoj,

 
 

 

jsem lajka - pes, cca 4 roky starý, přátelský, neagresivní, mám rád fenky, kočky a kocoury a především vás, lidi. Živořil jsem u krátkého řetězu u provizorní boudy s nekvalitní stravou. Co mě však trápilo nejvíc, byla 24h samota, majitelé mě od řetězu vůbec nepouštěli ven, a tak jsem naříkal a naříkal, jakákoliv lidská bytost, která prošla kolem, byla zpestřením mého živoření, bohužel mému „majiteli“ se to však vůbec nelíbilo a okřikoval sousedy z okna, ať jdou ode mne pryč, nevšímají si mě a nic k jídlu mi nadávají, a tak jsem stále jen toužebně koukal do oken a vyhlížel lidský kontakt a čekal na pohlazení, bohužel však roky marně, lidé z domu mě velmi litovali, snažili se mému trýzniteli domluvit, ať mě pustí z řetězu, jdou se mnou ven, promluví na mě, pohladí mě, ale vždy je okřikl, ať se nestarají.

 
Když přišlo vysvobození od řetězu, zjistili, že mám přeraženou zadní nohu, čili se mi špatně chodí, moc toho pro bolest neujdu a chybí mi pár zubů, trýznitel daleko pro rány a kopance nešel, co vám mám povídat.

 

A jak se momentálně mám?

 
Čekám v depozitu, kde se zotavuji, po psychické stránce jsem fit, po fyzické stránce se výrazně zlepšuji, a již zvládám a vyžaduji delší procházky, paní veterinářka měla pravdu, že moje dočasná indispozice byla hodně způsobena naprosto ztuhlým svalstvem z důvodu znemožněného pohybu a setrváváním u krátkého řetězu a kopanci od trýznitele.

 

A jaký jsem? Šťastný jako blecha, že mohu volně žít bez řetězu. Vyžaduji lidský kontakt a jsem vděčný za pohlazení, jsem velmi klidný. K úplnému štěstí mi však stále něco chybí. Potřebuji hlavně, příteli, tebe, pohlaď mě a já ti svým pohledem a celým tělem slibuji oddanou lásku k tobě, těším se na tebe,

 

tvůj "Spajk".

 

 

 

Paní, která mě má v depozitu, žije ve velmi základních podmínkách, ale to nevadí, jsem rád, že mi poskytla dočasný domov.

 
Kontakt: tel.: 602 215 833