Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
63 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Polský ogar
Český název: Polský ogar
 
Originální název: Polski ogar
 
Oficiální zkratka: PO
 
Pořadí popularity: 231. místo [903.3b]
 
Číslo standardu FCI: 52
 
Skupina FCI: Skupina 6 - Honiči, barváři a příbuzná plemena
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Honiči
 
Země původu: Polsko
 
 
Použití: Lovecký pes a společník.
 
Celkový vzhled: Polský ogar je středně velký pes, silné a kompaktní postavy, silné struktury kostí a dosti masivních končetin. V liniích těla působí spíše dojmem síly a výdrže, než rychlosti. Má zvučný a čistý hlas, proměnlivé, střední výšky, fenky ho mají o něco vyšší.
Má lebku stejně dlouhou, jako čenich. Hlava je dosti těžká, ušlechtile ostřejšího tvaru, z profilu vypadá jako středně delší obdélník, s dobře ohraničeným stopem. Nos má velký, černý a široký. Čenich je podlouhlý, v tipu zkrácený, není klínovitý, ani zašpičatělý. Rty má silné a klesající. Líce jsou svalnaté a dobře vyvinuté. Oči má šikmo posazené, ne příliš hluboko, mají tmavě hnědé zbarvení a jasný a jemný výraz. Uši jsou nízko posazené, vcelku dlouhé, na koncích mírně zakulacené, zkroucené, visí blízko u hlavy. Krk je v místě napojení na tělo pozoruhodně silný, svalnatý, středně dlouhý, jeho lalok odstává a je velmi bohatě zvrásněný. Záda má dlouhá, široká a svalnatá. Hruď je rozsáhlá, široká a v proporci hluboká, hrudní koš sestupuje až k loktům. Břicho je prostorné, široké, téměř tak hluboké jako hruď. Ocas je silný, dosti nízko posazený, ve své spodní části je pokrytý dlouhou srstí, je mírně klesající, dosahuje až k hleznům, od poloviny délky noh je mírně zakřivený, v normálním pohybu je mírně pozvednutý, není však zatočen nahoru, při akci je mírně zvýšen, ne však nad horizontální úroveň. Přední končetiny má silné, svalnaté, dobré struktury kosí. Ramena má šikmá, svalnatá a dobře vyvinutá. Zadní končetiny jsou silné, svalnaté, opět velice dobré kostní struktury. Tlapky má okrouhlé, s prsty těsně u sebe, silnými a krátkými drápky a velkými tvrdými polštářky. Pohyb je normální, chůze v pomalém, těžkém a krátkém klusu. Během pronásledování na honu je schopný velmi rychlého běhu, trysku.
 
Výška: Pes má v kohoutku 56 až 65 cm.
Fena má v kohoutku 55 až 60 cm.
 
Váha: Pes má hmotnost v rozmezí 25 až 32 kg.
Fena má hmotnost v rozmezí 20 až 26 kg.
 
Osrstění: Polský ogar má středně dlouhou srst, silnou, s hustým podsrstím. Na zádech, vzadu na zadečku a na spodní části končetin je o něco delší.
 
Barva srsti: Zbarvení je na hlavě a uších, s výjimkou postranních stran lebky, tříslového zbarvení, uši jsou o trochu tmavší, než ostatní části těla. Končetiny, oblast hrudi a stehenních svalů jsou také tříslově zbarvené. Tělo je černého nebo tmavě šedého, až černého zbarvení. Tříslová barva je v podstatě srnčí, má různé varianty tónů, až do skořicové, a je u Polského ogara velice ceněna. Bílé chlupy jsou povoleny, pokud jsou do tvaru hvězdy, vytváří požár, dosahující k čenichu, hrudi, ocasu a dolní části končetin. Černé zbarvení vytváří kabát, který dosahuje až k hlavě. Nad očima jsou zřetelné tříslové skvrny. Černé zbarvení, které dosahuje až k čenichu, bývá příčinou diskvalifikace.
 
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie