Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
41 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Polský ogar
Český název: Polský ogar
 
Originální název: Polski ogar
 
Oficiální zkratka: PO
 
Pořadí popularity: 223. místo [828.0b]
 
Číslo standardu FCI: 52
 
Skupina FCI: Skupina 6 - Honiči, barváři a příbuzná plemena
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Honiči
 
Země původu: Polsko
 
 
Použití: Lovecký pes a společník.
 
Celkový vzhled: Polský ogar je středně velký pes, silné a kompaktní postavy, silné struktury kostí a dosti masivních končetin. V liniích těla působí spíše dojmem síly a výdrže, než rychlosti. Má zvučný a čistý hlas, proměnlivé, střední výšky, fenky ho mají o něco vyšší.
Má lebku stejně dlouhou, jako čenich. Hlava je dosti těžká, ušlechtile ostřejšího tvaru, z profilu vypadá jako středně delší obdélník, s dobře ohraničeným stopem. Nos má velký, černý a široký. Čenich je podlouhlý, v tipu zkrácený, není klínovitý, ani zašpičatělý. Rty má silné a klesající. Líce jsou svalnaté a dobře vyvinuté. Oči má šikmo posazené, ne příliš hluboko, mají tmavě hnědé zbarvení a jasný a jemný výraz. Uši jsou nízko posazené, vcelku dlouhé, na koncích mírně zakulacené, zkroucené, visí blízko u hlavy. Krk je v místě napojení na tělo pozoruhodně silný, svalnatý, středně dlouhý, jeho lalok odstává a je velmi bohatě zvrásněný. Záda má dlouhá, široká a svalnatá. Hruď je rozsáhlá, široká a v proporci hluboká, hrudní koš sestupuje až k loktům. Břicho je prostorné, široké, téměř tak hluboké jako hruď. Ocas je silný, dosti nízko posazený, ve své spodní části je pokrytý dlouhou srstí, je mírně klesající, dosahuje až k hleznům, od poloviny délky noh je mírně zakřivený, v normálním pohybu je mírně pozvednutý, není však zatočen nahoru, při akci je mírně zvýšen, ne však nad horizontální úroveň. Přední končetiny má silné, svalnaté, dobré struktury kosí. Ramena má šikmá, svalnatá a dobře vyvinutá. Zadní končetiny jsou silné, svalnaté, opět velice dobré kostní struktury. Tlapky má okrouhlé, s prsty těsně u sebe, silnými a krátkými drápky a velkými tvrdými polštářky. Pohyb je normální, chůze v pomalém, těžkém a krátkém klusu. Během pronásledování na honu je schopný velmi rychlého běhu, trysku.
 
Výška: Pes má v kohoutku 56 až 65 cm.
Fena má v kohoutku 55 až 60 cm.
 
Váha: Pes má hmotnost v rozmezí 25 až 32 kg.
Fena má hmotnost v rozmezí 20 až 26 kg.
 
Osrstění: Polský ogar má středně dlouhou srst, silnou, s hustým podsrstím. Na zádech, vzadu na zadečku a na spodní části končetin je o něco delší.
 
Barva srsti: Zbarvení je na hlavě a uších, s výjimkou postranních stran lebky, tříslového zbarvení, uši jsou o trochu tmavší, než ostatní části těla. Končetiny, oblast hrudi a stehenních svalů jsou také tříslově zbarvené. Tělo je černého nebo tmavě šedého, až černého zbarvení. Tříslová barva je v podstatě srnčí, má různé varianty tónů, až do skořicové, a je u Polského ogara velice ceněna. Bílé chlupy jsou povoleny, pokud jsou do tvaru hvězdy, vytváří požár, dosahující k čenichu, hrudi, ocasu a dolní části končetin. Černé zbarvení vytváří kabát, který dosahuje až k hlavě. Nad očima jsou zřetelné tříslové skvrny. Černé zbarvení, které dosahuje až k čenichu, bývá příčinou diskvalifikace.
 
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
681  (681 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
430  (430 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
396  (396 hl.)
Odčervuji nepravidelně
393  (393 hl.)
Neřeším to
379  (379 hl.)

Celkem hlasovalo: 2279


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie