HafBezObav.cz
23. říjen 2017, 21:48:50 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Obchod Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 9   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Psí receptíky (mňamky za odměnu)  (Přečteno 38730 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ircza
CACIB
**

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
« kdy: 14. Květen 2007, 15:02:23 »

Nazdárek....krmím svého RR granulema K9, ale je mi jasné, že každý den se cpát tím samým, není zrovna příjemné. Proto, když se náš Albi chová slušně, dostane nějakou mňamku.
Osobně bych chtěla doporučit recepty pí. Jestřábové. Zkoušela jsem podle ní, asi tři a náš Albi se jenom olizoval a somroval nášup:) Jenom dávkování jsem trochu upravila, protože pro RR jsou udané porce jako malina:)

1.  2 nastrouhané mrkve,1 nízkotučný měkký tvaroh, 1 lžíce medu, 10 piškotů,1 žloutek

Všechny suroviny smícháme dohromady, necháme přes noc uležet. Před podáváním ještě zamícháme (rozpadnou se změklé piškoty) a podáváme nejlépe k snídani.

2. kuřecí játra, rýže, směs kořenové zeleniny, zeleninový vývar

Játra udusíme, mezitím uvaříme ve vývaru rýži, spaříme zeleninu. Když je všechno hotové, smíchame vše dohromady. Zbytek buď zamrazíme, nebo necháme na příště v lednici (max 2 dny v nepropustné nádobě). Tím, že to smícháme, předejdeme tomu, že si pejsek vyžere jenom jatýrka a zbytek nechá (i když zatím se mi to nestalo)

Poslední recept je spíše nouzovka, když se ocitnete někde na návštěvě a nemáte u sebe to správné jídlo.Stalo se mi to jednou a byla jsem vděčná, že to Albi tak přivítal.

3. zmražená zeleninová směs, bílý jogurt, dvě vejce

zeleninu spaříme, necháme vychladnout, zalijeme jogurtem a přidáme rozšlehané vejce. Můžeme přidat ještě čerstvou petržel. Poslouží nám jako lehká a zdravá večeře.

Pokud máte nějaké svoje né příliš složité receptíky, prosím přidejte je sem, ráda se přiučím.

Zaznamenáno

Čím více poznávám lidi kolem sebe, tím více si vážím svého psa.
smudge
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 15. Květen 2007, 20:59:29 »

Mám také štěně a 1. recept, i když trochu poupravený, jí dávám každý den. Tvaroh, žloutek, med, mrkev nebo jablko, vitamin B a C. Doporučil mi to veterinář. Kvůli růstu. Má to jako minidoplněk ke granulkám.
Zaznamenáno

smudge
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 16. Květen 2007, 07:35:00 »

a může se po tom přetrhnout že??? já se ani nedivím, někdy si řikám, že bych si to mohla dělat k svačině také:) Grin
Zaznamenáno

smudge
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 16. Květen 2007, 19:23:16 »

to jo Cheesy Většinou neodolám a vylížu kelímek Grin
Zaznamenáno

smudge
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 17. Květen 2007, 07:56:23 »

Haha takké ochutnávám, abych přece věděla, co mýmu zrzounovi dávám:) Máš ještě nějaký receptík, který by ale posloužil, třeba místo večeře?? Smiley
Zaznamenáno

smudge
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 17. Květen 2007, 18:39:56 »

Ty jo....nevím. Ale raději jí dávám k masu rýži než těstoviny. Je to zdravější. Taky semtamjablko Grin Zabere vždycky. No a prostě uvařím maso- třeba hovězí srdce, přidám rýži a mraženou zeleninu. Pak nestačím zírat, jak to luxuje. Jinak jsme na granulích Eukanubě. A do těch jí dávám 1x za den lžíci kukuřičného oleje- je výborný na srst a drápky. A úplně největší boule za ušima jí způsobím Lipánkem Wink Ale jinak ta moje komposťačka zblajzne úplně všechno. Posledně jsem jí zkusila dát stroužek česneku, maskla si a chtěla nášup Roll Eyes Nejvděčnější strávník, jakýho znám Smiley
Zaznamenáno

smudge
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 21. Květen 2007, 07:36:32 »

Jojo....Albi měl těstoviny jenom jednou....s vajíčkem:) Jinak dostává rejžičku, zeleninu a tak. On má nejraději kedlubnu, okurku, mrkev...jablko moc ne-e. Ale jinak jsou na tom asi také podobně...sežral by na co příjde:)
A jak to máš staré?
Zaznamenáno

smudge
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 27. Květen 2007, 18:32:48 »

mám 10-ti měsíční Výmaračku...pěkný číslo Grin a ty? jak je starý?
Zaznamenáno

smudge
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 28. Květen 2007, 07:03:47 »

Já mám sedmiměsíčního rhodeskýho ridgebacka:) Už teď se bojím puberty..u tvé už začala?
Zaznamenáno

smudge
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 29. Květen 2007, 21:28:22 »

ano ano Grin pubertíme v plném proudu. Je to příšerný a doufám, že to hafici brzo přejde...Někdy jí prostě cvakne a vůbec neposlechne. Bohužel zrovínka ve chvílích, kdy je to dost zapotřebí Roll Eyes No a naopak, když by si eventuélně mohla zazlobit, tak poslouchá jako hodinky Grin
A vůbec- neustále dělá ksichty, když dostane povel, tak ho nejdřív dlouze zpracovává, přemýšlí, rozebírá a když stále naléhám, tak s úšklebem a odfrknutím požadované provede. Taky na mě hází významné pohledy. Naznačuje mi, co ž si o mě myslí, páč je teď frajerka Grin
Ona je taková psí hraběnka. Navíc obrovskej temperament. Ale je s ní sranda. Pořád se směju, protože neustále něco vyvádí.
Já znám jednu fenku RR a taky osobnost. Myslím, že si ještě užiješ Wink Je RR dobře zvládnutelný?

Zaznamenáno

smudge
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 30. Květen 2007, 06:44:03 »

Mno RR je prý hoooodně tvrdohlavý. Je to na Albim vidět. Ale každopádně na něj platí to samé jako na ostatní psi - důslednost, nic jiného. Náš Albi je ještě takový telátko, ale začínám pozorvat první projevy puberty, kdy na mě zkouší, že jako opravdu neví, co to znamená "Sedni". Nevím jestli to jenom hraje, nebo jestli začal pubertit takhle brzy.
Sranda je s ním taky...je to takový páčko.... Grin Ale musím říct, že od té doby, co ho máme, nemám problém s nadváhou....ten člověka prožene.

Moje kamarádka si chce pořídit výmaráka, celkově je to nespolehlivý pár (nedala bych jim do ruky ani čivavu), ale přesto, je výmarák do brá volba i pro začátečníky?
Zaznamenáno

smudge
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 30. Květen 2007, 11:07:06 »

Ty jo, tak to bych neřekla. Výmarák  je dost náročný zvíře. Jak na pohyb, tak na trenink. Já jsem taky nezkušená- můj první pes. A dává mi teda dost zabrat Wink A určitě bych radši doporučila třeba retrívra. To jsou klidný, chytrý pejsci. Engeena je pořád v pohybu. Vůbec si nesedne. Hrozná hyperaktivka. Mám problém jí na kopci vyfotit Cheesy A jestli jsou nespolehlivci, tak by ten pejsek asi trpěl.
Zaznamenáno

smudge
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 31. Květen 2007, 08:11:08 »

Jo také si myslím, nabízela jsem ji labradora, ale ona si vybírá semé lepší jako rotvajlera, dobrmana a podoně. MNo uvidíme, pro co se nakonec rozhodne:)
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #13 kdy: 31. Květen 2007, 09:26:46 »

Labradora taky moc nedoporučuju... To fakt radši zlaťáka ale stejně...nezodpovědným lidem jedině psa na baterky. Ať se zajedou podívat na nějakou výstavu, popovídat si s lidma kteří to a to plemeno chovají....to si myslim je úplně nej. Zjistit pro a proti. Vidět jak se psi chovají apod.
Zaznamenáno
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 31. Květen 2007, 14:46:43 »

Ahojky, mno mě to nemusíš řikat, já jsem jí to rozmlouvala horem dolem, ale zatím to nevypadá, že by se pustila do vyhledávání nějaké chovné stanice nebo tak...Pokud si ho pořídí,budu pravidelně informovat..třeba se v ní mýlím:)
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 9   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!