HafBezObav.cz
17. říjen 2017, 06:44:25 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Obchod Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Pes čůrá v bytě, i když umí venku  (Přečteno 121 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Arthas
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« kdy: 10. Září 2017, 18:42:49 »

Dobrý den,

mám otázku na našeho ročního křížence labradora a kokršpaněla.
Ven s ním chodíme 3-4x denně (ráno když se probudí, potom ještě jednou před odchodem do práce, po příchodu z práce a potom před spaním). Když byl menší, učili jsme ho chodit na plenku, když to nevydrží. Teď už je mu ale 14 měsíců a už víme, že to mezi jednotlivými venčeními vydrží. Když je totiž s námi v místnosti (v obýváku nebo ložnici), tak by se tam nevyčůral - vydrží to. Když je ale v kuchyni, kde byla původně ta plenka, pustí to tam, i když je třeba hodinu po venčení. Takhle ho musíme vždycky zavírat v místnosti s námi, jinak jde a vyčůrá se kdekoliv v kuchyni (i mimo místo, kde byla plenka).
Prosím poradíte mi, jak ho naučit, že to má vydržet i v kuchyni?

Předem děkuji za všechny rady.  
« Poslední změna: 10. Září 2017, 19:16:10 od Arthas » Zaznamenáno
Krisis
Dogus Suprus
*

Pohlaví: Ženské

Monty 24.12.2007

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 13. Září 2017, 17:42:16 »

Dobrý den,

mám otázku na našeho ročního křížence labradora a kokršpaněla.
Ven s ním chodíme 3-4x denně (ráno když se probudí, potom ještě jednou před odchodem do práce, po příchodu z práce a potom před spaním). Když byl menší, učili jsme ho chodit na plenku, když to nevydrží. Teď už je mu ale 14 měsíců a už víme, že to mezi jednotlivými venčeními vydrží. Když je totiž s námi v místnosti (v obýváku nebo ložnici), tak by se tam nevyčůral - vydrží to. Když je ale v kuchyni, kde byla původně ta plenka, pustí to tam, i když je třeba hodinu po venčení. Takhle ho musíme vždycky zavírat v místnosti s námi, jinak jde a vyčůrá se kdekoliv v kuchyni (i mimo místo, kde byla plenka).
Prosím poradíte mi, jak ho naučit, že to má vydržet i v kuchyni?

Předem děkuji za všechny rady. 

Zdravím Vás, v první řadě bych to s dovolením neuzavírala takhle rychle jako výchovný problém. Pokud už venčevní mimo domov zvládá, může za tím být víc věcí:
1) zánět močového aparátu
2) problém s prostatou
3) močové krystaly/písek/kameny
4) nějaký psychycký problém
5) háravé feny v okolí
          .
          .
          .
x) "nevychovanost"

Tím chci říct, že nejprve bych určitě doporučila alespoň základní vyšetření močového sedimentu a biochemické vyšetření moči. Popřípadě dále USG vyšetření, RTG vyšetření, odběry krve, palpace MM a okolí, rektální vyšetření , ... Až pokud bude vše negativní, můžete si dovolit to uzavřít jako problém s výchovou a začít ideálně pomocí pozitivního posilování toto chování odstraňovat.
Pak se to dá učit různými způsoby (to tu uričtě poradí někdo více znalý výchovných technik, jsou tu mezi námi trenérky psů ..), jediné, co k tomu řeknu já, že s klidem, bez trestů a naopak s dostatečným množstvím odměn. To, co děláte, že psíka nenecháte bez dozoru, je dle mého názoru v tuto chvíli správné. Pokud ne, holky Vám ohledně výchovy určitě rády něco doporučí. Zkuste častěji venčit a navštívit veterinu. Hodně zdraví a zdaru  Wink
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!