Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
59 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Irish Soft Coated Wheaten Terrier
Český název: Irish Soft Coated Wheaten Terrier
 
Originální název: Irish Soft Coated Wheaten Terrier
 
Oficiální zkratka: SCT
 
Pořadí popularity: 119. místo [2051.1b]
 
Číslo standardu FCI: 40
 
Skupina FCI: Skupina 3 - Teriéři
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Vysokonozí a středněnozí teriéři
 
Země původu: Irsko
 
 
Použití: Irští soft coated wheaten teriéři byli vždy používání malými farmáři k zabíjení domácí havěti nebo jako pomocníci na farmě. Po dlouhou dobu byli také užíváni na těžkou práci při lovu jezevců a vyder.
 
Celkový vzhled: Vytrvalý, aktivní, krátký, dobře stavěný pes, působící silným dojmem. Ani příliš vysokonohý, ani příliš nízkonohý.
 
Povaha: Čilý a hravý, dobromyslný, velmi milující a věrný svým majitelům. Velmi inteligentní, spolehlivý, věrný přítel, chránící bez agrese.
 
Výška: Kohoutková výška: psi 46 - 48 cm, feny poněkud méně šourku.
 
Váha: Hmotnost: psi 18 - 20,5 kg, feny poněkud méně
 
Osrstění: Pes s jednoduchou srstí. Na dotek měkká a hedvábná, nikoliv tvrdá. Mladí psi tvoří výjimku. Úprava je přípustná.
Upravení psi: srst je střižena těsně na krku, hrudi a lebce, a ponechává se obzvláště dlouhá přes oči a pod tlamou. Doporučují se "licousy" (vous). Bohaté osrstění na nohou. Srst na těle se upravuje tak, aby sledovala obrys psa, ale nepůsobila jako socha. Ocas se upravuje nakrátko a tak, aby se úhledně zužoval.
Neupravení psi: nejdelší srst nemá přesahovat 12,7 cm. Srst je hojná a měkká, zvlněná nebo volně zkadeřená (hojnost nelze nikdy vykládat jako délku). Srst by za žádných okolností neměla být načechraná jako u pudla nebo bobtaila. Psy vystavované v takovém stavu je třeba přísně penalizovat, neboť vyvolávají chybný dojem o typu a plemeni.
Vývoji srsti štěňat se věnuje zvláštní pozornost. Štěňata se zřídka rodí se správně vyzrálou srstí a při posuzování tohoto rysu je nutno postupovat velice obezřetně. Než se vyvine srst dospělého psa, procházejí štěňata několika změnami barvy i struktury srsti. Srst obvykle dozrává mezi 18 měsíci a asi 2 lety věku. Štěňata: zřídka se rodí se správnou barvou a strukturou srsti. Rodí se načervenalá, našedlá a někdy jasně pšeničná. Masky jsou obvykle černé. Někdy se vyskytuje černý pruh podél středu hřbetu nebo černé konečky srsti na těle. Tyto tmavé znaky s růstem psa mizí.
 
Barva srsti: Dobrá, jasně pšeničná v odstínech od světle pšeničné po zlatavě načervenalou.
 
Historie plemene: Historie irského soft coated wheaten teriéra je z hlediska jeho blízkého vztahu k ostatním irským plemenům teriérů poněkud nejasná. Wheaten je z těchto čtyř plemen pravděpodobně nejstarší. Jeho existenci, která trvá již nejméně 200 let, lze odvodit z písemných odkazů na psy "s měkkou srstí" (soft coated). Vztah současného irského teriéra k wheatenovi je pravděpodobně výsledkem záměrných chovatelských pokusů, ačkoli není příliš dobře zdokumentován. Prostý wheaten má tedy zřejmě značně smíšený původ. Navzdory dlouhé historii byl irský soft coated wheaten teriér Irish Kennel Clubem oficiálně uznán až v roce 1937. Od této doby si plemeno získává stále větší oblibu a je dobře známé po celém světě.
 
 
 
Chovatelské kluby:
KLUB CHOVATELŮ TERIERŮ - Vladimíra Tichá, Na Pernikářce 30, 160 00 Praha 6, tel./fax byt: 233 325 699, tel. zam.: 220 800 465, e-mail: vticha@volny.cz
 
 
Inzeráty:
Prodám - štěňata: [Počet inzerátů: 2]
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1438  (1438 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1133  (1133 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
893  (893 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1011  (1011 hl.)
Neřeším to
986  (986 hl.)

Celkem hlasovalo: 5461


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie