Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
38 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Modrý gaskoňský basset
Český název: Modrý gaskoňský basset
 
Originální název: Basset Bleu de Gascogne
 
Oficiální zkratka: BBG
 
Pořadí popularity: 237. místo [770.2b]
 
Číslo standardu FCI: 35
 
Skupina FCI: Skupina 6 - Honiči, barváři a příbuzná plemena
 
Sekce FCI: Sekce 1 - Honiči
 
Země původu: Francie
 
 
Použití: Pes užívaný pro lov, sám stejně dobře jako ve smečce.
 
Celkový vzhled: Modrý Gaskoňský Basset samozřejmě „modrý“ není. Základním zbarvením je běloušovitá černo-bílá, která může být světlejší nebo tmavší. Na této břidlicově šedé základní barvě leží černé skvrny nepravidelných velikostí. K tomu náleží tříslové znaky na hlavě, předhrudí, nohách a okolo análního otvoru.
Má pevné protáhlé tělo s dobře drženými zády a lehce šikmým zadkem. Jeho kohoutková výška se pohybuje mezi třicetičtyřmi až čtyřicetidvěma centimetry. Výrazná hruď s vystoupenou hrudní kostí je dobře vyvinuta a sestupuje na dolní straně až k loktu. Ocas nosí ve tvaru šavle a je-li pes v klidu, jeho zakončení sotva dosahuje země. U Gaskoňského baseta jsou nápadné velmi silné a oválné tlapy s černými drápky. Hlava psa, která působí velmi dominantně, je posazena na dost dlouhém krku, oči mají oválný tvar, jsou hnědé, jakoby poněkud zapadlé a koukají na svět trochu smutně. Pod nima vyčuhuje silný nos, stejně dlouhý jako lebka, zakončený silným širokým čenichem. Uši má Gaskoňský baset tenké, vlající a jsou na konci zašpičatělé. Přesahují konec čenichu.
 
Povaha: Přátelská, mírná, společenská, ale nezávislá.
Malí honiči mezi, které patří i Modrý Gaskoňský Basset jsou vhodní i jako psi do rodiny a v mnoha zemích jsou i tak označováni. Na rozdíl od velkých francouzských honičů, kteří jsou téměř výlučně chováni ve smečce za účelem lovu. Konkrétně ve Francii se tento baset chová převážně ve smečkách. Proto také dobře vychází s ostatními psy. Avšak ani děti ani návštěva mu nečiní problémy. Navyknete-li jej již brzy na společnost koček a jiných domácích zvířat, bude je bez problémů snášet.
 
Výška: Kohoutková výška mezi 34 - 38cm.
 
Váha: 18 - 25kg podle velikosti.
 
Osrstění: Krátké, velice uzavřené a husté.
 
Barva srsti: Základní zbarvení je bílé, nebo modré, grošované, s černými skvrnami nebo pláštěm. Důležité jsou ohnivé znaky umístěné na nadočnicovým obloukem. Tyto stopy se nacházejí také na lících,vnitřní straně ušních boltců, na pyskách, na končetinách a pod ocasem
 
Historie plemene: Jak už sám název Modrý Gaskoňský Basset napovídá, pochází tento pes z Gaskoňské oblasti, která leží v jihozápadní části Francie (na hranicích se Španělskem). Přesto, že se jedná o psa francouzského, není ani v zemi původu nějak mohutně rozšířen. Patří k oblíbeným loveckým plemenům chovaným ve smečkách, ale je vhodný jako přítel i do rodiny. Francouzi jsou na něj velmi hrdí, protože se jedná o velmi staré vyšlechtěné plemeno. O původu Modrého Gaskoňského Basseta jsou dohady, jisté však je, že modrý baset existoval již koncem 19.století jako samostatné plemeno. Zda vyvstal jako chondrodistrofická mutace z Velkého Modrého Gaskoňského honiče, nebo z křížení tohoto plemene s Artoiským Bassetem nebo má být na něho pohlíženo jako na barevného mutanta tohoto plemene nelze již dnes potvrdit.
 
 
 
Chovatelské kluby:
KLUB CHOVATELŮ HONIČŮ - Vinklárek Miloš, Pod Budíkovem 684, 251 64 Mnichovice, tel. : 323 640976, 721665955
 
 
Fóra o plemeni:
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.

05.01.2018: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: ZRUŠENO

19.12.2017: Tip na dárek
Darujte výcvikové lekce u HAFBO. Předplaťte kredity jako vánoční dárek. Dostanete kredit v dárkové podobě. Případně můžeme zaslat elektronicky. Pište na michaela.k@hafbezobav.cz.

07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
750  (750 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
523  (523 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
456  (456 hl.)
Odčervuji nepravidelně
467  (467 hl.)
Neřeším to
468  (468 hl.)

Celkem hlasovalo: 2664


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie