HafBezObav.cz
23. červenec 2014, 18:50:45 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 6   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Dávkování krmiva  (Přečteno 20243 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« kdy: 08. Prosinec 2007, 16:23:40 »

Ahoj,chtěla jsem se zeptat jak dávkovat vařené krmení.
Mám bígla 7 měsíčního a do teď jsem se snažila naučit na granule vyzkoušela jsem snad všechno od superprémiových až po prémiové,Některé jí chutnali ale vydržela to na nejvíc několik týdnů,pak nežrala vůbec nejdéle jsem jí zkoušela "trápit" celý týden a nic ani prd.Tak jsem se rozhodla vařit maso s přílohou.Ale nevím jak a kolik dávkovat aby jsem jí nepřekrmovala a naopak..včera po prvé jsem jí uvařila kuřecí maso a rýži..než jsem se otočila měla to v sobě,dnes ráno jsem tam přisipala granule a slupla i ty.Tak jsem myslela že bych jí maso kombinovala s granulemi abych jí davala něco hodnotného a kvalitního.
Jen to dávkování,můžete mi prosím poradit?Teď je jí 7 měsíců a váží 13 kg.V dospělosti by měla mýt kolem těch 15 kg.Děkujiu předem za odpovědi a za pomoc.
Zaznamenáno

LuckyMonty
Super pes
*

Lucky (*18.3.2007) Monty (*27.6.2004)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 08. Prosinec 2007, 17:41:38 »

ahoj, míchat dohromady vařené a granule do jedné dávky Je pro psa nezdravé a můžeš pesovi zničit celeé trávení, neboť granule a vařené se každé tráví jinak.Když už jí chceš dávat granule, tak do nich zamíchej třebas sardinky, bez oleje, na mé hafany to zabralo skvěle. Jinak dávkování važeného ti neporadím, já dávam od oka, ale krmím hlavně granulema a vařím jen 2x týdně...
Zaznamenáno

bělouš, knír a já :-))
www.luckygrisom.estranky.cz
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abbynka *20.12.2005 Easy *18.6.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 08. Prosinec 2007, 17:48:30 »

dávkování masa je cca 10g/1kg, takže ve tvém případě asi tak 130g masa + příloha. Doporučuju přidávat přípravek na klouby (např Giom, Caneviton forte), řasy, vločky a nějakou kombinaci vytamínů - např. tohle používám já: http://obchod.hafbezobav.cz/vyr-1463-201-Phytovet-Vitamineral.html - jsou to jen usušené bylinky, žádná chemie, pak případně přidávat lososový olej na srst. Mělo by to být složení 2/3 masa na 1/3 přílohy + vitamíny a pod. Jako přílohu doporučuju rýži nebo těštoviny. Samozřejmě krmnou dávku si pak uprav podle toho, jak bude prospívat, jako připad, když bude hubená a ubrat když nabere - jako u granulí.
Určitě ale nemíchat granule s masem. Psům to nedělá dobře na trávení, protože každý se tráví jinak dlouho a můžou z toho mít zažívací problémy.
Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abbynka *20.12.2005 Easy *18.6.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 08. Prosinec 2007, 17:49:31 »

ještě případně doporučuju si najít nějakou literaturu o krmení masem. kamarádka má o tom super knížku, ale nevím jak se jmenuje
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 08. Prosinec 2007, 18:13:14 »

Granule jsem jí míchala s kapsičkama konzervama..chvíli to jí cca týden a pak odmítá,tak mě napadla poslední varianta o vaření masa,takže granule v žádném případě nmícht?Vím že se nesmí míchat jednou granule jednou maso či konzerva,ale myslela jsem že když to smíchám uplně granule změknou tak nevadí..
Vím že je plnohodnotnější krmit granulema,ale když mi to vážně nechce jíst..tak nevím co jiného dělat..
Ta tvá kamarádky krmí jen vařeným??
Zaznamenáno

jazzinka
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 08. Prosinec 2007, 21:17:47 »

No nevím, já tedy považuju za plnohodnotnější krmení masem než granulemi  Grin Krmím dospělého 40 kg psa od oka 0.5 kg syrového masa, hrnek těstovin (za sucha) a hrnek mražené zeleniny. Občas přihodím roboran, občas přidávám olej, záleží na tučnosti masa. Štěně by mělo mít trochu vyšší podíl masa( 2:1). poměry byli slušně popsané v knížce chov psu myslím od Procházky, ale někomu jsem ji půjčila a už se mi nevrátila  Undecided
Co se týče těch kombinací s granulemi, považuji ty řeči o "odlišném trávení" za trochu nepodložené, ale spojením maso + granule se vlastně zvyšuje podíl bílkovin v té dávce a hůř tedy uhlídáte celkové složení. Takže bych spíš krmila třeba ráno granule a večer maso s přílohou. jinak já krmím přes týden maso a o víkendu obvykle granule (hodně jezdím ven a granule jsou praktičtější) a nemám pocit, že by měl pes se střídáním jakýkoliv problém. Jen na mase líp prospívá než na granulích, byť superpremiovkách.
Ale zas bych z toho krmení nedělala takovou vědu, vy asi taky nejíte dokonale vyváženě (dokonce pokud nedržíte dietu tak pochybuji, že tušíte, jaké % bílkovin, sacharidů a tuků by měla vaše strava obsahovat) a přesto jste tu.  Grin
Zaznamenáno
Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 08. Prosinec 2007, 21:59:32 »

Stoprocentně souhlasím - taky se mi zdá, že se to zbytečně moc řeší. Já Ellie dávám všechno od oka, a taky jí krmení střídám (granule, paštiky, vařený) a nemá s tím žádnej problém.
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 08. Prosinec 2007, 22:11:38 »

děkuju moc za odpověd potěšila mě kladná odpověd že někdo považuje maso za plnohodnotnější jak granule.takže u mě je rozhodnuto budu tedy krmit masem,protže jak jsem psala už je jí 7 měsíců a granule ne a ne naučit..a ted jak se oblizuje když jí dám maso s těstovinama.
Co se týče toho množstvý tak mi šlo o to že bígli mají sklon k tloustnutí a proto bych chtěla její tělo udržet krásně stavěné a ne jak někteří bíglici chodí jako kouličky..
Před tím jaem měla kříženku a ta žrala taky vše vařené maso konzervy občas granule,ale ty jí taky moc nejeli a problémy se střevama ani se žaludkem nikdy neměla,byla sice trošku zakulacená ale bylo jí dobře,jen jsem myslela že u toho bígla to bude obtížnější co se týče té váhy..
Takže ještě jednou mockrát děkuju za rady Smiley
Zaznamenáno

Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 09. Prosinec 2007, 09:13:32 »

No, to je jasný. Je pravda, že Ellie žádný sklony k přežírání nemá, tak proto to nemusím řešit. Kdybych měla nějakýho nenažrance, tak bych taky musela odměřovat, abych neměla doma chodící kuličku Grin
Zaznamenáno

LuckyMonty
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 09. Prosinec 2007, 10:10:07 »

Ahojky, já jsem jen chtěla dodat, že jak jsem psala o míchání granulí s masem, tak jsem myslela DOHROMADY, do jedné dávky....ráno granule a večír vařený ( nebo syrový) je o něčem jiném, tam problém nevidím...Já krmím teď převážně granule z toho důvodu, že mám 8měsíční štěně velkého plemene a chci jen počkat tak do roka a půl, až bude plně vyvinutý ( plus mínus)...Teď bych se bála, že mu něco do krmné dávky nedám a bude problém.Takhle vím, že v těch granulích je vše a já se o to už nemusím starat... Jediný, co jim do granulí přidávám jsou mořské řasy a Kronch-lososový olej a sem tam jim tam dám i sardinky nebo sulcík z vepřových nožek.Smiley Aby to hošani neměli pořád stejné. Roll Eyes
Zaznamenáno

ZuzanaZK
Vítěz výstavy (BIS)

www.winnie-briard.estranky.cz

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 09. Prosinec 2007, 12:51:11 »

No my taky krmíme jenom granulema a asi u toho zůstaneme. Ukázalo se, že pejsek vůbec netráví svalovou bílkovinu, takže maso není schopný strávit  Sad Takže jsme skončili u Hillsu i/d. Ale tuto otázku jsme řešili s předchozím pejskem a tam nám  chovatelé a i veterináři doporučovali občas střídat granule a vařené, ale ne tak, aby ráno měl granule a večer vařené, protože trávení obou je odlišné a může trvat i několik dnů, než si pes vytvoří ty správné žaludeční kyseliny.
Zaznamenáno
Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 09. Prosinec 2007, 13:34:30 »

Je fakt, že já jsem tohle nikdy neřešila, tak se omlouvám, jestli tady píšu blbost. Ale mě se to s tím trávením nějak nezdá - není to fakt přehnaný? Přeci člověk taky tráví každý jídlo jinak, ale přece kvůli tomu nebudu jíst jen jeden druh potravy. Samozřejmě uznávám, že kvalitní granulky jsou pro pesana dostačující co se hodnot týče, ale přeci jen chci El dopřát různorodou stravu a né jen to chroupání granulek, tak nevím.
Zaznamenáno

LuckyMonty
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 09. Prosinec 2007, 14:15:52 »

hele, nevím, jestli je nebo není to nadhodnocené, ale my se ve výživě zvířat na výšce tohle učili a i my to potvrdila spousta zasvěcených lidí..A ještě jedna poznámka, srovnávat trávení psa a člověka je jako přirovnávat motýla k ptákovi ( jiné přirovnánmí mne nenapadlo).. Roll Eyes je to naprosto jiné, i když většina lidí to nedokáže pochopit a myslí si, že psi to tam mají stejné jako člověk:) Nechci ze sebe dělat přehnaně chytrou ani nikoho poučovat, jen zde píšu to, co vím, tak se na mě kdyžtak nezlobte. Tongue Jen ať si každý krmí podle svého svědomí a vědomí..všude se píše něco jiného, tak je vážně těžké se v tom vyznat. Si myslím, že většina z nás tady má hafany jako děti a snaží se jim dávat jen to nejlepší....Smiley
Zaznamenáno

Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 09. Prosinec 2007, 14:23:20 »

Jasný, já jsem se předem omlouvala za blbosti, který napíšu. Jen prostě když se nad tím zamyslím, tak mi to přijde přehnaný. Ale určitě díky za další info - aspoň budu zase chytřejší Grin Ale asi zůstanu u zavedenýho systému - ráno granule, večer paštika (někdy vařený) - to snad není tak špatný ne? Jestli jo, tak mi to klidně napište a já s tím zkusím něco udělat  Wink
Zaznamenáno

LuckyMonty
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 09. Prosinec 2007, 15:39:19 »

to si myslím, že je v pořádku Grin Ale je možné, že napíše někdo jiný s odlišným názorem. Cool

Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 6   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!