Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
5 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Irský červenobílý setr
Český název: Irský červenobílý setr
 
Originální název: Irish Red & White Setter
 
Oficiální zkratka: RWS
 
Pořadí popularity: 249. místo [749.6b]
 
Číslo standardu FCI: 330
 
Skupina FCI: Skupina 7 - Ohaři
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Britští a irští ohaři
 
Země původu: IRSKO
 
 
Použití: Irský červeno-bílý setr je přátelský, spolehlivý a učenlivý lovecký pes. Jeho mírná a přívětivá povaha činí z něj příjemného společníka rodiny a dobrého přítele myslivce. Irský červeno-bílý setr byl vyšlechtěn především se zaměřením na jeho pracovní využití při lovu.
 
Celkový vzhled: Pevný a svalnatý pes velmi harmonické stavby těla, bez příznaků robusnosti, spíše atletický než přešlechtěný.
 
Povaha: Ušlechtilý, inteligentní a náruživý pes s přívětivým chováním při současné rozhodnosti, energičnosti a odvážnosti.
 
Výška: u psů od 62 do 66 cm u fen od 57 do 61 cm
 
Osrstění: Dlouhá hedvábná srst pokrývá vnější stranu uší a tvoří praporce na zadní straně hrudních končetin a kalhoty na zadní straně pánevních končetin. Dlouhá srst je též na slabinách, na spodní straně hrudi a předhrudí, pod krkem tvoří pěkný lem. Srst na praporcích je zásadně rovná, hladce splývavá a nepříliš hustá. Oháňka má mít krásnou vlajku. Na hlavě, na přední straně končetin, jakož i na zbývajících částech těla je srst krátká a hladká bez sebemenší kadeřavosti, připouští se pouze mírné zvlnění.
 
Barva srsti: Základní barva je zářivě bílá s nepřerušovanými sytě červenými plotnami (jako dobře ohraničené ostrůvky), přičemž obě základní barvy mají být maximálně intenzivní a zářící. Tečkování –nikdy však ne žíhání (ROAN)– na mordě, na tlapách, na hrudních končetinách nejvýše k loktům a na pánevních nejvýše k patním kloubům je přípustné. Žíhání (ROAN), tečkování a skvrny na jiných tělesných partiích je nežádoucí a při hodnocení musí být penalizováno.
 
Historie plemene: Irský červeno-bílý setr byl vyšlechtěn pravděpodobně koncem 17.století. Mimo území Irska nebylo příliš známo, že existují dvě variety irských setrů, ale je víc než jisté, že červeno-bílý setr je starší z obou variet a že z ní pak cílevědomou selekcí vznikl jednobarevný červený irský setr (Irish Red Setter).
Když se v polovině 19.století začali irští setři objevovat na výstavách, panovala velká nejistota ohledně jejich správného zbarvení. Koncem 19.století jednobarevný červený irčan odsunul červeno-bílého zcela do pozadí. Ten se pak vyskytoval natolik zřídka, až vznikla doměnka, že zcela vymřel. Po roce 1920 bylo vynaloženo velké úsilí o znovuvzkříšení plemene. V roce 1944 se toto plemeno natolik ustálilo,
že byl založen speciální chovatelský klub. V současné době se může červeno-bílý setr, jako samostatné plemeno, prezentovat na výstavách irských setrů v chovatelsky uspokojivém počtu. Lovečtí cvičitelé setrů jej hodnotí o něco výše než červeného irčana pro jeho vyrovnanější povahu a i pro jeho lepší viditelnost při lovu v podzimní krajině.
 
 
 
Chovatelské kluby:
ČESKÝ POINTER A SETTER KLUB - Josef Němec, U Výtopny 5, 410 02 Lovosice, tel: +420 416 532 829, +420 776 390 133
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1198  (1198 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
902  (902 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
683  (683 hl.)
Odčervuji nepravidelně
787  (787 hl.)
Neřeším to
768  (768 hl.)

Celkem hlasovalo: 4338


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie